Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twórca aplikacji Superstar, Tassie, przeprowadza się do nowej siedziby CBD

Twórca aplikacji Superstar, Tassie, przeprowadza się do nowej siedziby CBD

Tasmańska firma technologiczna posiadająca dwie z najlepiej sprzedających się na świecie aplikacji na iPada planuje przenieść się do nowej, rozbudowanej siedziby w CBD w Hobart w związku z realizacją „ambitnej” strategii rozwoju.

Procreate zajmuje obecnie dwa pierwsze miejsca na listach przebojów iPad App Store i zdobyła tytuł Aplikacji Roku na iPhone'a w kategorii Procreate Pocket w 2018 roku.

Od skromnych początków w domu współzałożycieli Jamesa i Alany Kudów w Old Beach ponad dziesięć lat temu, dziś firma zatrudnia ponad 80 pracowników, z jej aplikacji korzystają miliony ludzi na całym świecie, a jej biura znajdują się w North Hobarta w Elizabeth. Święty pęka w szwach.

Dlatego Procreate chce przenieść się do budynku magazynowego przy 2 Collins St – dawnej siedzibie Robertsa – gdzie będzie mogła zwiększyć zatrudnienie do 180 osób i skorzystać ze specjalistycznego zaplecza, które umożliwi jej rozszerzenie działalności , takie jak laboratoria badawczo-rozwojowe oraz studia filmowe i dźwiękowe.

Projekt koncepcyjny proponowanej nowej siedziby firmy Procreate zajmującej się aplikacjami do ilustracji cyfrowych przy Collins St w Hobart. Zdjęcie: Terroir

„W miarę ciągłego rozwoju chcemy pozostać zakorzenieni w naszej siedzibie głównej na tej pięknej wyspie i oferować karierę specjalisty [opportunities] „Dla twórczych talentów lokalnych i z całego świata” – Koda powiedziała The Mercury.

„Mamy bardzo ambitny plan rozwoju produktu, a nasza nowa siedziba jest dla nas niezbędna, abyśmy mogli rozwijać się liczebnie i osiągać te cele”.

Obecna baza Procreate w północnym Hobart składa się z trzech sąsiadujących ze sobą biur, co zwykle ogranicza możliwości współpracy, stwierdził Koda.

„Zawsze chcieliśmy pozostać na Tasmanii i dużą część naszego sukcesu przypisaliśmy przebywaniu w tej niesamowitej części świata” – powiedział.

„Tutaj jesteśmy oddzieleni od Doliny Krzemowej i mamy przestrzeń do inspiracji, kreatywnego myślenia i prowadzenia zrównoważonego życia. Mamy nadzieję, że nasza przeprowadzka na Collins Street wraz z naszym sąsiadem Hedbergiem przyczyni się do rozwoju dzielnicy kreatywnej w centrum Hobart .”

READ  NSW FOGO Bin: 290 000 domów otrzyma nową usługę kosza z zieloną pokrywą, aby ograniczyć marnowanie żywności w gospodarstwach domowych

James i Alana Koda, założyciele Procreate. Zdjęcie: Dostarczone

Nieruchomość o powierzchni 3000 metrów kwadratowych przy Collins St składa się z magazynu i zewnętrznego asfaltowego parkingu, a firma nie planuje powiększania terenu ani zwiększania wysokości istniejącego budynku.

Proponowana inwestycja ma obejmować kawiarnię na terenie kampusu, salę konferencyjną, sale konferencyjne, przestrzenie studyjne, poddasze biurowe, miejsce do pracy na planie otwartym, centralne atrium, prysznice i przebieralnie oraz drogę łączącą dwa budynki na tym terenie. .

Na miejscu dostępna będzie niewielka liczba miejsc parkingowych dla personelu, a także dostępne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i wyznaczony parking dla rowerów.

Projekt zaprojektowała lokalna firma architektoniczna Terroir, a Rada Miasta Hobart rozważa obecnie złożenie wniosku o inwestycję przed podjęciem decyzji, czy dać mu zielone światło.

Emily Slevin, starsza współpracowniczka w firmie Terroir, stwierdziła, że ​​firma jest „podekscytowana” możliwością ponownego wykorzystania dużej części istniejących zasobów budowlanych na tym terenie i „ulepszenia przestrzeni zewnętrznej”.

Projekt koncepcyjny proponowanej nowej siedziby firmy Procreate zajmującej się aplikacjami do ilustracji cyfrowych przy Collins St w Hobart. Zdjęcie: Terroir

„Procreate podjęła decyzję o zachowaniu i ponownym wykorzystaniu istniejących budynków na miejscu, uwzględniając charakter oryginalnego budynku magazynowego na zewnątrz i w ramach koncepcji wewnętrznej” – powiedziała.

„Wytyczne klienta skupiały się również na zdrowiu i dobrym samopoczuciu personelu, co z kolei miało znaczący wpływ na reakcję projektu”.

Minister nauki i technologii Madeleine Ogilvie określiła projekt Procreate jako „historię wielkiego sukcesu Tasmanii” oraz inspirację dla lokalnych start-upów i przedsiębiorców technologicznych.

„Rozwój naszego sektora technologicznego wymaga strategicznego myślenia i terminowych inwestycji, aby zapewnić naszym firmom z branży IT i inżynierii dalszą wiodącą pozycję” – stwierdziła.

„Możliwości rozwoju gospodarczego dostępne dla tasmańskich przedsiębiorstw zajmujących się komercjalizacją własności intelektualnej są ogromne”.

Ładowanie osadzonego…

READ  Doktor ujawnia najlepszy koktajl śniadaniowy

[email protected]