Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twórca szczepionki AstraZeneca mówi, że życie Australijczyków jest zagrożone z powodu mieszanych wiadomości

„Ale myślę, że problem tkwi w wiadomościach o szczepieniach, ponieważ jeśli w pewnym momencie mówisz ludziom:„ Och, nie powinieneś mieć tej szczepionki, prawdopodobnie nie jest to najlepsza rzecz dla ciebie ”, a wtedy chcesz zmienić to przesłanie i powiedzieć: „O nie, zmieniłem zdanie, to dobrze”, myślę, że utrudnia to ludziom, którzy myślą o zaszczepieniu się io tym, kiedy się zaszczepić.

„Komunikaty dotyczące zdrowia publicznego muszą być naprawdę jasne, a kiedy się zmieniają, ludziom może być trudno poradzić sobie z niezamierzonymi skutkami i tak właśnie mogło się stać w Australii.

Członkowie rodziny królewskiej i widzowie stoją obok Sarah Gilbert, siedzącej w prawym dolnym rogu na stadionie Wimbledon Central. kredyt:GT

Kilka lat temu w Wielkiej Brytanii spotkaliśmy się z tego rodzaju sprzeciwem wobec ekspertów. Nikt [apparently] Chce już słuchać ekspertów. Cóż, nie sądzę, żeby to była prawda.

„Ale myślę, że ludzie nie chcą klipów audio, w których jeden ekspert mówi jedno, a drugi mówi coś innego i nikt nie rozumie, co to wszystko znaczy”.

Gilbert i jej koleżanka z Oksfordu, Catherine Green, opracowali szczepionkę AstraZeneca w rekordowym czasie w zeszłym roku i napisali książkę, w której wyjaśniają swoje starania i stojącą za nimi naukę.

Pobieranie

Szczepionka jest produkowana po kosztach na czas pandemii na podstawie umowy oksfordzkiej z gigantem farmaceutycznym AstraZeneca.

Oxford i AstraZeneca ogłosiły w czwartek czasu lokalnego, że miliard dawek został wydany w 170 krajach.

Gilbert, która w czerwcu otrzymała za swoją pracę tytuł Lady, powiedziała, że ​​zdaje sobie sprawę, że kraje o niskim wskaźniku przenoszenia muszą brać pod uwagę ryzyko wystąpienia rzadkich skutków ubocznych szczepionek, ale z zadowoleniem przyjęła ponowną debatę w Australii na temat tego, czy powinno to być szerzej dostępne.

Pobieranie

„Jeśli masz zwiększone ryzyko rozwoju infekcji COVID w Australii z zakaźnym wariantem delta, myślę, że słusznie należy ponownie ocenić zalecenia dotyczące stosowania szczepionki AstraZeneca” – powiedziała.

READ  Bank Rezerw i Departament Skarbu przyznają, że „pełne zatrudnienie” nie jest tym, o czym myśleli. To zepchnęło kraj z powrotem w dół

“Mamy teraz więcej informacji o tym, jak radzić sobie z tymi rzadkimi zdarzeniami niepożądanymi, gdy się pojawią, na przykład jak dawać ludziom ostrzeżenia, a następnie leczyć ludzi, gdy takie zdarzenia się wydarzą. Myślę więc, że ta sytuacja również się zmieniła”.

Powiedziała również, że ludzie, którzy wzięli udział w weekendowych protestach, muszą wiedzieć, że szczepionki są wyjściem: “Mogę całkowicie zrozumieć ludzi, którzy nie chcą być w zamknięciu – nikt nie chce być zamknięty. Ale sposób na uniknięcie długoterminową blokadą jest podniesienie stawek Szczepienia ”.

Wyjaśnienie pojęcia ryzyka było poważnym niepowodzeniem podczas pandemii, powiedział Sir Andrew Pollard, dyrektor Oxford Vaccine Group i główny badacz badań klinicznych.

Pobieranie

„Wyjazd na drogi w Wielkiej Brytanii jest o wiele bardziej niebezpieczne tego lata niż kiedykolwiek wcześniej niż udar” – powiedział.

„Większość ludzi nie martwi się zbytnio swoim zakwaterowaniem w Wielkiej Brytanii, ale ludzie martwią się, że zostaną zaszczepieni.

„Wspomniałeś o Australii. [Well] W całej Europie był to absolutny koszmar, ponieważ zalecenia dotyczące wieku zmieniały się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, pozostawiając niektórych ludzi bez szczepionki, podczas gdy mogliby zostać zaszczepieni… a to stanowi ogromne ryzyko dla naszej populacji na całym świecie, jeśli zrobimy to źle”. .

Gilbert wykorzystała wywiad, aby powtórzyć swój osobisty pogląd, że dzieci w bogatych krajach nie powinny być szczepione przed zagrożonymi dorosłymi w krajach rozwijających się.

Pobieranie

„Dla mnie, kiedy nie mamy wystarczającej liczby szczepionek, aby zaopatrzyć cały świat, priorytetem jest dotarcie do tych pracowników służby zdrowia – szczególnie w innych częściach świata, które nie mają jeszcze dostępu do szczepionek, które są wciąż zagrożone ,” powiedziała.

“Nie oznacza to, że nigdy nie powinniśmy szczepić dzieci. Myślę jednak, że najwyższym priorytetem jest dostarczenie szczepionek do innych części świata, gdzie do tej pory zaszczepiono tylko 1 procent populacji”.

READ  Sudbury Economic Council dodaje nowych członków, przewodniczący

Gabinet Narodowy spotka się w piątek, aby omówić ostatni wybuch COVID-19 w Australii.

Uzyskaj bezpośrednią notatkę od naszego obcokrajowca korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.