Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Waleed Ali z projektu przesłuchuje Simona Birmingham w sprawie ograniczenia płatności związanych z katastrofą Covid-19

Waleed Ali, gospodarz projektu, skierował surowe słowa do ministra rządu, oskarżając go, że nie chce pomóc zdesperowanym Australijczykom.

Waleed Ali, gospodarz projektu, przesłuchał ministra finansów Simona Birmingham w sprawie decyzji rządu federalnego o zakończeniu płatności związanych z katastrofą COVID-19.

Pan Birmingham pojawił się w programie Defense Show na kanale 10 Decyzja rządu o zakręceniu kranu, argumentując, że ogólne płatności w całym stanie powinny się skończyć, gdy naród stopniowo wyjdzie z blokady.

„Mówimy o definitywnym przejściu do nowej fazy, ponieważ kiedy dojdziemy do tych, zwłaszcza 80 procent wskaźników podwójnych szczepień, modelowanie Instytutu Doherty pokazuje, że jesteśmy wtedy w stanie zarządzać chorobą Covid w sposób, który jest bardziej podobny jak leczymy grypę lub inne choroby zakaźne” .

Ali zauważył, że ponieważ plan rządu federalnego obejmuje ukierunkowane blokady, nawet po podwójnym szczepieniu, izolacja Australijczyków jest „trochę godna pogardy”.

Wyraźnie zapytał: „Blokady będą rzadkie, ale mogą się zdarzyć, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będzie cię to dużo kosztować, i wydaje się, że oznacza to odmawianie ludziom dostępu do tych pieniędzy, gdy są zamknięci – nawet jeśli nie ma ich wielu — będą naprawdę tego potrzebować.

„A w międzyczasie masz inne firmy, które podlegają ograniczeniom, więc nie mogą działać na pełnych obrotach, co oznacza stracone godziny i tym podobne.

„Po prostu tego nie rozumiem. Dlaczego nie chcesz pomóc tym ludziom, którzy tej pomocy potrzebują?”

Pan Birmingham odpowiedział: „Jako kraj, nadal mamy szereg różnych form wsparcia biznesowego, które wprowadziliśmy w ostatnim budżecie i które nadal obowiązują. Nadal mamy ustalenia dotyczące wsparcia dla osób fizycznych, niezależnie od tego, czy być tymi, którzy mogą zostać zmuszeni do izolacji lub, oczywiście, środków bezpieczeństwa.

Birmingham zaprzeczyło, że posunięciem rządu federalnego było wywarcie presji na rządy stanowe, by zakończyły awarie.

READ  2021 Volkswagen Caddy | news.com.au - wiodący australijski serwis informacyjny

Wcześniej w środęSkarbnik Josh Frydenberg ogłosił, że płatności Wspólnoty Narodów za COVID-19 zostaną ograniczone, gdy stany osiągną 70-procentowy próg podwójnych szczepień, i zostaną wyeliminowane, gdy 80 procent kwalifikującej się populacji otrzyma obie dawki.

Ogłoszenie oznacza, że ​​pracownicy w gorących miejscach zadeklarowanych przez Związek Nowej Południowej Walii, Wiktorię i ACT mogą stracić dochody w ciągu miesiąca.

W ramach płatności kwalifikujący się beneficjenci otrzymywali 750 USD tygodniowo, jeśli stracili więcej niż 20 godzin pracy, 450 USD tygodniowo, jeśli stracili od ośmiu do 20 godzin, oraz 200 USD tygodniowo dla osób otrzymujących świadczenia wspierające dochód, które straciły więcej niż osiem godzin pracy praca.

Automatyczne odnawianie wypłat wygasa teraz, gdy stan osiągnie 70 procent pełnych szczepień, co oznacza, że ​​pracownicy mogą być zmuszeni do ponownego składania wniosku co tydzień, aby potwierdzić, że stracili godziny, które uprawniają ich do otrzymania wypłat.

Gdy stan osiągnie 80 procent, płatności będą stopniowo zmniejszać się w ciągu dwóch tygodni, zanim zostaną całkowicie wyeliminowane.

Frydenberg powiedział, że program, który kosztuje 1 miliard dolarów tygodniowo i obsługuje około 1,5 miliona Australijczyków, był „bezprecedensowym poziomem wsparcia ekonomicznego” i nigdy nie należy oczekiwać, że będzie kontynuowany w nieskończoność.

Sekretarz skarbu opozycji Jim Chalmers powiedział, że ogłoszenie to jest kolejnym przykładem „walki” z przywódcami kraju, którzy nie chcą trzymać się planu narodowego.

„To ogłoszenie… częściowo dotyczy walki z tymi narodami” – powiedział Chalmers.

„Różni premierzy wyrazili obawy dotyczące szpitali, identyfikowalności, szczepionek i nas wszystkich. Myślę, że Australijczycy oczekują od nas – przywódców państwowych i krajowych – próby współpracy. „

Chalmers powiedział, że rząd nie zareagował szybko w związku z wprowadzeniem szczepionek i budową specjalnie zbudowanych obiektów kwarantanny, ale ścigał się z zatrzymaniem wypłat dotacji.

READ  Polska oś europejskiej inicjatywy Gaia-X została uruchomiona w Polsce

„Wsparcie gospodarcze musi odpowiadać warunkom ekonomicznym, a ludzie cierpią teraz i będą cierpieć w najbliższej przyszłości” – powiedział Chalmers dla Darwina z ABC.

„Musimy upewnić się, że rząd nie spieszy się z wyciągnięciem dywanika spod pracowników i małych firm”.

– Z NewsWire