Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Traderzy wycofują się z obniżek stóp procentowych w Wielkiej Brytanii po nieoczekiwanym wzroście inflacji

Traderzy wycofują się z obniżek stóp procentowych w Wielkiej Brytanii po nieoczekiwanym wzroście inflacji

Traderzy ostro obniżyli swoje zakłady na obniżki stóp procentowych Banku Anglii, a obligacje Wielkiej Brytanii spadły po tym, jak dane pokazały, że inflacja wzrosła nieoczekiwanie po raz pierwszy od 10 miesięcy.

Według swapów powiązanych z posiedzeniami banków centralnych rynki pieniężne wyceniają obecnie obniżki o cztery punkty procentowe i prawdopodobieństwo jednej piątej w 2024 r. wynoszące około 65%. Wczoraj pięć sprzedaży było w pełni wycenionych, a miesiąc temu sześć takich sprzedaży było pewnych.

Zmiana wyceny w stronę mniejszego łagodzenia polityki pieniężnej następuje po tym, jak raport wykazał, że ceny konsumenckie w Wielkiej Brytanii wzrosły w grudniu o 4 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, w porównaniu z 3,9 procent w poprzednim miesiącu i medianą szacunków na poziomie 3,8 procent. Wydarzenie to następuje także po serii przemówień decydentów na całym świecie wzywających do wycofania się z rynkowych założeń dotyczących głębokich obniżek stóp procentowych.

Jane Foley, dyrektor ds. strategii walutowej w Rabobank, stwierdziła, że ​​najnowsze dane z Wielkiej Brytanii „wprawiły w dobry nastrój wspólne wysiłki różnych bankierów centralnych mające na celu utrzymanie pod kontrolą oczekiwań obniżek stóp procentowych”. „Dane z Wielkiej Brytanii wzmocnią oczekiwania, że ​​Bank Anglii będzie w tym roku pozostawał w tyle za Europejskim Bankiem Centralnym i Fed, jeśli chodzi o obniżki stóp procentowych”.

Oczekuje się, że Bank Anglii zapewni do grudnia około 116 punktów bazowych łagodzenia polityki pieniężnej, Europejski Bank Centralny obniży stopy procentowe o 141 punktów bazowych, a Rezerwa Federalna o 150 punktów bazowych.

Brytyjskie obligacje skarbowe spadły w odpowiedzi na nagły wzrost inflacji, a rentowności dwuletnich obligacji – jednych z najbardziej wrażliwych na zmiany w polityce pieniężnej – wzrosły aż o 15 punktów bazowych do 4,32 procent, najwyższego poziomu od miesiąca. Referencyjna 10-letnia stopa procentowa wzrosła aż o 13 punktów bazowych do 3,92 proc.

READ  Wydano ostrzeżenie, gdy trader z Melbourne Tom Yankovic przyjął depozyty, a następnie zniknął