Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wioska wraca do Renzi po zatrzymaniu COVID-19

• Niecierpliwie oczekiwane wydarzenie będzie nieco mniejsze
• Niektóre grupy biorą coroczny urlop, aby „odbudować”

Ze scenariuszem Bonnijeana Cooneya Adamsa
Kalendarz miejski w tubie
03 sierpnia 2021
Opublikowany w: McKeesport i aktualności z okolicy

Jeśli pogoda pozwoli, Tube City Online będzie transmitować rozrywkę na żywo z International Village w dniu Facebook i youtubeNa naszej stronie głównej www.tubecityonline.com. Zasięg rozpocznie się codziennie o 17:00

Międzynarodowy Festiwal Wioski, trzydniowy festiwal tradycyjnego etnicznego jedzenia, muzyki i tańca, powraca do parku Renzenhausen w McKeesport 10-12 sierpnia po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Niektóre grupy etniczne zdecydowały się nie uczestniczyć, ponieważ nie były w stanie ćwiczyć ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa. (Zdjęcie pliku Tube City Almanac autorstwa Denise L. Ritter)


Kiedy we wtorek 10 sierpnia jest 15:01, dawno! Globalna wioska konferansjer Mikey Dee wie, gdzie będzie – Renziehausen Park w McKeesport – i jak się spodziewać.

„To jest czas, kiedy czuję, że wracamy do normalności” – moment, w którym po rocznej przerwie z powodu COVID-19 rozpoczyna się etniczne świętowanie tradycyjnego jedzenia, muzyki i rozrywki.

“Kocham tłumy. Uwielbiam znajome widoki, dźwięki i zapachy wioski. Jestem dużym, tradycyjnym facetem” – powiedział.

Dee powiedział, że jest w International Village od 1990 roku. Oprócz obowiązków reżysera, które dzieli z reżyserem teatralnym Patrickiem Fisherem, aby mógł wystąpić ze swoją grupą w środę, 12 sierpnia w Jakomas Blue Top Pavilion, jest koordynatorem ds. rozrywki .


Kiedy niektórzy regularni wykonawcy, zwłaszcza grupy, stwierdzili, że nie mogą wrócić w tym roku, podjęto decyzję, by nie wynajmować rozrywki na zewnątrz.

„Niektórzy z nich nie byli w stanie trenować od ponad roku” – powiedział z powodu ograniczeń dotyczących liczby osób, które mogą gromadzić się w pomieszczeniach podczas pandemii.

Dee wyjaśniła, że ​​w przeszłości każdy uczestniczący stragan z jedzeniem musiał zapewniać rozrywkę, ale w tym roku zrezygnowano z tego.

READ  Badacz z Yue Dean Harrison University ujawnia istnienie istoty „tropowej”

„Nie mamy oczekiwań w tym roku” – powiedział. „Dla niektórych, zwłaszcza wśród zespołów tanecznych, jest to rok odbudowy”.

De powiedział, że podobnie jak inni, którzy planują nawet wakacje na wsi, nie może się doczekać, aby zobaczyć znajome twarze i zjeść pyszne tradycyjne potrawy, takie jak kanapki z jagnięciną i różne ciastka dostępne na straganach.


International Village rozpoczęła swoją działalność w 1960 roku w ramach Tygodnia Starego Domu McKeesport. W następnym roku stał się samodzielnym festiwalem i nadal stał się popularnym trzydniowym, letnim spotkaniem w środku tygodnia, które może przyciągnąć nawet 20 000 osób.

Tegoroczne terminy to od 10 do 12 sierpnia od 15:00 do 21:00 w parku Renzenhausen. Wstęp kosztuje 2 dolary przy bramie.

Burmistrz Michael Cherepko jest jednym z tych, którzy odliczają dni do kolejnej szansy zobaczenia miasta.

„Jako burmistrz Mackesport z radością witam gości z całego regionu (i nie tylko) z powrotem w pięknym Renzi Park na imprezę flagową naszej społeczności, International Village” – powiedział burmistrz.

“Jak zawsze, wioska będzie okazją dla naszych lokalnych kościołów i grup społecznych do podzielenia się z nami wszystkimi ulubionymi potrawami i ich dziedzictwem. Tak bardzo tęskniłem za tą tradycją w ubiegłym roku i nie mogłem być szczęśliwszy, mogąc ją gościć ponownie.


Cherepko podziękował uczestniczącym organizacjom za wspólne przywrócenie Międzynarodowej Wioski i zapewnił tych, którzy potrzebują kolejnego rocznego urlopu, że będą mile widziani ponownie w 2022 roku.

Polska grupa jest jedną z organizacji czarterowych lat 60., która zdecydowała się nie uczestniczyć w tym roku, ale spodziewa się powrotu.

