Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twój przewodnik po Polskim Festiwalu św. Stana 2023 w Bay City

BAY CITY, MI — Wkrótce South End w Bay City wypełni się dźwiękami muzyki polka i zapachem grillowanej kiełbasy i cebuli, jako że coroczna letnia tradycja powróci.

the 2023 Polski Festiwal Św. Stana Odbędzie się w Bay City od czwartku do niedzieli, 22–25 czerwca. Festiwal obejmuje cztery dni polskiej muzyki i jedzenia, a także przejażdżki i zabawy karnawałowe. Festiwal odbywa się na terenach targowych St. Stan's Athletic Club, 2298 John E. Solinski Dr.

Główną atrakcją festiwalu jest namiot rozrywkowy, w którym zespoły grające polkę będą odtwarzać skoczne melodie i płynąć zimne piwo. Wstęp do namiotu rozrywkowego kosztuje 5 dolarów. Piwo kosztuje 5 dolarów za sztukę.

Wstęp na teren festiwalu nie jest płatny. Na miejscu dostępny jest także bezpłatny parking.

Karnawał rodzinny Skerbeck będzie organizował karnawał w St Stan's. Karnawał rozpocznie się o godzinie 18:00 w czwartek i piątek, o 13:00 w sobotę i w niedzielę o 12:00.

Plakietki na przejazdy kosztują 20 dolarów w czwartek i piątek oraz 25 dolarów w sobotę i niedzielę. Bilety są również dostępne w cenie czterech za 5 dolarów. Na każdy przejazd wymagane jest od dwóch do sześciu biletów na pasażera.

Kliknij tutaj Aby uzyskać więcej informacji na temat karnawału lub kupić odznaki online.

Poniżej znajduje się zestawienie wydarzeń każdego dnia festiwalu:

Czwartek, 22 czerwca

Głównym elementem czwartkowych obchodów jest bieg i marsz św. Stan's AC 5K. Wyścig rozpocznie się o szóstej wieczorem

Koszt udziału to 30 dolarów. Rejestracja internetowa kończy się o północy w poniedziałek 19 czerwca. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma medal, koszulkę, wejście do namiotu piwnego oraz jeden bilet na drinka.

Kliknij tutaj Aby uzyskać informacje dotyczące sposobu rejestracji.

Lenny Longuski i Style Stix oraz Polka Riot wystąpią w namiocie rozrywkowym od 18:00 do 12:30.

READ  Max Brooks Bigfoot Horror Thriller „Devolution” znajduje swojego szefa (na wyłączność)

Teren festiwalu zostanie otwarty w czwartek o 18:00, ale biegaczy zachęcamy do przybycia wcześniej, a rejestracja osobista kończy się o 17:00

Piątek, 23 czerwca

Jeśli kochasz polkę, piątkowy wieczór to dzień festiwalu dla Ciebie. Chociaż polka będzie prezentowana każdego wieczoru festiwalu, piątek jest dla niej wielkim dniem, ponieważ oficjalnie jest to Noc Polki. Polka będzie płynęła z namiotu rozrywkowego od 18:00 do 1:00 w nocy

Box On i Steve Drzwicki Band poprowadzą publiczność w wieczór polskiej muzyki. Aby wziąć udział w programie rozrywkowym, uczestnicy muszą mieć ukończone 21 lat.

W piątek teren festiwalu będzie otwarty od godz.

Sobota 24 czerwca

W sobotę Dzień Dziecka w St. Stan’s. Największą atrakcją Dnia Dziecka będzie bezpłatna loteria fantowa dla dzieci, która odbędzie się o godzinie 15:00. Bilety na loterię będą wydawane od godziny 14:00

Helikopter LifeFlight ma specjalny występ w południe na stadionie piłkarskim, jeśli pozwoli na to pogoda.

Dla dorosłych turniej w cornhole rozpocznie się w południe w namiocie rozrywkowym. Zapisy do udziału w turnieju rozpoczynają się o godzinie 11:30.

Polkę rozpocznie się w południe z zespołem Braci Kowalski, który będzie grał do 16:00, a od 17:00 do 1:00 wystąpią Dyna Brass i Box On Band.

Niedziela 25 czerwca

Niedziela to tradycyjnie ważny dzień festiwalu. W niedzielę zwaną „Dniem Rodziny” odbywa się tradycyjna msza święta i wspólny obiad z kurczakiem.

Od godz. 11.00 na terenach targowych odbędzie się plenerowa Msza Święta Dziedzictwa. Zaraz po ceremonii podany zostanie słynny obiad z kurczakiem św. Stana.

Niedzielne muzyczne święto zamkną zespoły Dyna Brass Band i Steve Drzewicki Band. Obie grupy wejdą na scenę od godziny 14:00 i będą grać aż do zakończenia festiwalu o dziesiątej wieczorem

Chcesz więcej aktualności z Bay City i Saginaw? Lokalne odniesienie Zatokowe Miasto I Strona z wiadomościami Saginaw Lub zarejestruj się za darmo”3@3″Codzienny biuletyn Bay City i Saginaw.

READ  Fundacja Naukowa klasyfikuje koty jako „inwazyjny gatunek obcy”

Przeczytaj więcej z MLive:

Opłaty są teraz pobierane na Moście Wolności. Co musisz wiedzieć, aby uzyskać najtańsze ceny.

Park stanowy Bay City otrzymuje darowiznę na rzecz zapewnienia większej ilości cienia i miejsc siedzących na nowym stadionie

Elektrownie węglowe w hrabstwie Bay zamykają się, ponieważ konsumenci energii przechodzą na czystą energię