Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

USA wygrywa pojedynek bilardowy w Sydney pomimo spóźnionego strachu

Stany Zjednoczone pokonały rasowe wyzwanie ze strony Australii jako gospodarza, aby wygrać pojedynek jeden na jednego między pływakami w Sydney.

Stany Zjednoczone dotarły do ​​ostatnich etapów programu 39 wydarzeń, aby zapewnić sobie zwycięstwo, a następnie odjechały z wynikiem 309 do 283 punktów, a Australia pozostała w bliskiej odległości, nie przejmując całkowicie prowadzenia w drugiej nocy pojedynku w puli.

Australia rozpoczęła ostatnią noc późnym wieczorem 147-160 po ponownym przeliczeniu punktów zdobytych w sztafecie na wodach otwartych w piątek i pierwszej nocy w Centrum Wodnym Sydney Olympic Park w sobotę.

Gospodarz zmniejszył dystans w niedzielnym wyścigu otwierającym, sztafecie 6×50 m stylem dowolnym, z trzema pływakami z każdego zespołu rywalizującymi na dwóch nogach, ale Australii nie udało się wygrać wystarczającej liczby kolejnych wyścigów przez całą noc, aby objąć prowadzenie.

Historia narodziła się, gdy emerytowana australijska supergwiazda Ellie Cole dołączyła do kolegi pół-sportowca Willa Martina, a także Emmy McKeown i Graysona Bella w pierwszej sztafecie, aby zaprezentować kultowych i wybitnych pływaków w tym samym wydarzeniu.

McKeown wrócił do zwycięstwa dwoma punktami na 100 m stylem motylkowym po tym, jak Australia użyła dzikiej karty „Mad Flag”, ale gwiazda obserwowała resztę meczu z basenu, gdy Stany Zjednoczone stopniowo ugruntowały swoją przewagę.

„To była naprawdę fajna koncepcja, która połączyła dwa wielkie pływackie narody do rywalizacji” – powiedział McKeown.

„Jestem trochę zdenerwowany, że nie wygraliśmy na naszym podwórku.

„Myślałem, że wygramy to spotkanie, więc trochę zanurzyłem się w wynikach”.

Shayna Jack i Maddie Wilson przytulają się w basenie
Australia odniosła pewien sukces, ale Stany Zjednoczone miały ostatni śmiech.(Getty Images: Matt King)

Nie będzie powtórki słynnego zwycięstwa Australii w męskiej sztafecie 4×100 m stylem dowolnym w tym samym miejscu podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r., kiedy to Gary Hall Jr. mylił się, twierdząc, że Stany Zjednoczone „zmiażdżą ich jak gitary”.

Tym razem Stany Zjednoczone ledwo pokonały Australię w wydarzeniu, które wywołało rywalizację, a złoty medalista Mistrzostw Świata Ryan Held wrócił do domu w pierwszym meczu.

READ  Trener Hiszpanii deklaruje, że zagra "Morata i 10 innych" z Polską | Sporty