Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzech mieszkańców West Hartford zostanie wprowadzonych do Immigrant Heritage Hall of Fame – We-Ha

Trzech mieszkańców West Hartford zostanie wprowadzonych do Immigrant Heritage Hall of Fame – We-Ha

Czterech liderów w dziedzinie pediatrii, inżynierii lądowej, ekonomii i kierownictwa organizacji non-profit, z których trzech pochodzi z West Hartford, zostanie wprowadzonych do Immigrant Heritage Hall of Fame 12 października 2023 r.

Prezenter

Immigrant Heritage Hall of Fame (IHHF) doda czterech wybitnych współtwórców tkanki życia w Connecticut i Ameryce, reprezentujących ogromne osiągnięcia oraz różnorodne pochodzenie i tradycje religijne. Wprowadzenie i ceremonia przez Narodowe Centrum Dziedzictwa Imigrantów odbędą się w czwartek, 12 października 2023 r.

Nowa klasa osób wprowadzonych do IHHF będzie obejmować wybitne osoby, które były liderami, aktywistami i naukowcami w dziedzinie pediatrii, przywództwa organizacji non-profit, inżynierii lądowej, przedsiębiorczości, ekonomii i porozumienia międzywyznaniowego. Oni:

  • Leon Chamides z West Hartford; Kardiolog dziecięcy, autor, ocalały z Holokaustu i pedagog
  • Rohana Freemana z Glastonbury. Inżynier budownictwa, przedsiębiorca, poszukiwacz przygód w górach i prawnik non-profit
  • Dr.. Shyamala Raman z West Hartford; Ekonomista, pedagog i działacz na rzecz porozumienia międzywyznaniowego
  • Dr.. Gallo Rodriguez z West Hartford; Dyrektor Wykonawczy, Wioska dla Dzieci i Rodzin; Dyrektor non-profit

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uhonorować tę inspirującą grupę osób, które są przykładem wytrwałości, dążenia do doskonałości i niezwykłych osiągnięć, które uczyniły nasz świat lepszym miejscem” – powiedział Dimitrios Gianaros, prezes Narodowego Centrum Dziedzictwa Imigrantów. „Ceremonia wprowadzenia do Hall of Fame Immigrant Heritage jest świętem wielkiego wkładu, jaki nasi induktorzy i osoby o dziedzictwie imigracyjnym wnoszą do tego wspaniałego stanu, narodu i świata poza nim. Spodziewamy się bardzo udanej ceremonii wprowadzenia IHHF, aby uczcić naszą wielką wielokulturowy i wielorasowy naród – zazdrość świata. Dołącz do nas. 12 października w Aqua Turf, aby przeżyć wspaniałe przeżycie.

Misją Narodowego Centrum Dziedzictwa Imigrantów jest „świętowanie, zachowanie, nagłaśnianie i promowanie dziedzictwa imigrantów i różnorodności kulturowej jako cech definiujących naród amerykański oraz wkładu imigrantów i imigracji w amerykańską gospodarkę, kulturę i społeczeństwo obywatelskie ”.

READ  Rynki na żywo, poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r

Oprócz uhonorowania każdego rekruta wydarzenie, które uhonoruje nowych rekrutów w 2023 r., obejmie również program artystyczny obejmujący występy odzwierciedlające pochodzenie kulturowe i dziedzictwo uczestników. Ceremonia wprowadzenia odbędzie się 12 października w AquaTurf w Plantsville w stanie Connecticut.

IHHF celebruje różnorodne dziedzictwo etniczne Connecticut, honorując osoby i instytucje, które reprezentują to, co najlepsze w ich dziedzictwie imigracyjnym i które wniosły wybitny wkład w rozwój kulturalny, gospodarczy i obywatelski naszego stanu i narodu. IHHF chroni dziedzictwo, publikując biografie i historie oraz stara się edukować opinię publiczną o znaczeniu dziedzictwa imigrantów dla tożsamości Ameryki oraz o wkładzie imigrantów i społeczności imigrantów.

Prokurator generalny policji przeciwpożarowej William Tong uczestniczy w kluczowej ceremonii wprowadzenia

prokuratora generalnego Williama Tonga. Zdjęcie dzięki uprzejmości (zdjęcie pliku we-ha.com)

Głównym mówcą podczas ceremonii wprowadzenia IHHF będzie prokurator generalny Connecticut William Tong, krajowy lider w wielu najważniejszych procesach sądowych i dochodzeniach w naszym kraju. Obejmując urząd w 2019 roku, został pierwszym Amerykaninem pochodzenia azjatyckiego wybranym na jakikolwiek urząd stanowy w historii Connecticut i pierwszym chińskim amerykańskim prokuratorem generalnym wybranym w całym kraju. Wcześniej przez 12 lat był przedstawicielem stanu w Zgromadzeniu Ogólnym Connecticut, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów oraz Komisji Bankowej. Prokurator Generalny Tung jest obecnie prezesem okręgu wschodniego i dyrektorem finansowym Krajowego Stowarzyszenia Prokuratorów.

