Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Toyota spodziewa się rekordowej sprzedaży w Indiach

Toyota spodziewa się rekordowej sprzedaży w Indiach

Toyota Motor Co jest na dobrej drodze do osiągnięcia rekordowej rocznej sprzedaży w Indiach, powiedział agencji Reuters dyrektor wyższego szczebla, ponieważ partnerstwo z Suzuki Motor Co, oferującym gamę samochodów po przystępnej cenie, przyciąga nową grupę nabywców.

Toyota sprzedała w zeszłym roku w Indiach ponad 160 000 samochodów, a do końca sierpnia tego roku prawie 150 000 samochodów, powiedział agencji Reuters Atul Sood, wiceprezes ds. sprzedaży.

„Jesteśmy przekonani, że zakończymy ten rok kalendarzowy najlepszymi wynikami w historii i ustanowimy nowy punkt odniesienia” – powiedział Sood.

Działalność Toyoty w Indiach była największym beneficjentem jej globalnego partnerstwa z Suzuki, które umożliwia obu japońskim producentom samochodów dzielenie się technologią i pojazdami.

Samochody średniej wielkości z gamy Maruti Suzuki, takie jak hatchback Glanza i SUV Urban Cruiser Hayrider, zwiększyły sprzedaż Toyoty w Indiach w czasie, gdy Toyota obserwuje spowolnienie wzrostu na rynkach takich jak Europa i Ameryka Północna oraz konkurencję w Azji Południowo-Wschodniej ze strony chińskich graczy .

Dane branżowe pokazały, że samochody z Maruti stanowiły około 40 procent całkowitej sprzedaży Toyoty w Indiach w pierwszych ośmiu miesiącach 2023 roku.

W portfolio Toyoty w Indiach znajdują się także drogie samochody, takie jak Camry Hybrid i pickup Hilux.

„HyRyder zapewnił nam nową grupę klientów, którzy dokonują znaczących modernizacji” – powiedział, dodając, że ci nabywcy odchodzą od małych hatchbacków i małych SUV-ów.

„Większość popytu pochodzi od młodszych osobistości” – dodał.

Toyota ma ponad 600 dealerów w całych Indiach i planuje dalszą ekspansję, szczególnie w małych miasteczkach, powiedział Sood.

READ  Rynki na żywo, wtorek 16 listopada 2021