Holandia: Holandia pokonuje Irlandię w eliminacjach do Euro, a Polska przegrywa w Albanii |  wiadomości piłkarskie

Holandia: Holandia pokonuje Irlandię w eliminacjach do Euro, a Polska przegrywa w Albanii | wiadomości piłkarskie

Holandia otrząsnęła się po rzucie karnym Virgila van Dijka, pokonując Irlandię 2:1 i pokonując przeszkodę w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy.

Już w drugiej minucie w Dublinie Van Dijk nie wykorzystał rzutu karnego z powodu piłki ręką po rzucie rożnym, a rzut karny natychmiast wykorzystał Irlandczyk Adam Idah.

Irlandzki styl gry zdawał się budzić w Holandii ostrożność w początkowej fazie spotkania, ale gospodarze wkrótce stracili rzut karny, gdy bramkarz Gavin Bazuno powalił Denzela Dumfriesa, pozwalając Cody’emu Jacobo na zdobycie gola z rzutu karnego.

Dobry start Holendra w drugiej połowie został nagrodzony golem Wout Weghorst w 56. minucie, po tym jak Dumfries głową skierował strzał prosto w drogę swojemu koledze z drużyny.

Holandia i Grecja rywalizują o drugie miejsce w grupie B za Francją, która prowadzi w grupie z pięcioma zwycięstwami w pięciu meczach i nie zagrała w niedzielę. Holandia i Grecja mają po dziewięć punktów po tym, jak Grecja pokonała w niedzielę Gibraltar 5:0, ale Grecja rozegrała jeszcze jeden mecz.

Polska znowu przegrywa

Polsce po raz pierwszy od 2004 roku grozi utrata miejsca w mistrzostwach Europy po porażce 2:0 z liderem grupy E Albanią.

poszerza się

Gole Jasera Assane'a i Merlinda Dakho, którzy strzelili gola zaledwie kilka sekund po zejściu z ławki, zapewniły Albanii zwycięstwo i wyprzedziły ją o dwa punkty przewagi nad Czechami zajmującymi pierwsze miejsce w grupie. Polska po trzech porażkach w pięciu meczach zajmuje czwarte miejsce. Albania wcześniej tylko raz zakwalifikowała się do dużego turnieju – na Mistrzostwach Europy w 2016 roku.

Mołdawia również walczy o zakwalifikowanie się. Po pokonaniu Wysp Owczych 1:0 mają tyle samo punktów co Czechy. Tylko dwie najlepsze drużyny z każdej grupy automatycznie zakwalifikują się do turnieju, który odbędzie się w Niemczech w przyszłym roku.

Dania jest na szczycie

Bramka Pierre-Emila Hojbjerga w 86. minucie dała Danii zwycięstwo 1:0 nad Finlandią i zrobiła krok w kierunku kwalifikacji. Tylko jeden punkt dzieli cztery najlepsze zespoły w grupie.

Dania kontrolowała mecz, ale nie była w stanie przełamać fińskiej obrony. Gdy mecz zbliżał się do końca, Finlandia wpadła głęboko we własne pole karne, dając Hojbjergowi czas i przestrzeń na krawędzi pola karnego na oddanie potężnego niskiego strzału, który pokonał bramkarza Lukasa Hradecky'ego.

Dania i Słowenia prowadzą w grupie H z 13 punktami, jeden punkt przed Finlandią i zaskakującym rywalem Kazachstanem, który pokonał Irlandię Północną 1:0. Kazachstan nigdy wcześniej nie kwalifikował się do Mistrzostw Europy ani Pucharu Świata. Słowenia pokonała San Marino 4:0.

(Zdjęcie Amnesty International)

Spóźniony zwycięzca

Czarnogóra pokonała Bułgarię 2:1 po golu Stevana Joveticia w siódmej minucie dogrywki, co wywarło presję na kwalifikujących się rywalach, Węgrzech i Serbii w grupie G. Czarnogóra przez większą część drugiej połowy grała w 10-osobowym składzie po czerwonej kartce Igora Vujičicia.

Węgry i Serbia mają 10 punktów na czele grupy po tym, jak Serbia pokonała Litwę 3:1. Czarnogóra ma osiem punktów. W niedzielę Węgry nie zagrały.