Szkocja 3-0 Ukraina

Rezerwowy kapitan Szkocji, John McGinn, powiedział, że potrzebuje środowego zwycięstwa 3:0 nad Ukrainą – co dało im przewagę w grupie Ligi Narodów o dwa punkty – po żalu po przegranej w Pucharze Świata.

Drużyna Steve’a Clarka otworzyła wynik z McGinnem (70), po czym Lyndon Dykes strzelił z dwóch rzutów rożnych (80 i 87), pomagając Szkocji odzyskać Ukrainę po przegranej w półfinale Pucharu Świata w czerwcu.

– Potrzebowaliśmy tego – powiedział McGinn. Premier Sports. „Lato tak bardzo nas zraniło. Dziś wieczorem wróciliśmy do robienia tego, co robimy dobrze. To było okropne grać przeciwko nam i okazywać pożądanie”.

obrazek:
Szkot John McGinn świętuje zdobycie gola, aby pokonać Ukrainę 1:0 w Lidze Narodów

Presja na Szkocję rosła po kombinacji straconych okazji Stuarta Armstronga, Ryana Christie i Che Adamsa w imponującym pokazie gospodarzy, ale bramy zostały otwarte po tym, jak McGinn przełamał impas, by odpocząć fanom Hampden Park.

Kontuzja prawego obrońcy Evertonu, Nathana Pattersona – przez co przeciągał się w pierwszej połowie – była jedyną plamą w idealnym wieczorze dla Szkocji. „Nie wiemy [how bad it is] – Ponieważ musi odejść i zostać oceniony, ale to nie wygląda dobrze – powiedział trener ze Szkocji Clarke.

Szkocja zdominowała grupę B1 z zaledwie dwoma remisami z Irlandią i Ukrainą, aby zakończyć prowadzenie. Awans do pierwszej ligi narodowej ligi da Szkocji gwarancję meczu barażowego Euro 2024, jeśli nie weźmie udziału w kwalifikacjach.

Oceny piłkarzy w Szkocji

Szkocja: Gordon (6), Patterson (5), Hendry (8), McKenna (7), Tierney (7), Armstrong (7), McGinn (9), McGregor (7), McTominay (8), Christie (7) Adams (8).

Subskrybenci: Hickey (8), Dykes (9), Fraser (8), McClain (nieznany), Taylor (nieznany).

zawodnik meczu: Johna McGinna.

Jak Szkocja zwróciła się przeciwko Ukrainie?

Szkot Kieran Tierney i Ukraina Valery Bondar podczas meczu Ligi Narodów
obrazek:
Szkot Kieran Tierney i Ukrainka Valerie Bondar podczas meczu Ligi Narodów

Szkocja miała największe szanse w kiepskiej pierwszej połowie, kiedy Christie wskoczył pod dośrodkowaniem Armstronga, zanim pomylił swój błąd po tym, jak strzał pomocnika Southampton został powstrzymany przez ukraińskiego bramkarza Anatolija Tropina.

READ  Eno zatrzasnął „dziecięcą” australijską gwiazdę boksu

Skrzydłowy Szachtara Donieck Mikhailo Modric, który był celem transferowym Arsenalu i Brentfordu, był nieustannym dreszczem prawego obrońcy Evertonu, Nathana Pattersona, dopóki nie był rozciągnięty, ale zachował spokój w drugiej połowie przez Aarona Hickeya z Brentford.

Grupa B1: Pozostałe mecze

• Armenia kontra Ukraina – Erywań, sobota 24 września
  • Szkocja kontra Republika Irlandii Glasgow, sobota 24 września
  • Irlandia vs Armenia Dublin, wtorek 27 września
  • Ukraina vs Szkocja – Kraków (Polska), wtorek 27 września

Adams dobrze prowadził ofensywę ze Szkocją i myślał, że przebił się przez obronę Ukrainy w drugiej fazie pierwszej połowy, dopóki nie został skontrolowany przez Valery’ego Bondara. Trener Szkocji Steve Clarke był wściekły na linii bocznej i uznał, że zasłużył na czerwoną kartkę, ale Ołeksandr Karavaev był na okładce, a Adams uderzył w pole karne.

Szkocja była kierowana przez postrzeganą niesprawiedliwość decyzji po przerwie, a Armstrong miał dwie szanse na przełamanie impasu, ale Tropin zablokował ich, zanim strzelił z bliskiej odległości z bramką pozornie na jego łasce po jednym czystym golu z Manchesterem. Pomocnik United Scott McTominay.

