Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska powinna ubiegać się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Minister Sportu – Sekcja Angielska

Polska powinna ubiegać się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Minister Sportu – Sekcja Angielska

Taką wypowiedź Kamil Bortnichuk złożył w wywiadzie dla polskiego kanału PAP Agencja prasowa Środa.

Zapytany, czy Igrzyska Europejskie 2023 Po udowodnieniu wiarygodności Polski jako potencjalnego gospodarza igrzysk olimpijskich minister sportu stwierdził, że kraj „ma ogromne szanse na organizację igrzysk olimpijskich” w przyszłości i „powinien zgłosić swoją kandydaturę”.

„To decyzja polityczna” – dodał Bortnychuk. „Będę domagał się podjęcia takiej decyzji”.

„Udane zorganizowanie Igrzysk Europejskich 2023 zrobiliśmy ogromny krok w kierunku utwierdzenia środowiska sportowego, że Polska może być świetnym gospodarzem różnorodnych wydarzeń multisportowych” – powiedział agencji prasowej PAP Minister Sportu.

'Możemy to zrobić'

„Musimy ubiegać się o organizację pierwszych dostępnych igrzysk olimpijskich, czyli igrzysk olimpijskich w 2036 r.” – powiedział Bortnichuk. „Polska ma wystarczający poziom rozwoju gospodarczego, wystarczające środki budżetowe i wystarczające doświadczenie, po części dzięki Igrzyskom Europejskim 2023”.

„Po prostu możemy to zrobić” – dodał. „To także jest opinia Prezes Europejskiego Komitetu Olimpijskiego Spyros Kapralos.

„Przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego powiedział, że Polska, z sukcesem organizując Igrzyska Europejskie w 2023 r., pokazała, że ​​jest gotowa zorganizować także Zimowe lub Letnie Igrzyska Olimpijskie” – powiedział Bortnichuk. Pogląd ten podziela duża liczba osób, które bliżej przyjrzały się Igrzyskom Europejskim w 2023 r.

READ  Jak mogę oglądać Dally M, o której zaczyna Dally M, trofea, zwycięzcy, wiadomości NRL, rankingi

Łącznie 370 Polaków SportowcyO medale na III Igrzyskach Europejskich rywalizowało 188 mężczyzn i 182 kobiety otwierany w Krakowie 21 czerwca i trwało do 2 lipca.

2023 Igrzyska Europejskie Obejmował 12 dni rywalizacji w 29 dyscyplinach sportowych i oferował możliwości zdobycia medali Mistrzostw Europy oraz ścieżkę do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2024 w niektórych dyscyplinach sportowych.

W turnieju wzięło udział ponad 7 000 sportowców z 48 krajów Stało sięKtóre odbyło się w 25 miejscach w 13 miastach południowej Polski.

(pm/p)

źródło: PAPKA, polskieradio24.pl, insidethegames.biz