Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Turkey Tour 2021: Mark Cavendish zapewnia zwycięstwo etapowe | Nowości rowerowe

Mark Cavendish kontynuował swoje zwycięstwo w drugim etapie Turkey Tour w poniedziałek, przekraczając linię pierwszego w trzecim etapie następnego dnia; Cavendish wyprzedził Jaspera Phillipsena i wygrał 212-kilometrowy etap. Przed tym tygodniem Cavendish zasmakował ostatniego sukcesu od trzech lat

Ostatnia aktualizacja: 21.04.13 14:10

Mark Cavendish wygrał dwa kolejne etapy w Turkey Tour

Mark Cavendish podwoił swoje drugie zwycięstwo w ciągu kilku dni podczas wtorkowej trasy po Turcji.

Po zakończeniu trzyletniego oczekiwania na zwycięstwo w poniedziałek Cavendish wrócił na 212-kilometrowy trzeci etap Beysehir, gdzie kierowca Deceuninck-QuickStep utrzymał w klasyfikacji generalnej prowadzenie.

Z nową wiarą w wydarzenia 24 godziny wcześniej, 35-latek jako pierwszy wystartował w sprincie 200 metrów poza torem w Alanyi i miał wystarczającą prędkość, aby zatrzymać Jaspera Phillipsena z Alpecin-Fenix.

Poniedziałkowe zwycięstwo było jego pierwszym zwycięstwem od Dubai Tour w lutym 2018 r., Ale wtorek był jego pierwszym zwycięstwem w Cavendish z kolejnymi sukcesami od 2015 California Tour.

Jest taki uroczy, powiedział Cavendish. „[My belief] Wciąż wracam. Dzisiaj miałem więcej pewności siebie, wiedząc, że mogę to zrobić.

„Nie sądzę, że daje mi to taką samą pewność siebie, jaką miałam, ale zdecydowanie daje mi to więcej pewności siebie niż jakiekolwiek przechwałki”.

Po zajęciu czwartego miejsca w pierwszym etapie w niedzielę, dodatkowe sekundy pchnęły Cavendisha na szczyt wczesnego wyścigu i teraz umocnił swoją przewagę z Phillipsenem z powrotem o osiem sekund.

Cavendish ma nadzieję zatrzymać koszulkę lidera na kolejny dzień, ponieważ środowy odcinek z Alanyi do Kemer jest stosunkowo płaski, zanim droga rozpocznie się w czwartek.

Manxman powiedział, że jego celem jest teraz pomóc swoim kolegom z drużyny – w tym Fabio Jacobsenowi, po ośmiomiesięcznej nieobecności po strasznym wypadku podczas zeszłorocznej trasy po Polsce – w osiągnięciu zwycięstwa.

„Byłoby wspaniale zdobyć więcej zwycięstw dla zespołu na etapach” – dodał Cavendish.

„Nie mamy nikogo na (ogólna ocena), ale mamy kilku biegaczy. Alvaro Hudig ma się naprawdę dobrze, Shane Archbold był świetny w Kobe Bartale i lata tutaj.

„Naprawdę chcemy zobaczyć, jak Jacobsen wraca do miksu i na pewno go wygrywa. Jeśli teraz pójdzie na sprint, może go wygrać. Zwycięstwo wszystkich graczy jest tym, co sprawi, że będę dumny”.

READ  Kwalifikacje do Grand Prix F1 Bahrajnu — godzina rozpoczęcia, sposób oglądania, kanał