Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajemnica otacza status Naomi Osaki w Australian Open |  Naomi Osaka

Tajemnica otacza status Naomi Osaki w Australian Open | Naomi Osaka

the Mistrzostwa Australii Open Kolejna duża karta losowania ma zostać skradziona, gdy urzędnicy starają się ustalić stan gry – i dokładną lokalizację – dwukrotnej mistrzyni kobiet Naomi Osaka.

Bez meczu od czterech miesięcy Osaka wygląda na to, że przegapi Greater Melbourne, ponieważ właśnie wróciła do swojej bazy w USA w tym tygodniu po podróży po Europie z partnerem Corday.

w Post na Instagramie Ta pierwsza, zatytułowana „Europa”, była w zeszłym tygodniu światowym hitem we Francji z raperką Corday, kiedy zamieściła zdjęcie, na którym siedzą razem przed obrazem Mony Lisy, jednocześnie występując na koncercie.

Mistrzyni Melbourne Park w 2019 i 2021 roku, Osaka wydaje się być z powrotem w Los Angeles po tym, jak została oznaczona na zdjęciu ze studia Pilates na przedmieściach Los Angeles, ale nie wykazuje oznak gotowości do pierwszego dużego turnieju roku.

Niezadowoleni fani wyrazili swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych, a wielu z nich odpowiedziało na post, najwyraźniej obwiniając chłopaka Osaki za to, że nie gra w tenisa.

Podczas gdy Osaka wciąż znajduje się na oficjalnej liście zgłoszeń do Australian Open, 25-latek nie zagra w Adelaide ani Hobart w przyszłym tygodniu. Wydaje się, że urzędnicy po cichu zrezygnowali z Osaki za to, że nie rywalizowali w Melbourne Park, gdzie gra zaczyna się 16 stycznia, ponieważ rosną obawy, że mistrz Wielkiego Szlema może w ogóle nie wrócić na kort.

Osaka zrobiła sobie przerwę na zdrowie psychiczne po opuszczeniu French Open 2021, a później ujawniła, że ​​​​od kilku lat cierpiała na depresję i lęk.

Nawet jeśli gra w Australii, trudno sobie wyobrazić, by Osaka podjęła poważne wyzwanie w walce o swój trzeci tytuł. Japońska gwiazda nie grała od wycofania się z drugiej rundy w Tokio we wrześniu zeszłego roku z powodu bólu brzucha i wygrała tylko jeden zakończony mecz od maja ubiegłego roku.

READ  Nr 1 Morgantown zatrzymuje Wheeling Park | Wiadomości, sport, praca

Rozbiła się w pierwszej rundzie swoich trzech poprzednich imprez, w tym US Open – turnieju, w którym również dwukrotnie zdobyła tytuł.

A ostatnie oficjalne zwycięstwo Osaki było wyjątkowo krótkie, po zaledwie jednym meczu z Darią Saville, kiedy Australijczyk doznał rozdarcia ACL w Tokio.

Jeśli Osaka wycofa się z otwierającego sezon turnieju Wielkiego Szlema, dołączy do grona byłych mistrzów i mistrzów świata, którzy nie brali w nim udziału. Niszcząca suszę Australijka Ash Barty nie będzie bronić tytułu kobiet po jej nagłej emeryturze w marcu zeszłego roku, podczas gdy sześciokrotny zwycięzca mężczyzn Roger Federer wycofał się z gry w zeszłym roku. Siedmiokrotna mistrzyni World Open, Serena Williams, nie jest obecnie aktywna w grze po tym, jak w sierpniu ogłosiła, że ​​„odchodzi od tenisa”.

Novak Djokovic, dziewięciokrotny mistrz mężczyzn, powraca po tym, jak opuścił edycję 2022 po cofnięciu jego wizy do Australii za brak szczepienia przeciwko Covid-19. Został ciepło przyjęty na Powrót do pracy w Australiipodwójna porażka w Adelaide International w poniedziałek.

Losowanie odbędzie się w najbliższy czwartek, a Carlos Alcaraz, pierwszy rozstawiony mężczyzn, wyprzedzi swojego hiszpańskiego rodaka i obrońcę tytułu Rafaela Nadala. Polka Iga Świątek, która zajmuje pierwsze miejsce na świecie, zajmuje pierwsze miejsce wśród kobiet.