Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Strach przed samolotem, gdy samolot zanurza się na odległość 28 tysięcy stóp w ciągu kilku minut

Strach przed samolotem, gdy samolot zanurza się na odległość 28 tysięcy stóp w ciągu kilku minut

Pasażerowie czekali niepokojący lot, gdy w ciągu kilku minut ich samolot gwałtownie opadł z powodu problemu z ciśnieniem.

Przerażeni pasażerowie krzyczeli podczas wyboistego lotu do Palmy w Hiszpanii. Ze względu na złe warunki pogodowe musiał wracać na lotnisko w Alicante

Rzecznik United Airlines powiedział, że lot 510 nigdy nie dotarł do Rzymu po tym, jak w Boeingu 777 wystąpił problem z ciśnieniem w kabinie, co zmusiło samolot do szybkiego lądowania, a pilot zawrócił samolot z 270 pasażerami i 14 członkami załogi. Poczta nowojorska.

Samolotem, o którym mowa, był Boeing 777 należący do United Airlines. Obraz – iStock

Samolot wystartował z międzynarodowego lotniska Newark Liberty w New Jersey niedaleko Nowego Jorku o 20:37 i wylądował na lotnisku o 12:27 zamiast o planowanym czasie.

Według serwisu FlightAware służącego do śledzenia lotów, kierunek docelowy: międzynarodowy port lotniczy Rzym-Fiumicino.

Rzecznik United Airlines powiedział w oświadczeniu, że samolot wrócił do Newark „w celu zaradzenia możliwej utracie ciśnienia w kabinie”.

Rzecznik powiedział: „Lot wylądował bezpiecznie i nie doszło do utraty ciśnienia w kabinie”.

FAA stwierdziła również, że w samolocie wystąpiły „problemy z ciśnieniem”, co spowodowało zmianę kursu.

Jednak według danych FlightAware przed zmianą samolot opadł na wysokość około 7000 metrów w zaledwie 10 minut.

Zwykła prędkość opadania w przypadku wielu komercyjnych linii lotniczych wynosi 1500 stóp na minutę, ale 2000 stóp jest normalne i samoloty mogą obsługiwać większe i bardziej strome zniżania.

Samolot United wyleciał z lotniska Newark w Nowym Jorku, ale zawrócił nad Kanadą i wrócił. Zdjęcie: FlightAware.

presja

Na dużych wysokościach ludzie mają trudności z oddychaniem. Zwykle jest to jednak zaleta w samolotach, ponieważ w kabinie panuje ciśnienie.

Jeśli jednak na dużej wysokości wystąpią problemy z ciśnieniem, może to spowodować utratę przytomności przez wszystkich na pokładzie. Zatem w przypadku problemu piloci schodzą tak szybko, jak jest to bezpieczne, na szerokość geograficzną, na której oddychanie jest łatwiejsze w przypadku naruszenia systemów ciśnieniowych.

READ  Tłum na aukcjach domów w Sydney pokazuje wpływ kryzysu cen nieruchomości w Australii

United Airlines podały, że pasażerowie udający się do Włoch w końcu dotarli do celu, gdzie zostali przeniesieni innym samolotem.

Na początku tego roku odrzutowiec United 777 spadł z prędkością 8600 stóp na minutę po wystartowaniu z lotniska Maui na Hawajach w burzliwych warunkach.

Strome nurkowanie sprawiło, że dotarła na odległość 775 stóp (236 metrów) od oceanu, po czym winda została usunięta i kontynuowała podróż bez żadnych dalszych problemów.

To wydarzenie jest przedmiotem dochodzenia.

Dodatkowe raporty Benedicta Brocka.

Ta historia pojawiła się w Poczta nowojorska Jest powielana za zgodą.