Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Vera Zvonareva: Rosjanka ma zakaz wjazdu do Polski w celu wzięcia udziału w Warsaw Open |  Wiadomości tenisowe

Vera Zvonareva: Rosjanka ma zakaz wjazdu do Polski w celu wzięcia udziału w Warsaw Open | Wiadomości tenisowe

Straż graniczna uniemożliwia wjazd do Polski rosyjskiej tenisistce Wierze Zwonarewej; Zvonareva próbowała przedostać się do kraju, aby zagrać w Warsaw Open; Polski rząd umieścił ją na liście „niepożądanych” gości. WTA twierdzi, że przeprowadzi dochodzenie


18:52, Wielka Brytania, sobota 22 lipca 2023 r

Vera Zvonareva znajduje się na liście „niepożądanych” gości w Polsce i nie została wpuszczona do kraju na Warsaw Open.

Stowarzyszenie Tenisa Kobiet oświadczyło, że „dokładniej oceni sprawę w trakcie turnieju” po zakazie wstępu rosyjskiej tenisistce Zvonarevie.

Zvonareva, była finalistka Wimbledonu i US Open, miała wziąć udział w przyszłotygodniowym turnieju Warsaw Open w grze pojedynczej i deblu, ale w oświadczeniu polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji stwierdzono, że znalazła się na liście „niepożądanych” gości.

W oświadczeniu czytamy: „Wczoraj, 21 lipca, straż graniczna nie dopuściła do wjazdu do Polski rosyjskiej tenisistce.

„Vera Zvonareva, korzystając z wizy wydanej przez Francję, próbowała przylecieć do naszego kraju samolotem z Belgradu do Warszawy. Po przylocie z Serbii tenisistka zatrzymała się w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i dzisiaj po godzinie 12:00: 00 udała się do Podgoricy.

„Rosjanka wpisana na listę osób, których pobyt uznano za niepożądany na terytorium RP, nie została przyjęta przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ze względu na bezpieczeństwo państwa i ochronę bezpieczeństwa publicznego.

„Polska nieustannie sprzeciwia się reżimom [Vladimir] Putina i [Alexander] Łukaszenka nie pozwala na wjazd do naszego kraju osobom wspierającym działania Rosji i Białorusi”.

Wimbledon i Federacja Tenisa Trawnikowego zostały ukarane przez tournee za zakaz występów dla rosyjskich i białoruskich zawodników zeszłego lata po inwazji na Ukrainę, a w tym roku zmienili to stanowisko.

Organ zarządzający w oświadczeniu stwierdził: „WTA jest świadoma sytuacji z udziałem Wiery Zwonarewej w Warszawie.

„Bezpieczeństwo i dobro wszystkich zawodników jest dla WTA najwyższym priorytetem. Vera opuściła Polskę i sprawę dokładniej ocenimy podczas wydarzenia.”

READ  Hotele drużynowe ujawniły, gdzie zatrzyma się Socceroos, ile będzie kosztował pokój, najnowsze aktualizacje, aktualności

Polska jest jednym z najzagorzalszych sojuszników Ukrainy, podczas gdy Iga Świątek, numer 1 na świecie, która będzie rozstawiona z numerem 1 turnieju, w obliczu napięć w szatni publicznie stanęła po stronie zawodników z dotkniętego kryzysu.

Minister sportu Kamil Bortnychuk zapowiedział na początku tygodnia, że ​​zbojkotuje mecze, w których biorą udział piłkarze z Rosji i Białorusi.


zdjęcie:
W tym roku na Wimbledonie rywalizowały rosyjskie zawodniczki, takie jak Anastazja Potapowa

Wydaje się, że Aliaksandra Sasnovich z Białorusi przybyła do kraju na podstawie swoich wpisów w mediach społecznościowych.

Tymczasem inna rosyjska zawodniczka Anastazja Potapowa poinformowała na Instagramie, że nie będzie mogła zagrać w Hamburg European Open, ponieważ nie otrzymała na czas wizy.

„Z wielkim smutkiem ogłaszam, że w tym roku nie będę uczestniczyć w Hamburgu ze względu na trudności wizowe” – powiedziała. „Mój zespół i ja złożyliśmy wniosek o to w terminie, ale niestety został on opóźniony”.

Potapowa otrzymała ostrzeżenie od WTA na początku tego roku za założenie na kort koszulki Spartaka Moskwa.