Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W końcu możemy zobaczyć statek Lokiego wykonany z gwoździ

W końcu możemy zobaczyć statek Lokiego wykonany z gwoździ

Loki Sezon 2 na Disney+ został niestety opóźniony, a pojawiły się nowe plotki, że może zostać wydany pod koniec października 2023 r. Jednak Marvel nie zapomniał o nas, fanach Lokiego – nowa czteroczęściowa kontynuacja Loki Seria komiksów, napisana przez Dana Watersa i zilustrowana przez Germana Peraltę, trafi na półki sklepowe za niecały miesiąc.

W nowej serii Loki musi odzyskać zestaw starożytnej broni, którą wykuł, gdy był zły, przed śmiercią i zmartwychwstaniem jako antybohater. Sądząc po nowych grafikach, które pojawiły się w sieci, jedną z takich broni może być legendarny Naglfar: statek wykonany z palców i paznokci zmarłych.

Sam Watters napisał na Twitterze o obrazie z podpisem: „Normańczycy wiedzieli, że bóg psot od zarania dziejów budował okręt wojenny, aby płynąć przeciwko bogom Asgardu. Zamiast desek dębowych użyłby postrzępionych gwoździ umarłych.”

Tak. Widzisz ten gigantyczny statek? Kosze zaopatrzenia, które ludzie niosą? Wielki stos, na którym siedzi Loki? paznokcie. Wszystkie śruby. Przynajmniej wygląda na to, że zostały wyczyszczone.

Abyś nie pomyślał, że to tylko jakiś wspaniały wynalazek zrodzony z umysłu Wattersa, Naglfar (staronordycki dla „poszukiwacza gwoździ”) istnieje od czasów Wikingów. W mitologii nordyckiej Loki wyrusza w podróż, prowadząc armię Jotunów (mroźnych gigantów w MCU) i duchów Hel przeciwko bogom Asgardu w Ragnaroku.

Marvel’s Loki jest najlepszy, gdy książka czerpie z mitologii nordyckiej

Ta nowa seria to nie pierwszy raz, kiedy scenarzyści Marvela czerpali z mitologii nordyckiej do opowiadania historii. Na przykład scena w Loki Konfrontuje Sif Loki za obcięcie włosów na podstawie legendy.

READ  MAFS 2021: Beck Zemek poślubia First Sight i wydaje się modyfikować zdjęcie na Instagramie po ujawnionym skandalu z oszustwami

W niedawnym wywiadzie z CBR.comWatters mówił o zebraniu wszystkich historii, które opowiadano o Lokim przez wieki, od nordyckich Edd po MCU:

Myślę, że fajnie jest zdobyć kopię Lokiego takiego jak nasz i wypróbować ją [to] Połącz wszystkie opowiadane o nich historie w jedną wersję postaci. Moim zdaniem wszystkie mity są prawdziwe. To może być po prostu wersja „prawdy” Lokiego, która może oznaczać coś zupełnie innego niż to, co oznacza dla reszty z nas.

Ale wprowadzenie Naglfara i innych szczegółów z mitologii nordyckiej to nie jedyna wspaniała rzecz w nadchodzącej serii. Zwróć uwagę na zaimki, których Watters używa dla Lokiego?

Loki używa ich/ich zaimków!

W komiksach Loki jest płynnym płynem płciowym, który dowolnie przełącza się między mężczyzną a kobietą. Pisarze Marvela zazwyczaj posługują się zaimkami Lokiego, używając „on”, gdy Loki jest mężczyzną, i „ona”, gdy Loki jest kobietą, co jest w porządku – ale używanie ich/nich potwierdza płeć Lokiego w sposób, który nie jest często stosowany w komiksach lub MCU.

Możesz zobaczyć więcej zaimków, wraz z niektórymi spostrzeżeniami Wattersa na temat postaci Lokiego, w tym fragmencie wywiadu CBR, w którym Watters omawia Lokiego jako antybohatera.

Mogą być okrutni lub życzliwi, przyjaciele lub wrogowie, kochający lub pogardzający, całkowicie w zależności od ich nastroju, który często jest bardzo podobny do naszego, choć nie lubimy się do tego przyznawać. Loki jest bardzo skupiony na sobie, ale zawsze ma ludzi, na których mu naprawdę zależy. Tego rodzaju niejasności i szare strefy moralne są dokładnie tym, o czym piszemy historie, aby ich doświadczyć [to] do czynienia z. Jak Bóg opowieści mógłby naprawdę być inny?

Pierwszy numer nowego Loki Seria komiksów ukaże się 7 czerwca!

(Wyróżniony obraz: Marvel)

Czy masz wskazówkę, którą powinniśmy znać? [email protected]