Wellington Phoenix uratował remis 1: 1 z dziewięcioosobowymi drużynami Central Coast Mariners w ognistym meczu

Obrońca Mariners Brian Caltack otrzymał czerwoną kartkę od sędziego Jacka Morgana.

Scotta Gardinera/Getty Images

Na stadionie Industree Group, Gosford: Wellington Phoenix 1 (Oskar Zawada 90 + 4′) Marynarze Środkowego Wybrzeża 1 (James McGarry 12′) RR: 0-1

Napastnik Oscar Zawada strzelił swojego 10. gola w sezonie, aby uratować punkt dla Wellington Phoenix w kolejnym dzikim starciu z Central Coast Mariners, w którym przeciwnik został zredukowany do dziewięciu graczy, a ich trener usunięty z linii bocznej.

Płodny Polak strzelił bramkę niesławnym inspirowanym przez UFC looperem po rzucie rożnym w 94. Piłkarze League na Industree Group Stadium w Gosford w piątek.

Phoenix musiał dogonić większość meczu, czwarty z rzędu na wyjeździe, po tym, jak były obrońca James McGarry otworzył wynik w 12. minucie, strzelając drugim golem przeciwko Phoenix dla swojej drugiej, innej drużyny.

McGarry, który strzelił gola przeciwko Phoenix dla Newcastle Jets w rundzie 3, zanim przeszedł do Mariners, strzelił z bliskiej odległości po tym, jak inny Nowozelandczyk Storm Roe złapał go na tylnym słupku, po tym, jak Tim Paine pozostawił go nieoznaczonego. .

Po totalnej bójce, która zepsuła poprzednie spotkanie, piątkowa gra była jeszcze bardziej zacięta, ponieważ Mariners skończyli z zaledwie dziewięcioma mężczyznami na boisku, a główny trener Nick Montgomery stracił głowy w drugiej połowie.

Marynarze zobaczyli czerwone światło, gdy reprezentant Vanuatu, Brian Caltack, otrzymał polecenie, aby podejść, by zebrać Davida Balla wysoko na brodzie po tym, jak odbił piłkę w 58. minucie.

Czerwona kartka była trzecią w tym sezonie dla Caltech.

Aż do zwolnienia Caltaca była to totalna konfrontacja, w której obie drużyny wielokrotnie zbliżały się do siebie.

Napastnik Phoenix, Oscar Zawada, świętował po zdobyciu wyrównującego gola.

Jan Sassi miał strzał zablokowany przez Rowe’a po pokonaniu bramkarza Danny’ego Vukovicia w połowie pierwszej tercji, podczas gdy bramkarz Phoenix Ole Sale miał bezpośrednią obronę od Marco Tulio tuż przed przerwą.

READ  „To jest klasa”: marzenie 16-letniego maniaka legło w gruzach

Montgomery dokonał trójstronnej zmiany, gdy Caltack został wyrzucony z boiska, tworząc swój zespół do obrony prowadzenia i usuwając gwiazdę napastnika Jasona Cummingsa.

Ale 10-osobowy Mariners po prostu nie mógł tego wytrzymać i eksplodował, gdy Zawada zremisował mecz dla Phoenix, obracając prawą nogę tyłem do bramki i zdobywając oszałamiającą bramkę piętą.

Spadli do dziewięciu, gdy brazylijski rezerwowy Morrish przechwycił wyzwanie Scotta Woottona, co spowodowało, że środkowy obrońca Phoenix wydał żółtą kartkę. Wootton trzymał Morrisha wokół swojej klatki piersiowej, gdy walczyli o uderzenie głową, a marynarz odpowiedział, podchodząc do Woottona i wtykając mu palec w twarz.

A wściekły Morrish musiał zostać uspokojony przez załogę Marynarzy, gdy schodził z boiska.

Następnie sędzia Jack Morgan podszedł do ławki Mariners i dał Montgomery’emu czerwoną kartkę za przechwycenie, w wyniku którego Mariners stracili trenera w następnym meczu.

Ostatnia szansa meczu przypadła Phoenix, kiedy wygrali lay-up w 10. minucie doliczonego czasu gry, ale dośrodkowanie Tima Paine’a trafiło do bramki.

Wielka chwila

Czerwona kartka Caltech pozwoliła Phoenixowi wrócić do gry po tym, jak Mariners objęli wczesne prowadzenie. Można usłyszeć fana Mariners krzyczącego: „On ma piłkę!” w radiofonii i telewizji, ale także wysunął na pierwszy plan Davida Balla.

Najlepsi na boisku

Po wzlotach i upadkach, żagiel wraca do swojej najlepszej formy w starciu z żeglarzami. Odmówił Tulio twarzą w pierwszej połowie i wykonał dwie kluczowe interwencje obronne w drugiej połowie, przypadek w sytuacji jeden na jednego, kiedy Morrish pokonał Woottona i atak z prawej strony, gdy McGary oddał strzał w siatkę. opublikuj post.

Wielkie zdjęcie

Piątkowe losowanie zapewniło drużynie Phoenix awans do 25 punktów na piąte miejsce za Western Sydney Wanderers pod względem różnicy bramek, choć mogą zostać wyprzedzone przez Sydney FC i Newcastle Jets, jeśli któraś z tych drużyn wygra sobotnie mecze z Melbourne City i Western United.

READ  Wiadomości bokserskie 2021: Sonny Bill Williams otwarty na walki bokserskie z Paulem Gallenem i Barrym Hallem