„To jest klasa”: marzenie 16-letniego maniaka legło w gruzach

Wielki dramat dotarł do finału Mistrzostw Świata w Darcie, gdy nastoletni dartsman Luke Littler pozwolił historii prześlizgnąć się między jego palcami.

Marzenie 16-latki rozwiał Luke Humphries w finale PDC w czwartek rano w Alexandra Palace w Londynie.

Littler, który stał się powszechnie znany w Wielkiej Brytanii dzięki swojej niesamowitej karierze, był w wyśmienitej formie, gdy w środowy poranek w półfinale pokonał mistrza z 2018 roku Roba Crossa 6:2.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Czwartkowe zwycięstwo pobiłoby wszelkie rekordy.

Zamiast tego będzie go prześladował moment, w którym mógł objąć prowadzenie 5:2 w setach.

Zamiast tego Humphries pokazał, że potrafi odrobić straty po stracie 4:2 i zostać mistrzem przewagą siedmiu setów do czterech.

Reakcja Anglika Luke'a Humphriesa po zwycięstwie. Zdjęcie: Tom Dolat/Getty Images.

Luke Littler zmarnował swoją szansę. Zdjęcie: Tom Dolat/Getty Images.

W zaciętym 11. secie Littler miał dwie rzutki, które po raz kolejny wywróciły mecz do góry nogami, ale nie udało mu się zdobyć podwójnej siódemki, której potrzebował.

Następnie Humphries przyspieszył i zdobył podwójną ósemkę potrzebną do zdobycia tytułu.

Natychmiast po rzuceniu ostatniej strzałki padł na kolana, po czym przytulił Littlera na scenie.

„To jest z klasą” – powiedział Wayne Mardle ze Sky Sports.

„Słowo od Luke’a Littlera – podpalił świat darta i media społecznościowe, a Luke Littler raz po raz udowadniał, że ma to na uwadze. Zdobyje tytuły mistrza świata”.

Humphreys odejdzie z 930 000 dolarów, a Littler z prawie 400 000 dolarów.

Po meczu obaj byli w doskonałej formie.

„Nie potrafię opisać słowami, jakie to niesamowite uczucie” – powiedział Humphreys.

„Przez cały dzień myślałem: „Zdobądź to teraz, ponieważ” [Littler] Wkrótce będziesz dominować w światowych rzutkach!

READ  Messi i Ronaldo grają swój ostatni mecz w Katarze 2022

To niesamowity zawodnik i kiedy miałem wygrać, był bardzo twardy. Byłem naprawdę dumny, że mogłem tam wystąpić.

„To niesamowity talent i musiałem dziś wygrać, a jestem pewien, że on wiele wygra”.

„To było niewiarygodne” – powiedział Littler. „Jedynym minusem było to, że straciłem zbyt dużo nogi po rzucie, aby Luke mógł mnie złamać”.

„To był jedyny minus, nie mogłem utrzymać rzutu i nie wygrałem.

„Każdy mecz był dobry, ale ten naprawdę mnie zaniepokoił, zwłaszcza trzy niecelne sytuacje, które podtrzymały grę.

„Tego chcieli fani, ale uczciwej gry wobec Luke’a, on na to zasługuje”.

Wicemistrz Luke Littler z Anglii świętuje zdobyciem trofeum wicemistrza. Zdjęcie: Tom Dolat/Getty Images.

8.20 – Letellier traci dużą szansę

Luke Littler po raz pierwszy pokazał swój wiek, kiedy wyglądał na zdenerwowanego przed największym rzutem w meczu.

Littler miał szansę na podwyższenie 5-2, potrzebując podwójnej 2 jedną lotką do rzucenia, ale nie trafił w szachownicę.

Po raz pierwszy w meczu Littler potrzebował chwili, aby się uspokoić, zanim strzał nie padł.

Humphries rzucił się na następną strzałkę i nagle wynik był 4-3.

Komentator Sky Sports, Wayne Mardle, powiedział, że to zbiór „absolutnej rzezi”.

8.15 – Littler każe Humphreysowi płacić, wprawia świat w osłupienie

Luke the Nuke karze niepasującego do charakteru Luke’a Humphriesa i nagle obejmuje prowadzenie 4-2.

Littler wygrał cztery z pięciu ostatnich setów i wydaje się, że radzi sobie świetnie.

Piątego seta wygrał 3:0, a Humphries miał problemy ze znalezieniem gry podwójnej.

„On [Humphries] Zaginiony! „Wszystko w jego rzucie poszło na marne” – powiedział Wayne Mardle ze Sky Sports.

„Spójrzcie na truciznę z ostatniej strzały Littlera – to po prostu kara pierwszej klasy”.

Humphries miał więcej problemów w szóstym secie.

READ  Gwiazda Manchesteru City, Kevin De Bruyne, przemawia przeciwko Lidze Narodów

„Musisz zachować większą stabilność” – powiedział Mardle.

„Był zdezorientowany, prawda. Oczywiście mógł z łatwością wejść do D18, ale był bardzo niestabilny. Dosłownie widać było, że nie rzucał prawidłowo. „

„Powinien pokręcić głową. Luke Humphries zrobił źle i on o tym wie.

7.45 – Humphreys wcześnie prowadzi

Numer 1 z Nowego Świata wdarł się do pierwszej grupy trzema nogami do jednego.

Humphries zszedł ze sceny po secie otwierającym, podczas gdy Littler pozostał przy tablicy, wygłaszając kilka oświadczeń szkoleniowych po powolnym początku.

Wyraźnie widać było, że Littler wygrał drugiego seta.

Humphreys ponownie odnalazł swój rytm w ciasnym trzecim secie, kiedy podwyższył z trzech do dwóch.

Littler miał nawet strzałkę, aby objąć prowadzenie 2:1 w dwóch setach, ale nie udało mu się go wykorzystać.

„To rzeczywiście trudne strzały” – stwierdził jeden z komentatorów telewizyjnych.

6.45 – Życie prywatne Littlera wywołuje zamieszanie

Gdy Luke Littler żegnał się z Brendanem Dolanem, aby zarezerwować dla niego miejsce w półfinale Mistrzostw Świata w Darts, kamery telewizyjne uchwyciły ciepły uścisk z jego dziewczyną.

Załogi Sky Sports skupiły się na całowaniu cudownego dziecka Eloise Melbourne po jego oszałamiającym pokazie.

Eloise Milburn jest dziewczyną Luke’a Littlera.

Konsultantka ds. urody, która jest o pięć lat starsza od Littlera, do tej pory zachowywała się dyskretnie. słońce Raporty.

Ale od tego czasu znalazła się w centrum uwagi po namiętnym pocałunku z najsłynniejszą obecnie gwiazdą sportu na świecie.

6:00 – Finał gry w rzutki Bigger Than Ashes

Finał Mistrzostw Świata PDC 2024 natychmiast stał się jednym z największych wydarzeń odsłoniętych w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach.

READ  Chennaiyin podpisał weterana polskiego pomocnika Ariela Borisiuka

Promotor boksu Eddie Hearn, który jest przewodniczącym PDC, napisał w czwartek na Twitterze, że finał pobije wszelkie rekordy największej imprezy w darcie w historii.

Hearn napisał, że półfinał Littlera pobił najnowsze dane dotyczące oglądalności serialu Ashes w 2023 roku w Wielkiej Brytanii.