Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

WA Real Estate: eksperci od nieruchomości w Perth wyjaśniają, co naprawdę oznaczają wyrażenia branżowe

WA Real Estate: eksperci od nieruchomości w Perth wyjaśniają, co naprawdę oznaczają wyrażenia branżowe

Być może słyszałeś wiele stereotypów krążących o branży nieruchomości, ale czy brzmią one prawdziwie?

Eksperci z Perth przyglądają się bliżej niektórym zwrotom, które tak dobrze znamy.

Czas rynkowy, a nie czas rynkowy

Wyjaśniając to powiedzenie, Damian Collins, dyrektor zarządzający Momentum Wealth, mówi, że wejście na rynek w celu zarabiania pieniędzy na nieruchomościach jest o wiele ważniejsze niż skupianie się na kupowaniu w najniższym punkcie cyklu gospodarczego.

„Wszyscy chcieli kupić nieruchomość w październiku 2019 r., co okazało się najniższym punktem ostatniego cyklu posiadania.

Od tego czasu, pomimo rozprzestrzeniania się koronawirusa, gwałtownej inflacji, wojny na Ukrainie i wszystkiego innego, ceny domów w Perth wzrosły o prawie 27%.

„To nie znaczy, że w dłuższej perspektywie nie ma jeszcze świetnych zwrotów, szczególnie na rynku takim jak Perth, gdzie nasza średnia cena domu jest najtańszą stolicą dowolnego stanu i około miliona dolarów tańszą niż Sydney”.

Pan Collins powiedział, że zawsze ważne jest, aby wziąć pod uwagę warunki rynkowe i zachować szczególną ostrożność, jeśli ostatnio nastąpił znaczny wzrost.

„Jednak nikt nie może dokładnie powiedzieć, kiedy rynek osiągnie szczyt lub spadek” – powiedział.

„Widziałem wielu ludzi siedzących i czekających na idealne warunki, które zwykle nie nadchodzą.

„O wiele więcej pieniędzy zostało straconych przez próbę wyczucia rynku niż przez wejście w niewłaściwym momencie”.

Kuchnie i łazienki sprzedają domy

Dyrektor generalny Harcourts WA, Shane Kempton, powiedział, że kuchnie i łazienki były dużymi zaletami sprzedaży dla większości kupujących domy dostępne dla właścicieli, zwłaszcza z powodu COVID-19, kiedy wielu właścicieli remontowało te obszary.

„Kuchnie są często centralnym punktem rozmów z rodziną, przyjaciółmi i właścicielami domów” – powiedział. „Posiadanie gościnnej i zachęcającej kuchni tworzy poczucie przynależności — podstawowe ludzkie pragnienie.

Łazienki to Twoja przestrzeń, w której możesz pozwolić sobie na ciszę i spokój oraz szansę zaprezentowania gościom jakości Twojego domu.

READ  Rail Baltica publikuje plan zamówień o wartości 2 miliardów euro / artykuł

„Dodaj do tego wiedzę na temat inwestycji wymaganych do stworzenia pięknej przestrzeni w tych pokojach, a często ten stereotyp okazuje się prawdziwy”.