Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

To wyścig z czasem dla kenijskich sportowców: sport standardowy

Gladys Mumbi z Machakos FC prowadzi w sztafecie mieszanej 4 * 400 m podczas pierwszej serii sztafet AK na Stadionie Narodowym Nyayo w sobotę 9 stycznia 2020 r. [Jonah nyango, Standard]

Sztafety światowe, trasy kontynentalne i Diamentowe Ligi to główne wyścigi, w których biorą udział sportowcy przed torami krajowymi.

Ze względu na zawieszenie zajęć sportowych i szybkie zbliżanie się Igrzysk Olimpijskich w Tokio, kenijscy sportowcy nie mają czasu na odpoczynek.

Nic nie wskazuje na to, że wydarzenia sportowe w kraju wkrótce zostaną wznowione, aby utorować drogę do narodowych doświadczeń.

Wobec tego dylematu pojawia się pytanie, co dalej z Kenią, która stara się wyposażyć swoją drużynę olimpijską na czas?

Barnaba Courier, działacz lekkoatletyczny Kenii, wskazał tydzień temu, że 47 zawodników osiągnęło już kwalifikacje do światowego pokazu i że indywidualni zawodnicy, którzy zakwalifikowali się na Letnie Igrzyska, zostaną wezwani do wzięcia udziału w ogólnopolskich próbach , gdyby miały miejsce wydarzenia sportowe. Nie wznowiono go w czerwcu.

Jednak wielu sportowców wciąż boryka się z czasem kwalifikacyjnym ze względu na ograniczoną liczbę zawodów.

Geoffrey Camoror, czterokrotny mistrz świata w półmaratonie, który chce osiągnąć dystans 10 000 metrów na igrzyskach olimpijskich, powiedział w zeszłym tygodniu dla Standard Sport, że trenował do zawodów, ale nie myślał o wyścigu przed krajowymi próbami. „Wróciłem po kontuzji i dobrze trenuję. Czterokrotny mistrz cross country powiedział:„ Nie ma wyścigów, ale musimy trenować ”.

Bez możliwości rywalizacji w kraju kontynentalny World Athletics Tour, który rozpoczął się w sobotę w Eugene w USA, Diamentowe Ligi, które rozpoczną się 26. oraz Mistrzostwa Świata w Zmianach, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu 1 i 2 maja, pozostają główne rasy, w których rywalizują Kenijczycy.. Perspektywy olimpijskie będą rywalizować, próbując przetrwać czasy kwalifikacyjne.

Bahamski mistrz olimpijski Shawna Miller Oibo w czasie 49,08 pobił rekord na 400-metrowym torze podczas Grand Prix USA w Eugene – pierwszy etap wyścigów Continental Tour w 2021 roku.

Po Eugene, seria Continental Tour Gold udaje się do stolicy Japonii na spotkanie „Ready Steady Tokyo”, oficjalne zawody testowe na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Wypełnij krótką ankietę i pomóż nam ulepszyć naszą stronę internetową
Zrób ankietę

Odbędzie się 12 tygodni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie to zapewni kenijskim sportowcom pierwsze spojrzenie na nowoczesny obiekt, w którym odbędą się olimpijskie zawody lekkoatletyczne, a także ceremonie otwarcia i zamknięcia.

World Athletics Continental Tour została uruchomiona w zeszłym roku w celu stworzenia spójnej światowej trasy najlepszych jednodniowych międzynarodowych spotkań poza Wanda Diamond League, która rozciąga się na wszystkie regiony kontynentalne. Trasa składa się ze spotkań na poziomie złota, srebra i brązu na całym świecie i odbywa się od lutego do grudnia.

Kenia będzie gospodarzem imprezy, nazwanej Cape Kino Classic, 18 września, po igrzyskach olimpijskich.

Po igrzyskach olimpijskich (24 lipca – 9 sierpnia) i finale Wanda Diamond League w Zurychu, trasa zostanie wznowiona we wrześniu z przystankami na Śląsku, w Polsce i stolicy Chorwacji Zagrzebiu, po czym ponownie zakończy się Kip Keino Classic w Nairobi. udane spotkanie debiutanckie w 2020 roku.

Grupa 36 gwiazd opuści jutro tor prowadzony przez brązowego medalistę świata Fergusona Rotic na 800 metrów do Polski na pokaz World Relays na Śląsku.

„Pomimo wyzwań spowodowanych pandemią Covid-19, wyrażam swój optymizm, że zespół dobrze przygotował się do turniejów”. Paul Motoy, starszy wiceprezes Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, powiedział: „Myślę, że przekroczymy nasze osiągnięcia w Jokohamie (2019). ”

Drużyna będzie rywalizować w biegach 4 x 200 mi 4 x 400 m mężczyzn i kobiet, 4 x 400 m, 2 x 2 x 400 mi sztafecie przez płotki, a Roach weźmie udział w wyścigu mieszanym 2 x 2 x 400 m mistrz Wspólnoty Narodów na 800 m Wycliffe Kenyamal, Naomi Courier i Emily Cherutich.

W skład zespołu wchodzą również Helen Siombua i Aaron Kwish, rekordziści 400 m, którzy byli częścią mieszanej drużyny, która zdobyła brąz 4×400 m podczas ostatniej edycji zawodów w Jokohamie w 2019 roku.

Kolejną okazją dla kenijskich sportowców do zdobycia władzy na torze jest zaprezentowanie się w wyścigach Diamentowej Ligi w przyszłym miesiącu.

Zgodnie z najnowszym kalendarzem wyścigi Diamentowej Ligi rozpoczynają się w Gateshead 23 maja, a następnie przenoszą się do Doha 28 maja i Rzymu 10 czerwca.


READ  John McEnroe popiera komentarze Emmy Radokano