Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dramatyczne wideo z pokładu zderzenia USA-Japonia na SailGP Bermuda

SailGP Bermuda: dramatyczne wideo z pokładu kolizji USA-Japonia w SailGP Bermuda

Wysłane przez Sail-World.com/nz 26 kwietnia 1:39 BST
26 kwietnia 2021 r

Na pokładzie japońskiego statku SailGP po zderzeniu z amerykańskim słupem rufowym przebił prawą burtę kadłuba. © Japan SailGP

Ekscytujące nagranie wideo japońskiego SailGP zostało sfilmowane na pokładzie, gdy ich tory przekraczały USA SailGP w 3.etapie wyścigu 4 z 2. dnia SailGP Bermuda.

Skipper Nathan Outteridge (JPN) chciał wychylić się za prawą burtą amerykańską łódź i złapać pierwszeństwo drogi. Znajdowali się w środku floty z Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią na czele.

W zderzeniu prawy łuk Japonii wyrósł na zakręcie, ale niestety uderzył w węglowy filar portu w USA, który przeciął kadłub cienkiego odcinka jak nóż tnący kromkę chleba.

Obie łodzie zostały uszkodzone, a Stany Zjednoczone wywróciły się wkrótce potem.

Jest to drugi incydent z serii SailGP w USA na Bermudach, a wszystkie łodzie we wszystkich incydentach były pilotowane przez australijskich kapitanów.

„Na początku pierwszego wyścigu doszło do poważnego wypadku między nami a Amerykanami” – powiedział Utridge w wywiadzie po wyścigu.

„Naprawdę trudno było zobaczyć, co się dzieje z lądowaniem na tych łodziach. Staramy się widzieć je przez okno skrzydłowe. Ale w zasadzie, jeśli je widzisz, nie uderzą w ciebie. Widzieliśmy je od chwilę i nie mogliśmy stwierdzić, czy są na lewej czy prawej burcie.

„Wtedy wyglądało na to, że oni wkraczają. Zerknęliśmy przez skrzydło i wyglądało na to, że prawdopodobnie zamierzamy przekroczyć. Potem stało się jasne, że tak nie jest. Postanowiliśmy więc spróbować ich uniknąć. Ponieważ wydawało się to bardzo trudno je ominąć.

„Zamiast odwracać go zbyt szybko, a nasza łódź prawdopodobnie by się wywróciła. Obróciłem ją w wolnym i stałym tempie, aby dać graczom szansę na przepłynięcie łodzi. Oczywiście to nie było wystarczająco szybkie. Nie zrobiłem tego. naprawdę obejrzyj nagranie jeszcze raz, aby zobaczyć dokładnie, co się stało. Ale teraz efekt końcowy był taki: „Wielka katastrofa i duże zniszczenia między dwoma łodziami” – wyjaśnił Utridge.

READ  W przypadku „koszmaru” Polska wysyła zbyt wielu pływaków na igrzyska olimpijskie w Tokio