Jako ojciec i syn właścicieli małych firm-imigrantów, prokurator generalny Tong wie z pierwszej ręki, jak rodziny Connecticut są ściskane przez rosnące nieosiągalne i nieosiągalne koszty, i nadał priorytet wysiłkom mającym na celu obniżenie kosztów energii, rozszerzenie niezawodnego szerokopasmowego dostępu do Internetu i zapewnienie przystępnej cenowo opieki zdrowotnej opieka. Tung jest najstarszym z pięciorga dzieci i dorastał, pracując wraz ze swoimi rodzicami-imigrantami w rodzinnej chińskiej restauracji.

Osoby wprowadzone do Hall of Fame przyczyniły się do poprawy jakości życia w Connecticut

Dr Leon Chamides urodził się w Polsce w 1935 roku. Po inwazji niemieckiej Leon wraz z rodziną uciekł na tereny dzisiejszej Ukrainy, gdzie ukrywał się w klasztorze, aby przeżyć Holokaust. Po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych dr Chamedes został później przewodniczącym Katedry Kardiologii Dziecięcej i Katedry Pediatrii w Hartford Hospital oraz zasiadał w komisjach, które założyły Centrum Medyczne Dziecięce w Connecticut w 1996 roku. Pomógł także w opracowaniu pierwszego programu nauczania chorób sercowo-naczyniowych w nowy University of Connecticut School of Medicine jako profesor kliniczny. Dr Shamides był aktywnym przywódcą amerykańskiej społeczności żydowskiej.

Urodzony i wychowany na Jamajce, Rohan Freeman po raz pierwszy przyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby studiować inżynierię lądową na Uniwersytecie w Connecticut. Pan Freeman jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i inżynierem budownictwa lądowego, który założył firmy Freeman Companies i wykorzystał swój sukces, aby odwdzięczyć się przyznanymi stypendiami. Żądny przygód alpinista, Freeman został pierwszym Afroamerykaninem, który wspiął się na Siedem Szczytów, a także jest aktywnym mówcą motywacyjnym w zarządach kilku organizacji obywatelskich i kulturalnych.

Dr Shyamala Raman uzyskała tytuł licencjata i magistra ekonomii na Uniwersytecie w Madrasie w Indiach, po czym kontynuowała naukę na Uniwersytecie Wesleyan i Uniwersytecie Connecticut. Dr Raman nauczała pokolenia studentów jako profesor ekonomii i studiów międzynarodowych na Uniwersytecie Świętego Józefa od 1983 r., osiągając status Emerita w 2016 r. Jest byłym współprzewodniczącym Rady ds. Porozumienia Międzywyznaniowego stanu Connecticut oraz członkiem zarządu Rada ds. Światowych.

Urodzony w Kolumbii dr Gallo Rodriguez rozpoczął swoją karierę jako lekarz rodzinny, zanim wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Dr Rodriguez jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym The Village for Children and Families, kierując ponad 400 profesjonalnymi pracownikami, a niedawno ogłosił plany przejścia na emeryturę. Wcześniej był dyrektorem operacyjnym Archidiecezji Katolickich Organizacji Charytatywnych w Hartford, nadzorując programy w hrabstwach Hartford, Litchfield i New Haven, jest członkiem Rady Nadzorczej Behavioural Health Partnership of Connecticut i zasiada w zarządach kilku lokalnych organizacje non-profit.

Nowa organizacja non-profit prowadzi Immigrant Heritage Hall of Fame

Immigrant Heritage Hall of Fame był początkowo projektem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Connecticut, organizacji charytatywnej 501(c)3, która uruchomiła i obsługuje Hall of Fame od samego początku. Następnie w 2021 r. Utworzono Narodowe Centrum Dziedzictwa Imigrantów (NIHC), niezależną organizację 501 (c) 3 utworzoną jako centrum wielorasowe, w tym jego misję, strukturę i zarządzanie.

NIHC ma na celu promowanie i rozpowszechnianie badań, wykładów i konferencji dotyczących wielu wymiarów imigranckiego dziedzictwa Connecticut oraz roli imigracji w amerykańskiej gospodarce i kulturze. Jego praca i coroczna ceremonia wprowadzenia do Immigrant Heritage Hall of Fame będą wspierane przez darowiznę, którą organizatorzy spodziewają się sponsorować, wspierać i zapewniać stypendia badawcze w celu wzmocnienia tych działań oraz poszerzenia świadomości i zrozumienia opinii publicznej.

Dostępne są już bilety na galę Immigrant Heritage Hall of Fame Gala 2023. Dostępni są również różni sponsorzy wspierający to wydarzenie i Narodowe Centrum Dziedzictwa Imigrantów. Aby uzyskać aktualne informacje o wydarzeniu, biletach i sponsorach, odwiedź stronę migrantheritage.org Lub zadzwoń pod numer 860-817-0368.

Podoba ci się to, co tu widzisz? Kliknij tutaj, aby zapisać się do newslettera We-Ha Więc zawsze będziesz świadomy tego, co dzieje się w West Hartford! CKliknij niebieski przycisk poniżej, aby zostać zwolennikiem We-Ha.com i naszych wysiłków na rzecz dalszego tworzenia wysokiej jakości dziennikarstwa.

Łatwy do drukowania, PDF i e-mail