Wiadomości zespołu

• Kieran Tierney wrócił do Szkocji pod nieobecność kapitana Andy’ego Robertsona
  • Oleksandr Zinchenko nie trafił na Ukrainę z powodu kontuzji łydki

Adams miał dwie duże szanse na strzał z tyłu, ale został uratowany z poprzeczki i bramkarza Ukrainy Tropina, a następnie posłał do Armstronga tylko po to, by udaremnić swoją trzecią szansę pomocnikowi w ciągu kilku minut z błędem głową. .

Ale Szkocja w końcu osiągnęła przełom, gdy McGinn pokonał Bondara w polu karnym, po czym odwrócił się i oddał niski strzał w dolny róg. Przybycie Ryana Frasera i Dykesa przyniosło natychmiastowy zysk, ponieważ szeroki napastnik z Newcastle asystował Queens Park Rangers z nawiasem z narożnika.

McGinn: Potrzebowaliśmy tego – lato tak bardzo boli

Kapitan Szkocji John McGinn rozmawia z Premier Sports

„Potrzebowaliśmy tego. Lato bardzo nas zabolało.

READ  Michael Symington 1947-2021 | Wiadomości, sport, praca

„Dzisiaj wróciliśmy do robienia tego, co robimy dobrze, to okropne grać przeciwko nam i okazywać pożądanie.

– Wiemy, że jesteśmy dobrym zespołem i zawdzięczamy to kibicom, trenerowi, a przede wszystkim takiemu występowi.

Rozmawiając z ITV, Dodał: „Stworzyliśmy wiele szans i przegapiliśmy je, co jest historią naszego lata, ale dziś wieczorem byliśmy cierpliwi i nadal tworzyliśmy szanse i na szczęście w końcu je wykorzystaliśmy”.

„To, czego nam brakowało latem, to to, co pokazaliśmy na Wembley i tutaj przeciwko Danii – hart ducha, pragnienie, wszystkie cechy szkockiej drużyny, od której w pewnym sensie odeszliśmy.

„To było ważne, że mieliśmy reset. Menedżer dał jasno do zrozumienia, że ​​latem to nie było wystarczająco dobre.”

„Graliśmy dzisiaj z punktem, który trzeba udowodnić. Brakowało nam ważnych graczy i dobrze się przystosowaliśmy, zmieniliśmy skład i to było dla nas naturalne”.

Tamy: Zmienili grę

Lyndon Dykes w rozmowie z Premier Sports:

„Byłem rozczarowany, że nie mogłem grać, ale wszedłem i zmieniłem grę.

„W Szkocji mój wynik gola był dobry i będę nadal zdobywać odpowiednie pozycje i strzelać bramki.

„To świetny początek tej serii trzech meczów. Da nam to dużo pewności siebie, a teraz musimy kontynuować walkę z Irlandią”.

Clark chwali wiarę i zaufanie Szkocji

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Trener Szkocji Steve Clark pogratulował swojemu zespołowi „doskonałego” występu, gdy pokonali Ukrainę 3:0 na Hampden Park.

Trener Szkocji Steve Clark:

„Występ był naprawdę dobry, gratulacje dla graczy.

– To była otwarta gra, nie było zbyt wielu okazji, a potem poszliśmy do przodu, a pierwszy gol zawsze miał być decydujący i na szczęście go dostaliśmy.

„Dotarcie do celu zajęło nam więcej czasu, niż myśleliśmy, przegapiliśmy kilka okazji, a potem John zrobił to, co robi dobrze. Stąd widać, że jest dobra wiara i pewność siebie.

READ  De Grasse podjął inicjatywę wywabienia kanadyjskich dzieci w klatkach i biegania dookoła

„Miło było mieć dwóch nurków z ławki i sprawić, by wynik był jeszcze lepszy.

„Kiedy patrzysz z boku, wiesz, że stwarzasz szanse i czekasz – w rzeczywistości oczekujesz – na kogoś, kto wejdzie, ponieważ stwarzasz duże szanse. Ufasz, że gracze strzelą gola i tak się stało ”.

Co dalej?

Szkocja Kolejny mecz odbędzie się w sobotę, gdzie zmierzą się Republika Irlandii W Hampden Park o 19.45.

Następnie zmierz się ze Stevem Clarkem Ukraina We wtorek mecz wyjazdowy zostanie rozegrany w Krakowie w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę. Start odbył się o godzinie 19.45 na 15-tysięcznym stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ostatnim meczu szkockiej Ligi Narodów w grupie B1.