Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tony Rickardson Pytania i odpowiedzi: Czy ktoś może rzucić wyzwanie Bartoszowi Zmrzylikowi w motocyklowym Grand Prix 2023?  Jak poradzą sobie Brytyjczycy?

Tony Rickardson Pytania i odpowiedzi: Czy ktoś może rzucić wyzwanie Bartoszowi Zmrzylikowi w motocyklowym Grand Prix 2023? Jak poradzą sobie Brytyjczycy?

Legenda motocykli, Tony Rickardson, uważa, że ​​Bartosz Zmarzelec jest człowiekiem do pokonania w tym roku, a także ocenił perspektywy brytyjskiego trio Dana Wendena, Roberta Lamberta i Dana Pioli.

W trudnych warunkach Zmarzelec zwyciężył w otwierającym sezon Speedway GP w Chorwacji w zeszłym miesiącu, podczas gdy tyczkarz chce podtrzymać tytuł mistrzowski z 2022 roku.

Przed zbliżającym się drugim wyścigiem Superbike w Warszawie – w którym Zmarzlik będzie na własnym terenie – usiedliśmy z Rickardsonem, aby usłyszeć jego przemyślenia na temat wyścigu otwierającego, perspektywy mistrza Wielkiej Brytanii i tego, jak to jest rywalizować przed prawie 60 000 kibiców, tak jak zrobią to kolarze pod koniec tego roku.Tydzień w stolicy Polski…

GP Chorwacja

Zmarzlik doskonale rozpoczyna obronę tytułu, mimo że został zdyskwalifikowany za bieg

29.04.2023 o 19:45

Co sądzisz o rundzie otwarcia w Chorwacji?

Tony’ego Richardsona: To było oczywiście trochę niefortunne z pogodą, nigdy nie jest dobrze, gdy pada dużo deszczu na torze wyścigowym. Ale to powiedziawszy, czapki z głów dla wszystkich, którzy zakończyli spotkanie. Oczywiście chciałbyś bliższych wyścigów, ale wiem, jak trudne może być dla kolarzy ściganie się blisko siebie, gdy masz taki tor.

Kto jest najsilniejszym pretendentem do tytułu na podstawie tego, co do tej pory widziałeś?

TR: Wiązałem trochę większe nadzieje z Danem Pioli. Spisał się dobrze, wciąż ma 10 punktów. Prawdopodobnie widziałem, jak trochę przyspieszył swoją grę. Myślę, że to człowiek na wielkie okazje, potrafi zrobić więcej podczas wielkich okazji. Następnie masz grupę pięciu, sześciu lub siedmiu kolarzy tuż poniżej Zmarzlika w punktach, którzy mogliby rzucić mu wyzwanie w ciągu dnia, ale w ciągu całego sezonu na różnych nawierzchniach i torach wyścigowych Zmarzlik jest nieco silniejszy niż reszta pole teraz.

Wspomniałeś o Bewleyu, ale jak ogólnie oceniasz szanse trzech brytyjskich muszkieterów, Dana, Findena, Roberta Lamberta i Bewleya?

READ  Kapitan Mitchell Marsh wpada w szał, gdy Australijczycy tracą wczesną bramkę – T20I NA ŻYWO

TR: Pomyślałem, że stan toru sprzyjałby im wszystkim, zwłaszcza Bewleyowi, który wywodzi się z motocrossu, a jego styl jazdy był odpowiedni dla tego toru. Ale jest to bardzo trudne, jeśli nie wystartujesz od samego początku lub nie masz odpowiedniego nastroju lub ustawienia motocykla. Zmarzlik będzie trudny do pokonania, naprawdę musisz być na szczycie swojej gry, aby dać mu dobrą passę za swoje pieniądze.

Czy widzisz kogoś, kto pokonał Zumrizlika w tym sezonie i ile tytułów może zdobyć?

TR: W tej chwili nikt nie jest w stanie go pokonać. Myślę, że brakuje bohaterstwa [Artem] Lagota i Emil [Sayfutdinov]Zajęli pierwsze i trzecie miejsce na świecie, więc to nie pomaga zbliżyć się do rywalizacji, ale tak już jest i teraz reszta stawki musi poprawić swoją grę.

Gdybyś miał wybrać czarnego konia, aby zdobyć tytuł mistrza świata w tym sezonie, kto by to był, a także kto jest najlepszym młodym jeźdźcem w stawce?

TR: Pierwszy wyścig nie był dobrym spotkaniem, aby zobaczyć, kto będzie silny przez cały rok. Potrzebujemy innego lekarza ogólnego, aby naprawdę zobaczyć, czy ktoś się wyróżnia. Zawsze masz wielką nadzieję [Maciej] Janowski jest na takim torze, podobnie jak Leon Madsen i Patrick Dudek. Są bardzo utalentowani w swoim czasie, mogą być bardzo szybcy w swoim czasie, ale kiedy nie mają swojego dnia, spadki są dość niskie. Zamiast zajmować miejsca od 12 do 14, jeśli w zły dzień osiągną swój cel od 6 do 8, mogą być świetnymi pretendentami. To naprawdę nazwa gry, kiedy masz dzień wolny, musisz być w najgorszym przypadku 8, a reszta [of the races] Musisz być najwyższy, aby walczyć o tytuł mistrza świata.

W tej chwili wśród wielu osób jest bardzo blisko i myślę, że w tym roku znów zobaczymy wielu różnych zwycięzców, ale myślę, że pod koniec roku zobaczymy Zamarzlika na najwyższym podium.

READ  Matt Graham we łzach po kwalifikacjach do potentatów

W tym tygodniu stadion mieści blisko 60 000 kibiców – jak rywalizacja przed taką publicznością wpływa na przebieg wyścigu?

TR: Mogę mówić tylko za siebie, bawiłem się najlepiej – na torze wyścigowym robi się dużo szumu, kiedy słyszy się wszystkich fanów. Oczywiście czujesz trochę większy stres, trochę większą presję, to po prostu trochę więcej wszystkiego. Mnie to napędzało, więc to było wspaniałe uczucie być tam i ścigać się przed tak wieloma ludźmi. Ale oczywiście musisz zachować spokój i nadal starać się występować.

– – –

Transmituj na żywo każdą rundę sezonu Speedway Grand Prix 2023 Odkryj +w aplikacji Eurosport i na eurosport.com

GP Wielka Brytania

Brytyjczyk Pioli wygrywa finał MotoGP w Cardiff

13.08.2022 o 20:22

GP Polska

„Nic nie może się równać!” – Lindgren szuka tytułu mistrza świata i wraca do zdrowia po „poważnych problemach zdrowotnych”

Wczoraj o 10:07