Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Ten nigdy tego nie dostało”: pracownicy Studio 10 przerywają ciszę w programie, który został przerwany

„Ten nigdy tego nie dostało”: pracownicy Studio 10 przerywają ciszę w programie, który został przerwany

Liczba 10 pojawiała się często w historii Studia 10, odwołanego w tym tygodniu porannego programu.

Była oczywiście nazwa i sieć: Kanał 10. Program trwał 10 lat i w tym czasie miał 10 pełnoetatowych gospodarzy.

A w poniedziałek w kwietniu, na początku tego roku, wkrótce po odejściu gospodarza Sarah Harris Projekt, miał boleśnie niską liczbę 10 000 widzów. W tym czasie Ten nalegał Studio 10 Był to „podstawowy punkt” jego porządku obrad. Nie pozostanie tak długo.

Jednak w pewnym momencie Studio 10 Regularnie też był deklasowany Poranne show Lub Dodatkowy dzień – A czasem jedno i drugie.

Serwis News.com.au rozmawiał z wieloma pracownikami, którzy wcześniej tam pracowali Studio 10.

Podali kilka powodów, dla których serial z problemami trwa tak długo – i jeden ważny powód, dla którego widzowie zaczynają go wyciszać.

„Channel Ten nigdy nie rozumiał, co mieli z oryginalnym scenariuszem Studio 10„Robert McKnight, starszy producent wykonawczy serialu, powiedział news.com.au.

W poniedziałek obecni prezenterzy Tristan McManus i Angela Bishop musieli powiedzieć widzom, że ostatni odcinek zostanie wyemitowany 22 grudnia.

„To trudny dzień dla wszystkich Studio 10 „Moja rodzina, ponieważ przez ostatnie 10 lat z radością przedstawialiśmy wam ten program” – powiedział w nagraniu Bishop, wieloletni reporter zajmujący się rozrywką.

Zacytuję cytat: „Nie płacz, że to już koniec, uśmiechaj się, że to się wydarzyło”.

Network 10 – należąca do amerykańskiego giganta Paramount Global – podała w oświadczeniu Studio 10 Wniósł „znaczący wkład w program dzienny”, ale decyzja o zakończeniu programu wynikała z „zmiany nawyków oglądania”.

W oświadczeniu podano, że Bishop i McManus, a także współgospodarz Narelda Jacobs i reporter Daniel Doody pozostaną w Ten.

Wielki poranny plan Kanału 10

Studio 10 „To było jak praca nad codziennym programem telewizyjnym” – powiedział news.com.au Maurice Parker, który był producentem programu do 2019 roku.

„Produkcja do 20 godzin programów telewizyjnych na żywo tygodniowo była ekscytującym procesem”.

READ  College of Gender Challenges stworzony przez Glitter Nail Polish

Uruchomiony w listopadzie 2013 r., Studio 10 Była to część śmiałego dwuetapowego planu Kanału Dziesiątego, mającego na celu wstrząsnąć poranną telewizją rządzoną przez Siedem i Dziewiątkę.

Nowy, lekceważący program śniadaniowy, budzę sięzostaną dostarczone bezproblemowo do Studio 10.

Pierwszy krok zakończył się niepowodzeniem: budzę się Trwało to tylko sześć miesięcy. Jednak dyrektorzy kanałów sprzedaży dostrzegali obiecujące możliwości w raczkującej firmie Studio 10.

David Knox, redaktor Strona internetowa dzisiejszej telewizjiPowiedział portalowi news.com.au Studio 10Połączenie publiczności na żywo i panelu upartych gospodarzy, podobne do popularnego programu panelowego w Stanach Zjednoczonych widok„To naprawdę znacząco różniło się od konkurencyjnych programów”.

„Pozwoliło to na pewną spontaniczność i dyskusję oraz poczucie zagrożenia, którego widzowie mają nadzieję być świadkami”.

Program może obejmować muzykę na żywo, w tym występ zespołu rockowego The Angels na dachu studia, przesłuchanie Pauline Hanson, a następnie reklamę, po której następuje dyskusja przy biurku.

Pan McKnight, który obecnie zarządza Portal branży medialnej TV BlackboxPowiedział Studio 10 Sukces był także efektem chemii pomiędzy czterema pierwotnymi gospodarzami: legendą mediów, a obecnie szefową ABC Itą Buttrose, felietonistą News Corp Joe Hildebrandem, następnie prezenterką Channel 9 Sarah Harris oraz dziennikarką i czytnikiem wiadomości Jess Rowe.

Dołączyli do nich nieżyjący już Jono Coleman, który był głównym organizatorem ogłoszeń – jeśli nie zachęcał gospodarzy – oraz wędrowny reporter David Robinson.

„Etta była największą kartą do losowania, a Joe był dziką kartą” – powiedział McKnight.

„Byłem zdeterminowany, by ukraść Sarę z Nine, pomimo sprzeciwu kierownictwa Ten – a teraz oni też ją kochają, powinni – jest niesamowicie utalentowana.

Nazywaliśmy ją kierowcą autobusu i w tej roli spisała się znakomicie.

