Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Viaplay szczegółowo opisuje plan naprawczy o wartości 1,9 miliarda dolarów w ramach przygotowań do wyjścia z krajów bałtyckich i Polski w 2025 r.

Viaplay szczegółowo opisuje plan naprawczy o wartości 1,9 miliarda dolarów w ramach przygotowań do wyjścia z krajów bałtyckich i Polski w 2025 r.

  • Viaplay skoncentruje się na kluczowych rynkach krajów nordyckich i Holandii
  • Plany wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zostały potwierdzone w zeszłym tygodniu

Nordycki gigant streamingowy Viaplay szczegółowo przedstawił pakiet ratunkowy o wartości 20 miliardów koron szwedzkich (1,9 miliarda dolarów), aby chronić przyszłość swojej działalności i wyznaczył termin wycofania się z rynków innych niż podstawowe.

Firma ma nadzieję pozyskać 4 miliardy koron szwedzkich (380 milionów dolarów) w postaci nowych akcji, umorzyć aktywa o wartości 2 miliardów koron szwedzkich (190 milionów dolarów) i renegocjować dług o wartości 14,6 miliarda koron szwedzkich (1,4 miliarda dolarów). Jednocześnie potwierdził, że opuści kraje bałtyckie i polską latem 2025 roku.

Dokapitalizowanie jest najnowszym krokiem naprzód w programie restrukturyzacji, który rozpoczął się latem. Firma zmagała się z kosztami szybkiego rozwoju, a także spadającą liczbą abonentów i spadającymi przychodami z reklam, w związku z odejściem byłego dyrektora generalnego Andersa Jensena w czerwcu tego roku.

Obecny prezes Jorgen Madsen Lindemann powiedział, że zmiany doprowadzą do bardziej zrównoważonego biznesu, koncentrującego się na krajach skandynawskich i Holandii, a także na platformie Viaplay Select.

„Zainwestowaliśmy czas i energię w zrozumienie wyzwań stojących przed grupą oraz w określenie działań niezbędnych do przywrócenia grupie rentownego wzrostu i atrakcyjnych zysków” – powiedział Lindemann.

„Jesteśmy w pełni zaangażowani w wyprowadzenie grupy z trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Ten pakiet dokapitalizowania pomoże nam stawić czoła bezpośrednim wyzwaniom, przed którymi stoimy, i da nam szansę na realizację naszych długoterminowych ambicji.

„Grupa Viaplay dostarcza wspaniałe produkty, które kochają konsumenci – wysokiej jakości doświadczenia w przystępnych cenach – i będziemy niestrudzenie pracować, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym stronom korzyści z inwestycji, których poczynią w przyszłość tej wspaniałej firmy, która została zbudowana i będzie odbudowany.” , w dalszym ciągu koncentrując się na sprzedaży, występach pokazowych i kontroli kosztów.

Viaplay ma już plan opuszczenia Wielkiej Brytanii. W zeszłym tygodniu zawarł umowę sprzedaży swojej działalności sportowej firmie Premier Sports – zaledwie rok po przejęciu kanałów za 30 milionów funtów (38 milionów dolarów).

READ  Agent Mohameda Salaha twierdzi, że kontuzja Mohameda Salaha w Pucharze Narodów Afryki jest poważniejsza, niż się obawiał