Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Krykiet 2023: przezabawna „dusza gracza” australijskiej supergwiazdy Brada Haddena luksusowo łączy Usmana Khawaję

Krykiet może być okrutną grą – zwłaszcza, gdy australijski i były bramkarz z Nowej Południowej Walii, Brad Hadden, knuje za furtką.

Były rękawicznik spędził większość swojej kariery za Adamem Gilchristem w australijskiej kolejności dziobania krykieta, ale był w stanie zbudować własną imponującą karierę, grając w 66 testach, zdobywając 3266 przejazdów z wynikiem 32,98 z czterema stuleciami, 15. najwyższą średnią przez zarejestrowanego bramkarza. Test i drugi najwyższy wynik dla Australii.

Zagrał także 126 ODI z 3122 przebiegami po 31,53.

Obejrzyj trasę Australii po Indiach. Każdy test i ODI są transmitowane na żywo i wolne od reklam podczas gry na Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Ale Haddin również grał dużo w lokalnego krykieta w długiej karierze dla The Blues, a także w krykieta, gdy był dostępny.

Z setkami zapałek na koncie, Haddin był sprytnym klientem za pniakami.

Mówi w swoim podcaście LiSTNR Rozmowa wierzby Haddin ujawnił, że czas dał Usman Khawaja, chociaż przyszły australijski otwieracz nie był blisko piłki.

Nazwał to „odrobiną mężów stanu”, co przekonało australijskiego sędziego Roda Tuckera do przyznania Khawaji wielkiego finału w krykieta.

„Osman płonął” – powiedział Haddin, a weteran w rękawiczkach użył wszystkich swoich sprytów, by wyciągnąć ówczesnego młodzieńca.

„Mieliśmy Adriana Tuckera, który był dobrym małym graczem i miał dobry błąd, a Usman grał i kilka razy spudłował” – powiedział Haden.

„Był sfrustrowany poślizgiem – a on (Khawaja) miał nad nami przewagę i wyglądało na to, że patrzymy na porażkę – i powiedziałem„ następnym razem, gdy będzie naprawdę blisko przewagi Usmana i zagra i spudłuje, jeśli pójdę w górę, wszyscy idą ze mną i patrzą na Roda Tuckera.

„Usman grał i chybił, a piłka została rzucona, skierowaliśmy się w stronę Tuckera i zasłoniliśmy środkową bramkę, a Tucker podszedł do nas. Khawaja wyglądał jak bałagan.

READ  USA, Hollywood Otwarcie sezonu 2023, Manly Sea Eagles, South Sydney, Hugh Jackman, Russell Crowe

Po meczu Tucker powiedział do mnie: „Nie uderzył w to?” – Nie, nie trafił – powiedziałem.

„Wygraliśmy Wielki Finał, pokonując odwiecznych rywali Randwicka”.

Zapytany, jak Khawaj to przyjął, Haddin odpowiedział: „Nie dobrze, był wtedy tylko młody.

Wyglądał na trochę zrozpaczonego, kiedy odchodził, ale w obronie Uziego było zbyt dużo światła dziennego między kijem a piłką.

– Musiał być rozczarowany.

Haddin powiedział, że przeprosiłby, gdyby mieli Khawaję w serialu.

Z tego, co możemy stwierdzić, ponieważ zapisy nie zostały w pełni zdigitalizowane w poprzednich sezonach zawodów krykieta klasy NSW, wydaje się, że był to decydujący mecz 2003/04 między Eastern Suburbs a Randwick-Petersham.

17-letni Khawaja został zwolniony za drużynowy wysoki wynik 67, ponieważ Randy Bates stracił 39 punktów do pierwszego inningu na Wschodzie, który wyniósł 273.

Dla przypomnienia, Haddin strzelił 3 gole w pierwszych rundach i cztery w drugim, podczas gdy Michael Maclennan strzelił gola w wielkim finale, wygrywając 133 dla Easts.

Był to najwyraźniej początek wielkich rzeczy dla Khawaji, który w tym sezonie pokonał ponad 700 biegów w zawodach klasy Sydney i został wybrany do stanu Nowa Południowa Walia cztery lata później. Trzy lata później był w drużynie australijskiej i od tego czasu rozegrał 56 testów i 40 ODI.