„Jess zawsze miała serce na dłoni i zawsze oferowała alternatywne spojrzenie na dany temat” – powiedział.

READ  Jak wygląda Apex Legends bez efektów specjalnych

„Możesz otrzymać wiadomość, a potem śmiać się z Joe lub Juno, gdy biegają nago po studiu”.

Jeden z byłych pracowników, który nie chciał ujawniać swojego nazwiska, powiedział portalowi news.com.au, że jest to „ekscytująca” i „świeża” oferta pracy.

„Nigdy nie zrozumieli Channel 10”

W ciągu paru lat, Studio 10 Sprawiał, że zarząd Seven and Nine się pocił.
„W 2017 roku program czasami zajmował pierwsze miejsce na liście najlepszych programów Poranne show I Dodatkowy dzień; „W przeważającej części stała się drugą silną firmą” – powiedział McKnight.

„Wtedy Channel 10 zaczął dostosowywać format”.

McKnight powiedział portalowi news.com.au, że zmiany „wprowadzono”, gdy był jeszcze na stanowisku, i ostrzegł swoich szefów, że może to oznaczać katastrofę.

W 2017 roku został zwolniony i zmiany poszły dalej.

„Kierownictwo miało pomysł, jak powinien wyglądać poranny program, i skopiowało Nine and Seven.

„Nigdy nie zrozumieli, co mieli z oryginałem Studio 10 Zapytał: „Dlaczego ci się udało?”

„Nawet ja byłem zaskoczony, jak szybko publiczność porzuciła program”.

Jak powiedział jeden z pracowników: „Stracił odbiorców, ponieważ stracił swój punkt odniesienia”.

W 2018 roku rezygnację złożyły Etta Buttrose i Jessica Rowe. W 2020 r. przemówił także Joe Hildebrand „Sieć jest niezbędna do cięcia kosztów, dlatego wolę zrezygnować, niż przyjąć zmniejszoną rolę”..

McKnight powiedział, że oferta na tym etapie dobiega końca.

„Przez pierwsze pięć lat budowaliśmy ten rodzinny pomysł, ale w tym przypadku Channel 10 zwolnił pracowników i prezenterów – było to zupełnie niezwykłe”.

Dlaczego Studio 10 przetrwało tak długo?

Jednak przedstawienie trwało dalej. Nowa prowadząca Kerri-Anne Kennerly wprowadziła do programu kilka przyciągających uwagę kontrowersji, w tym niesławne starcie z gościnną gospodarzą Yumi Stynes ​​w związku z oskarżeniami o rasizm. Podczas gdy Denise Drysdale i Denise Scott stały się znajomymi twarzami na biurku.

„Poranny program konkurujący z innymi sieciami sprawia, że ​​jest on istotny dla Ten” – powiedział były pracownik.

READ  Taron Egerton Film Netflix „Trzymaj się”: co wiemy do tej pory

„Kiedy kanał jako całość boryka się z trudnościami, całkowite wycofanie się z ważnego okresu jest trudną decyzją”.

Istnieją również surowe australijskie przepisy dotyczące treści lokalnych, które wymagają, aby kanały niekodowane nadawały co najmniej 55% materiałów lokalnych.

Studio 10znacznie tańsza i prostsza oferta niż błyszczący dramat, obejmowała 20 godzin tygodniowo obowiązkowych treści australijskich.

„Lokalne limity treści pomogłyby w uzasadnieniu biznesowym, ale ostatecznie program musiał zarabiać pieniądze” – powiedział McKnight.

„Knox” z TV Tonight stwierdził, że przychody z reklam musiały przynosić zyski przynajmniej przez jakiś czas Studio 10 Wykonalny.

„Program trwał znacznie dłużej, niż uzasadniały jego oceny.

„Musisz pochwalić obecnych gospodarzy, zwłaszcza Angelę Bishop, że ruszyli dalej, gdy tak niewielu oglądało”.

Powiedział, że Channel 10 odniósł sukces, „ponieważ prowadzi własny wyścig i nie kopiuje konkurencji”.

„Jeśli będzie odzwierciedlać programy dostępne już w sieciach o większej widowni, zawsze pozostanie w jego cieniu i straci swoją tożsamość. Musi w dalszym ciągu podejmować ryzyko”.

Studio 10„Ludzie zostaną zapamiętani ze względu na chaos i śmiech” – powiedział Knox.

„Dzięki temu mogliśmy rozegrać bitwę pod brukselką pomiędzy Itą Buttrose i Dennisem Drysdale’em, a także dom dla zmarłej, wspaniałej Juno Coleman”.

Ale być może największym dziedzictwem Studio 10Powiedział, że to Harris jest teraz w prime time.

Powiedział, że była „inspirowanym wyborem do obsady” i stała się „doświadczoną prezenterką występującą w godzinach największej oglądalności”.

Parker powiedział, że znakiem rozpoznawczym programu była „zabawa i frywolność”.

Studio 10 „To było jak pójście do lokalnego kina RSL: na ekranie i poza nim można było poczuć wspólnotę” – powiedział.

„W scenie spragnionej rozrywki na żywo, Studio 10 „Będziemy za nim tęsknić. Będziemy za nim tęsknić”.