Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tramwaj Newcastle zbudowany przez producenta Inland West Light Rail został zawieszony z powodu usterki

Sieć lekkiej kolei w Newcastle została zawieszona po wykryciu problemu mechanicznego z hiszpańskimi tramwajami, które pochodzą od tego samego producenta, co pęknięte centrum West Sydney.

Usługa Newcastle została zawieszona od godziny 17:00 w czwartek po wykryciu problemu mechanicznego z tramwajem, a prace kontynuowano w piątek po południu.

Awaria mechaniczna tramwaju Newcastle Light Rail w Hiszpanii spowodowała zawieszenie usługi.

„Flota została tymczasowo zawieszona jako środek ostrożności do czasu zakończenia inspekcji. Rzeczniczka Transport NSW powiedziała:” Ten problem nie ma związku z problemami zidentyfikowanymi we flocie Inland Western Light Rail”.

Chociaż sześć tramwajów obsługujących Newcastle Light Rail to ten sam model, co Rift Inland Western Fleet, są one nowsze i zawierają kilka różnych komponentów. Transport NSW oczekuje, że serwis Newcastle powróci w poniedziałek.

„Sześć pojazdów CAF Urbos 100 działających w Newcastle to te same tramwaje bazowe, które działają na linii L1 West Inland, ale są nowsze i mają kilka innych komponentów i systemów” – powiedziała rzeczniczka.

pobieranie

„Keolis Downer pracuje nad zbadaniem i pilną naprawą floty, aby jak najszybciej przywrócić obsługę pasażerów, a na tym etapie celem jest przywrócenie niektórych tramwajów do poniedziałku”.

Znaczące pęknięcia odkryto w zeszłym miesiącu we wszystkich 12 tramwajach obsługujących śródlądową kolej Western Light Rail, która kursuje z Dulwich Hill do Dworca Centralnego, wyłączając linię na okres do 18 miesięcy.

Sekretarz ds. transportu, Rob Stokes, powiedział w czwartek, że nadal nie ma harmonogramu powrotu zachodnich usług śródlądowych, ponieważ rząd pracuje z producentem CAF nad inżynieryjnym rozwiązaniem problemu.

Biuletyn Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych wiadomościach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.

READ  Twiggy broni „szalonych” zielonych ambicji, Fortescue kłania się do większej zmienności cen rudy żelaza