Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Taskovsky wybiera dokument Carol Balka „Bocolic”

Firma Taskovski Films z siedzibą w Londynie zajmująca się sprzedażą i produkcją filmów wybrała pełnometrażowy film dokumentalny Carola Balki „Bucolic”, który jest pokazywany w ramach Tygodnia Krytyków Festiwalu Filmowego w Locarno.

Polski film określany jest jako „opowieść o ludziach żyjących inaczej, emocjonalna nuta, która budzi ciekawość ich świata i chęć przyjrzenia się im z bliska”.

Film skupia się na Danucii i jej córce Basi, które według oświadczenia „żyją daleko od współczesnego świata, w zgodzie z rytmem i prawami natury, między zwierzętami a duchami zmarłych”. „Ich kieszeń zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa, ale także buduje w nich tęsknotę za kontaktem z innymi”.

Pierwszy film krótkometrażowy Balki, Minęły lata, nadchodzi zima, był pokazywany na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Warszawskim Festiwalu Filmowym, a także na MiradasDoc w Hiszpanii. Otrzymał także nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych Ismailia w Egipcie.

Pociąga nas ten rytualny taniec między kamerą a głównymi bohaterami, złuszczający warstwy subtelnego wszechświata utrzymującego widza w ciągłej ciekawości” – powiedziała Irina Taskovsky „Pokolik ujawnia ogromny talent reżysera i pierwszego operatora Karola Baški, który dorastał w słynnej szkole i studiu Waida”.

Wojciech Marczewski, producent filmu, powiedział: „Jako projekt opracowany podczas kursu DOK PRO w Szkole Wajdy, „Bucolic” jest przykładem tego, jak kreatywne sposoby nauczania mogą prowadzić do filmu o znaczeniu międzynarodowym, co zostało docenione przez Locarno Semaine de la Komitet ds. Wyboru Krytyków.Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy na pokładzie tak wybitny globalny zespół sprzedażowy, jakim jest Taskovski Films, znany z tworzenia kreatywnych i prowokujących do myślenia filmów dokumentalnych dla widzów na całym świecie.

READ  Sarah Rosa ujawnia wyniki swojej brazylijskiej operacji podniesienia pośladków