Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rogers sprzedaje udziały Supercars inwestorowi zewnętrznemu

Rogers sprzedaje udziały Supercars inwestorowi zewnętrznemu

Rodzina Rogersów sprzedała swoje udziały w spółce-matce Supercars RACE. Zdjęcie: Inside Media

W oświadczeniu wydanym dziś wieczorem przez Supercars czytamy:

„Supercars może potwierdzić, że rodzina Rogersów sfinalizowała niedawno sprzedaż swoich udziałów w RACE po znacznej premii. Akcjonariusze zostali poinformowani o tej sytuacji na początku tego roku.

„Akcje Rogers zostały sprzedane międzynarodowemu inwestorowi Walcot LLC, który ze skutkiem natychmiastowym dołączył do grupy właścicielskiej RACE.

Kliknij tutaj, aby wyrazić swoją opinię na temat stanu australijskiego sportu motorowego i wziąć udział w losowaniu, w którym można wygrać warsztat Kincrome Tool Armor o wartości 11 999 USD.

„Walcot LLC ma powiązania z Liberty Media, która jest właścicielem Grupy Formuły 1.

„Supercars jest wdzięczny rodzinie Rogersów za ich cenny wkład w trakcie jej kadencji”.

Uważa się, że połączenie z Liberty Media następuje poprzez firmę QuintEvents, którą ta pierwsza przejęła na początku tego roku.

Uważa się, że ówczesny dyrektor generalny QuintEvents, Brian Lierst, stał za zakupem udziałów Rogersa w RACE przez firmę Walcott LLC.

Rogerowie byli założycielami inwestorów w RACE, która pod koniec 2021 roku kupiła supersamochody od Archer Capital i zespołów i posiada udziały w wysokości około 15 procent.

Pomimo odejścia Johna McMillana z zarządu w lutym 2023 r. i plotek z sierpnia 2023 r. o możliwym zakupie Shaheena, Barry Rogers niewzruszenie utrzymywał wówczas, że nie sprzeda klubu.

Rozwój McMillana był godny uwagi, ponieważ on i Rogers byli udziałowcami Australian Racing Group, a jego odejście nie pozostawiło w zarządzie żadnych postaci zgodnych z Rogersem i ARG.

Rogers był zwolennikiem tak zwanego podejścia „całości sportów motorowych”, które zakładałoby włączenie supersamochodów i ARG do programu wydarzeń, ale nigdy nie zostało wdrożone.

Napięcia wzrosły w połowie 2022 r., kiedy wyszło na jaw, że RACE odrzuciła europejską ofertę przejęcia, ale rodzina Rogersów zachowała swoje udziały.

Warto zauważyć, że została sprzedana po „istotnej premii”, biorąc pod uwagę, że wskazuje na ciągłe zainteresowanie inwestorów RACE pomimo straty w wysokości 2,7 mln dolarów w roku kalendarzowym 2022.

READ  NHL 2022: Australijczyk Nathan Walker w walce na pięści w meczu hokeja na lodzie St. Louis Blues przeciwko Columbus Blue Jackets przed sezonem

Mistrzostwa Repco Supercars 2024 będą kontynuowane mistrzostwami Melbourne Super Sprint w Albert Park w dniach 21–24 marca.