Urodzinowy dublet Lewandowskiego w zwycięstwie Barcelony

Robert Lewandowski odcisnął swoje piętno, strzelając dwa gole w swoje 34. urodziny, kiedy to znakomity atak Barcelony zdołał wygrać 4:1 z Realem Sociedad, jego pierwszym zwycięstwem w sezonie.

Lewandowski asystował także przy bramce Ansu Fatiego w niedzielnym meczu, gdy Barcelona szybko odbiła się po bezbramkowym remisie u siebie z Rayo Vallecano, gdzie atak był nieskuteczny.

Ousmane Dembele strzelił także gola dla katalońskiego klubu, który wszedł do sezonu La Liga z dużymi oczekiwaniami po wydaniu dużych sum na wzmocnienie swojego zespołu pomimo trwających trudności finansowych.

– To był ważny mecz po porażce tego dnia – powiedział pomocnik Barcelony Pedri Gonzalez. „Przybyliśmy z dużą motywacją do zwycięstwa i tak się stało”.

Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie już po minucie meczu z pięknym dotykiem ze środka pola po podaniu nastolatka Alejandro Baldiego.

– Ma 34 lata, ale wygląda na to, że ma tylko 20 – powiedział Pedri, który jest 15 lat młodszy od weterana polskiego napastnika. – Ona ma bzika na punkcie wszystkich strzelonych goli i tego, jak pracuje, aby pomóc drużynie.

Gospodarze wyrównali bramką Alexandra Isaka w szóstej minucie po pięknym podaniu weterana Davida Silvy, ale napastnicy Barcelony błyszczeli w drugiej połowie.

Dembele strzelił niski strzał w 66. minucie po podaniu z tyłu Fatiego, który sam trafił do siatki w 79. minucie po decydującym podaniu Lewandowskiego. Drugi gol Lewandowskiego padł z bliskiej odległości w 68. minucie po kolejnym podaniu Fatiego.

Wynik ten sprawił, że Barcelona była niepokonana z Sociedad w 13 meczach ligowych, dwóch remisach i 11 zwycięstwach.

Tymczasem zwycięska passa Unaia Emery’ego w 12 meczach jako trenera przeciwko swojemu koledze Diego Simeone zakończyła się zwycięstwem Villarreal 2:0 nad Atletico Madryt.

Siedem remisów i pięć porażek Emery’ego z Simeone, jego najgorsza passa z jakimkolwiek innym trenerem w lidze.

READ  Poland Township ponownie zastanawia się nad funduszami ARP | Wiadomości, sport, praca

„To było dla mnie trudne przeciwko Simeone” – powiedział Emery. „Pokazuje, jaka jest dobra. Ciągle jest coraz lepsza”.

Jeremy Pino i Gerard Moreno zdobyli bramki w drugiej połowie w Metropolitano, a Villarreal strzelili swoje drugie zwycięstwo z rzędu, aby rozpocząć ligę.

Atletico również otworzyło zwycięstwem, ale tym razem Alvaro Morata i Joao Felix mieli problemy w ataku, a gospodarze nie byli w stanie znaleźć sposobu na pokonanie Villarreal.

Nowy obrońca Atletico, Nahuel Molina, został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie.

Trener Gennaro Gattuso poniósł swoją pierwszą porażkę w La Liga w tym sezonie, kiedy Valencia przegrała 1:0 z Athletic Bilbao.

Alex Behringer strzelił zwycięskiego gola w 42. minucie, dając Bilbao pierwsze zwycięstwo w sezonie po pierwszym remisie u siebie z Majorką.

Gattuso zadebiutował w Walencji w wygranym 1:0 meczu z Gironą.

Napastnik Bilbao, Inaki Williams, nie strzelił gola dla spalonego w późnym meczu na San Mamés, a napastnik Valencii, Marcos Andre, prawie wyrównał w doliczonym czasie gry, próbując wyrównać.

Real Madryt, obrońca tytułu, pokonał w sobotę Celtę Vigo 4:1 i odniósł drugie z rzędu zwycięstwo na początku ligi.