Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

True Colors generuje większą sprzedaż dla zwycięzcy „Norweskiego snu” Screen Show |  Aktualności

True Colors generuje większą sprzedaż dla zwycięzcy „Norweskiego snu” Screen Show | Aktualności

Włoski agent sprzedaży True Colors zapewnił sobie kolejne międzynarodowe kontrakty na premierę pełnometrażowego debiutu Leiva Devolda Norweski sen który w zeszłym roku zdobył Międzynarodową Nagrodę Ekranową dla Najlepszego Pokazu Dni Polskich.

Gejowska historia miłosna, której akcja toczy się w norweskiej fabryce ryb, została sprzedana firmie Cinemien w celu dystrybucji w krajach Beneluksu, Hiszpanii i Izraelu.

Po rynkowej premierze filmu na targach EFM w Berlinie w lutym, film został sprzedany firmom Uncork’d Entertainment i Dark Star Pictures, które zajmą się wspólną dystrybucją w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, oraz Peccadillo Pictures w Wielkiej Brytanii i Optimale we Francji.

True Colours uchwyciło Norweski Sen w zeszłym roku. Film został pokazany w Polsce w zeszłym tygodniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych OFF Camera w Krakowie, gdzie został pokazany w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w zestawieniu z dziewięcioma innymi filmami. Wśród nich była Anna Jadowska kobieta na dachuzwyciężczyni konkursu Screen’s Best Pitch in Wrocław 2021, która zdobyła Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Najlepszej Aktorki dla głównej aktorki Doroty Pomykały podczas ceremonii zamknięcia OFF Camera w niedzielny wieczór (7 maja).

Norweski sen Był to film otwierający tegoroczną edycję festiwalu Kosmorama w Trondheim na początku marca, a następnie trafił do norweskich kin nakładem Storytelling Media.

READ  Epidemia spowalnia przecinanie polskiej liny