Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Toyota Prius wykluczona w Australii po 21 latach

Po latach słabnącego popytu samochód będący synonimem technologii hybrydowej został wycofany ze sprzedaży.


Po 21 latach i czterech pokoleniach hybrydowa Toyota Prius w wersji hatchback została wycofana z australijskich salonów.

uciąć Rozumie, że żadne nowe egzemplarze nie będą importowane, aw krajowej sieci dealerskiej pozostanie mniej niż 10 egzemplarzy.

Toyota nie podała powodu swojej decyzji, ale wydaje się, że zmusiła ją do tego słaba sprzedaż.Dane VFACTS pokazują, że tylko 77 modeli zostało zgłoszonych jako sprzedane w 2021 r., w porównaniu ze szczytem 3413 w 2008 r.

W zeszłym roku australijskim nabywcom dostarczono prawie 5000 hybryd, z czego Prius stanowił zaledwie 1,5 procent tej sumy.

Według doniesień, w całym okresie eksploatacji na rynku krajowym sprzedano 20 847 modeli Prius, z czego zdecydowana większość w latach 2004-2010.Według Toyoty samochód będzie nadal prezentowany na rynkach zagranicznych w najbliższej przyszłości.

Toyota Prius została zaprezentowana na arenie międzynarodowej w 1997 r. – a tutaj w 2001 r. – kładąc podwaliny pod elektryfikację.

Model pierwszej generacji (pokazany powyżej) twierdził, że popija 3,6 litra paliwa na 100 km, podczas gdy współczesna Corolla osiągała średnio 8,2 litra/100 km.w 2019 telegraf Toyota Prius zajmuje 24. miejsce na liście 100 najbardziej wpływowych samochodów wszechczasów.

Chociaż marka nie oferuje jeszcze w pełni elektrycznego modelu, w 2021 r. prawie 30 procent jej sprzedaży w Australii stanowiły hybrydy.William Davis

William Davis pisał dla Drive od lipca 2020 r., obejmując wiadomości i bieżące wydarzenia w branży motoryzacyjnej. Koncentruje się przede wszystkim na trendach branżowych, technologii autonomicznej, przepisach dotyczących pojazdów elektrycznych i lokalnej polityce środowiskowej. Jako najnowszy członek zespołu Drive, William jest zaangażowany w jego dbałość o szczegóły, umiejętności pisania i silną etykę pracy. Pomimo pisania dla różnych mediów – w tym Australian Financial Review, Robb Report i Property Observer – od czasu ukończenia studiów medialnych na Macquarie University William zawsze lubił samochody.

Przeczytaj więcej o Williamie Davisie LinkIkona