Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trenerka fitness w Polsce całe swoje życie spędza w ruchu | Wiadomości, sport, praca

Jen D'Agati używa ciężarów podczas zajęć wzmacniających siłę w Shepherd of the Valley w Liberty.

Wolność – Jen D'Agati uwielbia być aktywna.

Chociaż urodziła się w Youngstown, kariera jej ojca wymagała przeprowadzki do Kolorado, gdy miała trzy lata. Tam odkryłem sporty na świeżym powietrzu, takie jak jazda na nartach.

„Zacząłem jeździć na nartach w wieku 10 lat. Należałem do drużyny narciarskiej, brałem udział w wyścigach w narciarstwie zjazdowym, a także trochę podróżowałem” – powiedział D'Agati.

Po ukończeniu Abraham Lincoln High School w Kolorado wróciła do Mahoning Valley.

„Wróciłem do lat 70. Moja mama i tata stąd pochodzili. Mój tata miał zawał serca i chciał być bliżej rodziny. Przeprowadziliśmy się do Girard. Cieszę się, że to zrobili, bo teraz tu jestem” – powiedział D'Agati.

Okolica bardzo się zmieniła, odkąd mieszkali tu jej rodzice, a D'Agatti przeprowadziła się do zupełnie innego klimatu i kultury w porównaniu z miejscem, w którym dorastała.

„Moi rodzice powiedzieli nam, jak silny był ten obszar w pewnym momencie. Kiedy tu wróciliśmy, wszystko zaczęło się zamykać. Więc nie jest już tak silny. To był mały szok kulturowy. „

Ze względu na zmienną pogodę w Ohio sezon narciarski był tutaj znacznie krótszy niż w Kolorado. Odkryłem więc zajęcia, które można uprawiać w domu lub na świeżym powietrzu, takie jak aerobik, tenis, piesze wędrówki i pływanie.

„Kiedy poznałam mojego męża, Joe, był tenisistą. Właściwie zaczęłam grać w tenisa i uwielbiam też biegać. „

Uczęszczała na Uniwersytet Stanowy Youngstown i specjalizowała się w naukach politycznych.

„Chodziłam przez trzy lata, ale rzuciłam, bo chciałam zająć się fitnessem. Zaczęłam chodzić na siłownię, a kiedy to się zaczęło, pojechałam do Columbus, aby uzyskać certyfikat instruktora aerobiku „, powiedziała.

READ  Zwycięzcy, Najlepsze i najpiękniejsze kobiety AFL, Ogólnoaustralijska drużyna, Gol roku, Znak roku, Najnowsze aktualizacje, Wiadomości

Następnie w 1980 roku D'Agati otworzyła Step Up Fitness, własne studio fitness i ćwiczeń w Warren.

„Myślę, że byłam wówczas jedną z niewielu osób uczących aerobiku w okolicy” – wspomina.

Jej zajęcia od początku cieszyły się dużym powodzeniem.

„W klasie będę mieć od 50 do 60 osób” – powiedziała.

Oprócz prowadzenia studia D'Agatti, jej córka i mąż byli mocno zaangażowani w grę w tenisa.

„Tenis pochłonął nasze lata. Sarah grała w turniejach. Joe grał w turniejach. Grali razem w turniejach. Ja grałam w turniejach” – powiedziała.

D'Agati zamknęła swoją pracownię w 1995 roku, na krótko przed zamknięciem gabinetu dentystycznego przez jej męża i przejściem na emeryturę. Razem przenieśli się na Zachodnie Wybrzeże.

„Po przejściu Joe na emeryturę przeprowadziliśmy się na 10 lat do Kalifornii i przez krótki czas mieszkaliśmy w Arizonie. Nie podobało mi się życie w Arizonie, więc wróciliśmy do Kalifornii. Sarah studiowała tam i mieliśmy tam dom, więc to było łatwe posunięcie” – powiedział D'Agati.

Podobnie jak powrót do Ohio po ukończeniu szkoły średniej, także pokusa rodziny przyciągnęła ją z powrotem w te okolice.

„Kiedy tu wróciliśmy, mieliśmy wnuki. Wróciły nasze dzieci. Sarah mieszka tu z mężem i dwójką dzieci, a (nasz syn) Tony mieszka na Florydzie” – powiedział Dagatti.

