Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tenisowy klips przedstawiający węża na międzynarodowym lotnisku w Brisbane jest dowodem, że Ameryka uważa Australijczyków za szaleńców

Tenisowy klips przedstawiający węża na międzynarodowym lotnisku w Brisbane jest dowodem, że Ameryka uważa Australijczyków za szaleńców

WIRALNY klip przedstawiający wschodniego węża brunatnego atakującego międzynarodowe lotnisko w Brisbane przekonał Amerykę, że Australijczycy są kompletnymi szaleńcami.

Świat tenisa zawirował po tym, jak wąż nagle pojawił się w trakcie sobotniego meczu kwalifikacyjnego byłego numeru trzeciego świata Dominica Thiema z Australijczykiem Jamesem McCabe.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Mecz został przerwany na około 40 minut po tym, jak wąż ześlizgnął się na pobocze boiska.

Maccabi właśnie zakończył pierwszego seta 6:2 przeciwko mistrzowi US Open 2020, kiedy na oczach widzów pełzacz został zauważony między przewodami elektrycznymi przy korcie.

Gra została zatrzymana do czasu, aż przybył łapacz węży i ​​udało mu się umieścić go w torbie.

Pojawił się nowy materiał filmowy z wydarzenia, na którym widać, jak tłum ledwo się cofa, gdy dramat się rozwija.

Czołowy dziennikarz tenisowy Ben Rothenberg podsumował reakcję na X, znany wcześniej jako Twitter.

Opóźnienie i nieuchwytny przyjaciel działali na korzyść Thiema, gdy austriacka gwiazda wywróciła sytuację do góry nogami i obroniła trzy punkty meczowe przy stanie 3-5 w drugim secie, zanim wygrała 7-4 w tie-breaku.

To nie znaczy, że mu się to podobało.

„Naprawdę lubię zwierzęta, zwłaszcza egzotyczne” – powiedział później Tim.

„Ale powiedzieli, że to naprawdę jadowity wąż i znajdował się blisko dzieciaków z piłką, więc była to naprawdę niebezpieczna sytuacja.

„To coś, co nigdy mi się nie przydarzyło i nigdy tego nie zapomnę”.

Thiem w dalszym ciągu wyrównał wynik w trzecim secie, po czym uciekł i wygrał ostatniego seta 6:2.

Thiem, niegdyś jeden z najlepszych na świecie, doznał serii kontuzji, przez co jego ranking spadł poza pierwszą 300.

READ  Ostateczny termin transferu Chelsea: Transakcja Enzo Fernandesa o wartości ponad 130 milionów dolarów uzgodniona z Benfiką

Zaczął wspinać się w górę światowych rankingów, gdzie obecnie zajmuje 98. miejsce. Będzie musiał wziąć udział w kwalifikacjach do tegorocznego turnieju otwarcia Australian Open.

W innym miejscu na turnieju Brisbane International Rafael Nadal uniknął spotkania z czołowym rozstawionym w swoim turnieju powrotnym po remisie w kwalifikacjach.

37-letni Hiszpan jest wyłączony z gry przez prawie 12 miesięcy po operacji stawu biodrowego po styczniowym Australian Open 2023.

Istniała obawa, że ​​Nadal, zdobywca 22 tytułów Wielkiego Szlema, już nigdy nie będzie mógł grać zawodowo.

Jednak walczył i otrzymał dziką kartę do udziału w otwierającym sezon Brisbane International w ramach przygotowań do pierwszego Wielkiego Szlema w roku w Melbourne Park, który rozpocznie się 14 stycznia.

Jeśli Nadal zakwalifikuje się, w drugiej rundzie zmierzy się z ósmym rozstawionym Karatsevem lub australijskim dziką kartą Jasonem Kublerem, a potencjalnym przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie rozstawiony z czwartym Ugo Humbert.

Brytyjczyk Andy Murray zremisował z rozstawionym na drugim miejscu Bułgarem Grigorem Dimitrowem w ekscytującej konfrontacji w pierwszej rundzie.

Murray jest dwukrotnym zwycięzcą zawodów Brisbane International, pokonując w finale Dimitrowa w 2013 roku.

W losowaniu kobiet czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema Naomi Osaka zmierzy się w rundzie otwarcia z Niemką Tamarą Korbach, zajmującą 84. miejsce na świecie, która wróci do wyczekiwanego turnieju.

Japońska gwiazda, która w lipcu urodziła córkę Shay i wcześniej zmagała się ze zdrowiem psychicznym, od września 2022 roku nie rozegrała żadnego meczu.

Jeśli pokona Korbacha, w drugiej rundzie zmierzy się z trzykrotną mistrzynią Brisbane Karoliną Pliskovą.

Numer dwa świata Aryna Sabalenka została pożegnana w pierwszej rundzie.

Z Agence France-Presse