Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szef Goldman Sachs ujawnia plan redukcji miejsc pracy w obliczu globalnych obaw gospodarczych | Goldman Sachs

Prezydent Goldman Sachs Powiedział pracownikom, że dokona redukcji zatrudnienia na początku przyszłego miesiąca, ponieważ amerykański bank inwestycyjny stara się poprawić swoje zyski w obliczu obaw o światową gospodarkę.

Bank podobno rozważa zwolnienie około 8% z 49 000 pracowników, co może oznaczać utratę 4 000 miejsc pracy. Podobno też o tym myśli Zniżki do jego puli bonusowej do 40%.

Pojawia się, gdy City of London przygotowuje się do redukcji miejsc pracy, z tysiącami miejsc pracy. Po boomie w 2022 roku, zespoły fuzji i przejęć są szczególnie narażone w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ponieważ stopy procentowe rosną, co powoduje, że pożyczanie gotówki potrzebnej do sfinansowania nowych transakcji jest droższe.

Dyrektor generalny Goldman, David Solomon, powiedział, że partnerstwo przygotowuje się do spowolnienia wzrostu gospodarczego, ponieważ banki centralne podnoszą stopy procentowe, w nagranym corocznym liście do pracowników, o którym po raz pierwszy poinformował Wiadomości Bloomberga.

„Przeprowadzamy uważną analizę i chociaż dyskusje wciąż trwają, spodziewamy się zmniejszenia liczby pracowników w pierwszej połowie stycznia” – powiedział Soliman.

Banki inwestycyjne cieszyły się boomem w 2021 r., ponieważ firmy uruchomiły m.in Ogromna fala fuzji i przejęć Po kwarantannie związanej z pandemią koronawirusa. Goldman Sachs i inne banki rozwijały się, aby skorzystać, ale liczba dochodowych transakcji ponownie spadła w 2022 r. w związku ze wzrostem stóp procentowych na całym świecie.

„Istnieje wiele czynników wpływających na krajobraz biznesowy, w tym zaostrzenie warunków monetarnych, które spowalniają działalność gospodarczą” – napisał Suleiman w liście. „Dla naszego zespołu kierowniczego nacisk kładziony jest na przygotowanie firmy na te przeciwności”.

Nadal oczekuje się, że Goldman Sachs zanotuje duże zyski w tym i przyszłym roku. Analitycy ankietowani przez S&P Global Market Intelligence spodziewają się, że w 2022 roku wygeneruje 12 miliardów dolarów (10 miliardów funtów) zysku netto, a w 2023 roku 13 miliardów dolarów.

Może to być więcej niż w jakimkolwiek roku od światowego kryzysu finansowego w 2009 r., z wyjątkiem rekordowego zysku w wysokości 21 miliardów dolarów w 2021 r. Mimo to bank znalazł się pod presją, aby poprawić wycenę giełdową, która jest niższa w porównaniu z niektórymi konkurencyjnymi inwestycjami amerykańskimi banki, takie jak Morgan Stanley. Jej cena akcji spadnie o 14% do 2022 roku.

Zakończenie redukcji zatrudnienia w pierwszych dwóch tygodniach stycznia pozwoli kierownictwu Goldmana przedstawić je inwestorom 17 stycznia, kiedy bank opublikuje wyniki za cały rok 2022. Solomon ma następnie rozmawiać z inwestorami w lutym na temat planu restrukturyzacji, który ogłosił w październiku, aby spróbować poprawić rentowność.

Ten plan – druga poważna reorganizacja czteroletniego panowania Suleimana jako dyrektora naczelnego – obejmowałby połączenie dwóch działów zarządzania aktywami i majątkiem, które wcześniej oddzielił w 2019 r., i wycofanie wysiłków zmierzających do dalszej ekspansji w biznesie. Usługi bankowości detalicznej pod marką Marcus.

Analitycy inwestycyjni banku przewidywali, że lepsze perspektywy spółek mogą być jeszcze odległe. Powiedzieli, że podczas tej bessy będzie „większa zmienność i dołki, zanim osiągną dno w dalszej części 2023 r.”, Ponieważ stopy procentowe rosną i spodziewane są gorsze recesje w gospodarkach na całym świecie.

Goldman Sachs odmówił komentarza.

READ  Ministerstwo: Niemcy spodziewają się decyzji w sprawie dostaw ropy do rafinerii Schwedt w przyszłym tygodniu