Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twierdzenie prezydenta FIA dotyczące ingerencji w wyniki wyścigu jest bezpodstawne

Twierdzenie prezydenta FIA dotyczące ingerencji w wyniki wyścigu jest bezpodstawne

Zarzuty wobec Mohammeda bin Sulayema ​​„brakują treści”. Zdjęcie: Batchelor Images/XPB

Z raportu BBC i innych mediów wynika, że ​​Mohammed bin Sulayem próbował obalić karę nałożoną po wyścigu na Fernando Alonso.

Dwukrotnemu mistrzowi świata dodano 10 sekund do czasu ukończenia wyścigu w Arabii Saudyjskiej po tym, jak urzędnicy uznali, że pięciosekundowa kara podczas wyścigu nie została prawidłowo zastosowana.

Alonso ustawił się nieco poza swoim polem startowym, aby rozpocząć Grand Prix Arabii Saudyjskiej, za co został ukarany.

Zostało to zaprezentowane na jego pierwszym przystanku. Jednak podczas tej czynności tylna dźwignia zetknęła się z samochodem Alonso.

Po sprawdzeniu przez Centrum Zdalnych Operacji FIA w Genewie, po wyścigu nałożono karę czasową.

Jednak według doniesień Bin Sulayem wykonał telefon, aby to odwołać.

Sygnalista rzekomo twierdził, że Bin Sulayem skontaktował się z wiceprezydentem FIA ds. sportu na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, szejkiem Abdullahem bin Hamasem bin Isą Al Khalifą, próbując uchylić początkową karę 10 sekund.

Dodaje, że sprawa została przekazana Komisji Etyki FIA, a raport trafił do Inspektora ds. zgodności FIA Paolo Passariego.

Ale, Szybka kawiarnia Firma przyznaje, że twierdzenie jest bezpodstawne, chociaż ponieważ ustalenia te nie zostały upublicznione, pojawiły się pogłoski.

Jak na ironię, Aston Martin zażądał prawa do sprawdzenia, a szef zespołu Andy Stevenson przedstawił dowody innych przypadków, w których Jack miał kontakt z samochodem podczas wykonywania rzutu karnego.

W rezultacie prawo do ponownej oceny zostało podtrzymane, a kara Alonso została uchylona.

Incydent doprowadził do wydania poprawionych protokołów z następnego wydarzenia, Grand Prix Australii, dotyczących tego, co stanowi „pracę nad samochodem” podczas kary.

READ  Kyle Sandilands przyłączył się do debaty na temat rzekomych obelg, jakie gwiazda „Matyldy” Sam Kerr wypowiedział pod adresem funkcjonariusza policji