„Nawet w normalnym roku przygotowuje się dużo domowego jedzenia” – powiedziała aktorka Sharon Kish. “Nie byliśmy w stanie zdobyć wystarczającej liczby wolontariuszy. Trwa to około dwóch tygodni ciągłych przygotowań, pracy w bliskim sąsiedztwie, a większość naszych wolontariuszy jest w starszym wieku. Mamy nadzieję i planujemy wrócić w przyszłym roku.”

READ  Dziki strój Jareda Leto z UFC 264 wywołuje zabawne memy

Ich zwykłym odpowiednikiem rozrywkowym są polscy tancerze Lajkoniki, o których Kish powiedział, że nie występują, ponieważ nie mogą się spotkać na próbach.


Trafford Jr. Tamboritzans nie tylko starał się obejść ograniczenia dotyczące ćwiczeń, ale także stracił swoją 20-letnią przestrzeń na próby w kościele, kiedy urzędnicy zdecydowali, że nie będą dłużej akceptować grup z zewnątrz.

Przedstawiciel Alain Paris powiedział, że grupa już planuje powrót do wioski w przyszłym roku podczas swojego 50. rocznicowego sezonu, który rozpocznie się we wrześniu.

„Zeszłej jesieni wypróbowaliśmy mini sesję, w której około połowa tancerzy pracowała na zewnątrz w parku” – powiedział Paris. „Wtedy dowiedzieliśmy się, że kościół nie otwiera się ponownie dla grup”, nawet po zniesieniu ograniczeń Covida. „Więc musieliśmy się teraz pokombinować i wymyślić plan awaryjny”.

Powiedział, że mając wstępne plany dalszego uczestnictwa w International Village, grupa odkryła, że ​​wiele rodzin, które na ogół idą dalej – jako artyści i pracują w straganie z jedzeniem – było w tym tygodniu na wakacjach. Wtedy podjęto ostateczną decyzję o nieprzybyciu na imprezę.

„Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych wydarzeń miejskich, International Village jest niczym bez wielu wolontariuszy” – powiedział Cherepko. „Od tych, którzy rok po roku poświęcają swój czas i talenty przygotowując jedzenie i zabawiając tłumy, po nasz komitet i wolontariuszy pracujących przy bramach, wszyscy odgrywają ogromną rolę w sukcesie tego wydarzenia”.


Dan Carr, koordynator International Village, powiedział, że dokonano zmian w różnych obszarach, aby umożliwić powrót festiwalu.

„Otworzyliśmy obszar okręgu, aby umożliwić więcej obszarów ekspansji w przyszłości i większą liczbę sprzedawców żywności w przyszłym roku” – powiedział. Rozbudowujemy również jadalnie, aby lepiej służyć tym, którzy chcą kontynuować dystans społeczny. Nie wymagamy noszenia masek, ale zachęcamy wszystkich do przestrzegania wytycznych CDC”.

READ  Iona Pavlovich odtworzyła scenę z filmu „Słoneczny patrol”. jak poszedłeś?

Powiedział, że uczestnicy zauważą poprawę w obecnie utwardzonych obszarach spacerowych. I chociaż niektóre grupy i stoiska nie mogą wziąć udziału, zauważył, że na głównej scenie będzie trwała etniczna rozrywka, a także rozrywka na żywo każdego wieczoru w Jakomas Blue Top Pavilion.

Ci, którzy planują wyjazd, będą mogli skosztować wielu etnicznych potraw, które kochają i na które czekają każdego roku.


Przystawki i dodatki obejmują kanapki jagnięce, serbskie kiełbaski, specjalne miski ryżowe, bułki wegetariańskie (lumpiang gulay), grillowany kurczak teriyaki, sarma (faszerowana kapusta), chorwacka sałatka ziemniaczana, pyrogi, gyros, grecka zupa cytrynowa, spanakopita, nadziewane liście winogron, i pierogi.Szpinak, mięso i inne ulubione, które reprezentują wiele krajów i kultur.

Młodzi i starsi uczestnicy z upodobaniem do słodyczy mogą skosztować różnych słodyczy i smakołyków, w tym baklawy, ciastek lejkowych z owocami lub czekoladą, cukierków, damskich loków, palasinki i croffina.

„Będziemy nadal udostępniać społeczeństwu jak najwięcej tradycyjnych doświadczeń International Village i będziemy stale pracować nad wprowadzeniem niezbędnych zmian w celu poprawy” – powiedział Carr. „Międzynarodowy Komitet Wioski, personel, wolontariusze i sprzedawcy nie mogą się doczekać spotkania ze wszystkimi”.


Bonnijean Cooney Adams jest niezależnym udziałowcem. Można go uzyskać pod adresem [email protected]

Pierwotnie opublikowany 3 sierpnia 2021 r.

W innych wiadomościach:
Duquesne Schools wita…” ||