Walii i Polsce dzieli jedno zwycięstwo od finału Euro 2024

Rezerwowy Dan James strzelił genialnego gola solo w drugiej połowie Walia Pokonali Finlandię 4:1 i zakwalifikowali się do finału Polska O miejsce na Euro 2024.

Polacy rozbili słabą Estonię 5:1, po tym jak goście przed przerwą zostali w dziesiątce.

W Cardiff David Brooks wskoczył do akcji i zapewnił gospodarzom świetny start w trzeciej minucie, kiedy Harry Wilson zablokował strzał, który odbił się i pokonał go.

Neco Williams podwyższył na 2:0 w 38. minucie, kiedy wystrzelił piłkę w górny róg po rzucie wolnym od tyłu wykonanym przez Wilsona na skraju pola karnego, ale Finlandia odzyskała bramkę po tym, jak Teemu Pukki strzelił 40. gola w reprezentacji do sieci. czas.

Brennan Johnson przywrócił dwubramkową przewagę z bliskiej odległości w 47. minucie po tym, jak Ethan Ampadu strzelił głową z rzutu wolnego, a kapitan rezerw Ben Davies strzelił czwartego gola, który został anulowany przez sędziego asystenta wideo w 79. minucie.

Następnie w 86. minucie James podwyższył na 4-1, minął bramkarza Lukasa Hradecky'ego i skierował piłkę do otwartej bramki.

We wtorek na tym samym stadionie w Cardiff Walia zmierzy się z Polską.

Polska pokonała słabą Estonię, która rzadko opuszczała własną połowę i nie oddała ani jednego celnego strzału, nawet pomocnika. Martin Vitcal Bramkę pocieszenia strzelił w 78. minucie.

Przemysław Frankowski wyprowadził Polskę na prowadzenie w 22. minucie, kiedy otrzymał ładne podanie od Jakuba Piotrowskiego i niskim strzałem strzelił gola, a Piotr Zieliński po przerwie podwoił prowadzenie, dośrodkowaniem w siatkę. Nikola Zalewski.

Piotrowski podwyższył na 3:0 po strzale z dystansu w 70. minucie, trzy minuty przed tym, jak obrońca Estonii Karol Mets strzelił Polsce czwartą bramkę samobójczą, a Sebastian Szymański dodał piątego gola z bliskiej odległości.

Estonia spadła do 10 zawodników w 27. minucie, kiedy obrońca Maxim Paskutsi otrzymał drugą żółtą kartkę po starciu z Zalewskim.

READ  Polska ubiega się o organizację Letnich Igrzysk w 2036 roku

Przeważyły ​​także Grecja, Gruzja, Ukraina i Islandia.

Ukraina strzeliła dwa gole w końcówce i pokonała Bośnię i Hercegowinę 2:1 na wyjeździe, odnosząc słynne zwycięstwo rozdartego wojną kraju. Roman Jaremczuk i Artem Dovbek strzelili gole w 85. minucie, po samobójczej bramce Mykoły Matwijenki w 88. minucie.

Gruzja będzie gościć mistrzów z 2004 roku, Grecję, którzy we wtorek w półfinale barażowym na torze C pokonali Kazachstan 5:0, a zwycięstwo zapewni im jedno z trzech pozostałych miejsc w mistrzostwach Europy. Niemcy Od 14 czerwca do 14 lipca.

Grecja strzeliła dwa gole na początku meczu po bramkach kapitana Anastasiosa Bakasetasa i Dimitriosa Belkasa, a gole samobójcze zdobyli także Fotis Ioannidis, Dimitrios Korbelis i Alexander Marochkin.

Gruzini grali dla Związku Radzieckiego na najważniejszych turniejach, ale nigdy dla własnego, niepodległego narodu.

Bodo Zevzevadze z Karlsruhe trafił w słupek wcześnie podczas deszczu w Tbilisi, a następnie w 40. minucie otworzył wynik dla dominujących gospodarzy.

Goście myśleli, że na początku drugiej połowy wyrównali po Gersonie Rodriguezie, jednak użycie technologii wideo-asystenta sędziego (VAR) doprowadziło do wznowienia gry, a chwilę wcześniej Maxime Chanot został wyrzucony z boiska za przewinienie zawodowe.

Niedługo potem Zivzivadze uderzył ponownie.

Na torze B Islandia pokonała Izrael 4:1 dzięki hat-trickowi Genua'S Alberta Gudmundsona W meczu rozegranym w Budapeszcie z powodu wojny w Gazie.

We wtorek Islandczycy w fazie play-off zmierzą się z Ukrainą we Wrocławiu, a nagrodą będzie miejsce w grupie E z BelgiaSłowacja i Rumunia.

chwila, Portugalia przetoczył się obok Szwecja 5:2 w towarzyskim meczu, gdy trener Roberto Martinez dał odpocząć Cristiano Ronaldo i kilku innym kluczowym zawodnikom w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Europy w Niemczech.

Rafał LiaoMatheus Nunes, Bruno Fernandes, rezerwowy Roma i Goncalo Ramos strzelili gole dla Portugalczyka, który zakwalifikował się do finałów Mistrzostw Europy 2024, wygrywając wszystkie dziesięć meczów kwalifikacyjnych.