W 8. rundzie AFL Lions pokonują biedne Suns, Dockers nokautują Tygrysy, a Hawks denerwują Terriery obawami wyrażonymi w związku z Tomem Liberatore.

Kryzys związany z kontuzjami w Brisbane Lions pogłębił się, ale ich sytuacja w lidze AFL poprawiła się po tym, jak gospodarze dominowali na płaskim Gold Coast przed rekordową publicznością QClash w Gabba.

Zwycięstwo drużyny Lions 10,19 (79) do 6,9 (45) w niedzielny wieczór przyniosło zaledwie dwóch zawodników na ławce rezerwowych przez prawie trzy kwarty po poważnych kontuzjach kolan Lincolna McCarthy'ego i Darcy'ego Gardinera.

Brandon Starcevich (łydka) doznał kontuzji podczas rozgrzewki, podczas gdy Noah Unsworth (wstrząśnienie mózgu) poniósł kolejną wczesną porażkę, a nastolatek Logan Morris, który znalazł się w nagłym wypadku, zadebiutował zaledwie kilka godzin po rozegraniu całego meczu w drużynie Lions VFL.

Zwycięstwo było pierwszym z czterech meczów Lions u siebie w tym sezonie, zdecydowanie poprawiając ich wynik do 3-5 i pozbywając się wiatru w żagle Suns (4-4).

Jeśli, jak się obawiano, kontuzje Gardinera i McCarthy'ego okażą się naderwaniem więzadła krzyżowego przedniego (ACL), liczba zawodników Lions, którzy obecnie odsunęli się na bok z powodu kontuzji, wzrośnie do pięciu.

Will Ashcroft, Kaydian Coleman i Tom Doede są na różnych etapach rehabilitacji więzadła krzyżowego przedniego (ACL), a Zach Bailey (kostka) i Kal Ah Chi (ścięgno podkolanowe) również znajdują się na ławce rezerwowych.

Cały ten szum nie powstrzymał Lions przed meczem w pierwszej połowie, gdy Dane Zorko (39 zbiórek w karierze, w tym 35 kopnięć) zaplanował występ obrońcy.

Dzięki płodnej i dokładnej służbie Zorko Suns przemknęły przez korytarz i zdobyły dla niego pierwszy medal Marcusa Ashcrofta.

Matt Royle (16 zdań, 2 wybicia) został ostudzony przez Josha Dunkleya, gdy Suns brakowało dynamiki do przodu.

Do przerwy Brisbane prowadziło 40 punktami, a na czele prowadzili Zorko i Lachie Neal (34 podania).

Powrót Oscara McInnerry'ego po wstrząśnieniu mózgu był imponujący i pozwolił na pokonanie pretendenta do Suns Jarroda Wittsa, a Hugh McClagh (31 dotknięć) również był druzgocący.

READ  Gillon MacLachlan broni długości poszukiwań następcy dyrektora naczelnego AFL; Ujawniono daty ósmego sezonu AFLW, który rozpocznie się we wrześniu 2023 roku

Nawet 11 porażek Lions z rzędu i kilka kompletnych błędów nie było w stanie przywrócić Sun do gry, a goście zmarnowali kilka swoich złotych okazji.

Ben King (trzy gole) strzelił pierwsze dwa kluczowe gole dla Suns, ale zostały one anulowane przez rzadki dublet Gardinera.

Wspomniany Harry Sharpe kopnął fenomenalnie obok bramki na początku drugiej kwarty, a Joe Daniher wszedł do gry z golem wkrótce po kontynuowaniu gry, ale potem zmarnował kolejną okazję z bezpośredniego ataku.

Awans Morrisa w ostatniej chwili nastąpił tego samego wieczoru, w którym Bruce Revell zadebiutował w barwach Lions, przy czym ten ostatni był wyraźnym faworytem przy 30 285 kibicach, czyli o prawie 3000 więcej niż jakakolwiek inna liczba derbów.

18-letni Morris zakończył burzliwy dzień golem w drugiej kwarcie, ale mógłby mieć więcej na koncie, gdyby nie dwa niecelne stałe fragmenty gry i kolejny strzał obok bramki.

To był jego ostatni gol dla Lions, zanim Charlie Cameron trafił na otwartą bramkę i zakończył serię dziesięciu deficytów z rzędu pod koniec ostatniej kwarty.

To, w połączeniu ze zmęczonymi nogami Brisbane, sprawiło, że było bliżej niż powinno w ten nieklimatyczny wieczór dla drużyny Suns, która przystąpiła do meczu z dużymi nadziejami.