Kiedy wróciła, nie była pewna, co chce robić, ale wiedziała, że ​​będzie to związane ze sprawnością fizyczną.

„Chodziłem po okolicy, robiąc kilka zajęć tu i tam, a potem ktoś podał moje nazwisko dyrektorowi zajęć w Shepherd of the Valley. Założyłem dla nich zajęcia i potem po prostu zacząłem robić kolejne zajęcia, kolejne zajęcia i kolejne zajęcia .

D'Agati uczy mieszkańców ośrodków dla seniorów w Liberty i Howland na różnych poziomach fizycznych. Jej zajęcia obejmują jogę na krześle, zajęcia wzmacniające i ćwiczenia na perkusji.

READ  Higgins jest tak dumny, że drużyna rugby Saints na wózkach ma chwałę

„Prowadzę także zajęcia z równowagi. Nazywają się Movin' and Grovin'. To zajęcia z zakresu ruchu, ale przypominają zakres ruchu na krześle” – powiedziała.

W ciągu ostatnich 10 lat zaczęła stepować i występowała z dwiema innymi kobietami w utworze „Boogie Woogie Bugle Boy” podczas koncertu z okazji Dnia Weteranów w Warren SCOPE.

„Zawsze chciałam nauczyć się stepowania, więc kiedy wróciłam, to zrobiłam. Byłam w grupie tanecznej dla seniorów, ale nie byłam z tego zadowolona. Więc modliłam się o to. Modliłam się mocno i powiedziałam: «Co to jest? mój cel? Co mam zrobić? „Zawsze wiedziałam, że może być większy i lepszy niż dotychczas” – powiedziała.

Przebywanie wśród seniorów podczas prowadzenia zajęć lub występów na najważniejszych wydarzeniach uświadomiło jej brak świadomości społecznej na temat lokalnych seniorów.

„Dostałem potwierdzenie tego, o co prosiłem, czyli zorganizowania tego pokazu talentów dla seniorów, ponieważ pomyślałem, że musimy to otworzyć i wprowadzić na scenę więcej utalentowanych seniorów, a to była moja szansa, aby to zrobić” – Dagatti powiedział.

Rozpocząłem organizację non-profit Senior Showcase z misją „stworzenia dynamicznego doświadczenia teatralnego dla naszej publiczności i wszystkich naszych starszych uczestników, którzy od początku życia podkreślają swoje doświadczenia i talenty”.

W ciągu roku D'Agati przeprowadził przesłuchania, próby i pełną produkcję, która odbyła się 6 stycznia. Wystąpili czołowi komicy, tancerze, muzycy i odtwórca roli Elvisa z Tri-County i zachodniej Pensylwanii. Jest prezesem Senior Showcase oraz producentem i reżyserem programu.

„Początkowo myśleliśmy, że przedstawienie odbędzie się w Warren SCOPE, ale po pięciu lub sześciu miesiącach prób zdaliśmy sobie sprawę, że przedstawienie staje się coraz większe i że będziemy potrzebować większej przestrzeni” – powiedział Dagati. „Mój mąż zapytał mnie, gdzie chcę pokazać przedstawienie. Odpowiedziałam: «Chciałabym pokazać to w Robins Theatre (w Warren), ale to mogłoby być zbyt wielkie marzenie.»” „Ken Heydaris z Robins Theatre zadzwonił do mnie i już to mieliśmy” – powiedziała.

READ  Oglądanie transmisji na żywo z Francji i Niemiec: Jak oglądać mecze Euro 2020 za darmo?

D'Agati organizuje już przesłuchania do przyszłorocznego programu dla dorosłych, nadal prowadzi zajęcia gimnastyczne i planuje kolejne studio tańca. Nadal aktywnie uczestniczy w wielu twórczych przedsięwzięciach i osiągnęła swoje cele fitness zarówno osobiście, jak i jako trenerka.

Aby zasugerować sobotni profil, skontaktuj się z redaktorką Metro Marly Reichert pod adresem [email protected] lub redaktorką ds. funkcji Ashley Fox pod adresem [email protected].

Masz ciekawą historię? Skontaktuj się z newsroomem, wysyłając e-mail na adres [email protected]. Śledź nas na X, dawniej Twitterze, @TribToday

Masz ciekawą historię? Skontaktuj się z newsroomem, wysyłając e-mail na adres [email protected]. Śledź nas na X, dawniej Twitterze, @TribToday

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej