West End State wygrywa Kia State Game 2023

przez ZAC Milbank

West End State obronił trofeum Haydena Buntona Junior Trophy dzięki ogromnemu 13-punktowemu zwycięstwu nad NFL na Adelaide Oval w piątek wieczorem.

Po pokonaniu niecelności przed bramką i powolnym starcie w pierwszym sezonie Croweathers odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo nad Sandgropers, aż 12 graczy zadebiutowało w całym stanie.

Teraz szczycący się bilansem zwycięstw i porażek 50-48 przeciwko swoim rywalom z Nullarbor, SA był prowadzony przez medalistę Jamesa Rowe’a, Vosa Williamsa, który zanotował 26 strat, 11 punktów i bramkę w wyjątkowym pokazie imponujących umiejętności gry na nogach.

Zawodnicy Jade Rawlings, prowadząc minimalną przewagą w ostatniej zmianie, prowadzili aż osiem bramek z rzędu, po czym skrzydłowy Marty Frederick wykorzystał swojego stałego fragmentu gry z 25 metrów po zbyt wysokim rzucie wolnym.

Najlepszy strzelec SA, Josh Hone, trafił następnie w słupek, po czym wielki Conor Ballenden uderzył z 45 metrów, przypieczętowując wynik dla gospodarzy.

Goście ponownie podnieśli poprzeczkę w trzeciej kwarcie, gdy weteran napastnik Ben Sokol strzelił dwa kolejne gole i po 15 minutach zremisował swoją drużynę z przewagą sześciu punktów.

A kiedy pięć minut później napastnik WA, Jack Buller, z powodzeniem oddał strzał z 50 metrów, Black Swan rozwinął dużo wiary, gdy wyniki się zamknęły.

James Rowe, gwiazdor Woodville-West Torrens, otrzymał rzut wolny tuż przed tym, jak syrena zawyła trzy kwarty 40 metrów od bramki, ale jego strzał ze stałego fragmentu gry poleciał niecelnie, dając SANFL jednopunktowe prowadzenie w ostatniej zmianie.

SANFL walczył o dominację w rozgrywkach w drugiej lidze z 21 wpisami z odległości 50 m do dziewięciu WAFL, gdy gospodarze powiększyli przewagę do 17 punktów po pierwszej połowie.

Jedyny gol Sandgropers w sezonie padł z pierwszych 50 metrów w drugiej kwarcie, co doprowadziło do gola Milana Murdocka.

Clasie Rowe pięknie grał wysoko na ofensywnej połowie, ustawiając Connora Ballendena pięknym podaniem nogą, po czym uderzył w stały fragment gry z 40 metrów po pięknym podaniu lewą nogą Bretta Turnera.

READ  Kiedy rozpoczyna się głosowanie na Drużynę Roku FIFA 23 i kto jest nominowany?

WAFL rozpoczęli mecz znacznie mocniej, ale nie byli w stanie przekuć na tablicy wyników, ponieważ stworzyli 15 z 50 wejść w 8 i 3 dodatkowe podania dla SANFL w przerwach.

Ale elitarna grupa kickerów z wicekapitanem McBainem, który strzelił dwa gole, w tym jeden w ćwierćfinale syreny, oraz Keenan Ramsey, zobaczyła, jak strona Reutera zaskakująco awansowała przy pierwszej zmianie.

Darcy Bailey z Glenelg zakończył karierę z 28 stratami i 10 punktami, dobrze wykorzystując piłkę pieszo w obronie SA, ciesząc się swoim pierwszym meczem dla stanu.

Pomocnik Prolific Eagles, Mitch Hardy, wyszedł wcześnie z pola karnego, zanim zanotował 25 strat, 11 punktów i siedem wślizgów, podczas gdy Frederick ożył w drugiej połowie, zanim zanotował 19 strat, sześć punktów i prowadzenie w ostatniej tercji.

Angus Schumacher z WAFL zdobył Medal Simpsona jako MVP Czarnego Łabędzia, z 19 wślizgami i czterema wślizgami.

Stefan Giroud z Australii Południowej (20 straconych bramek, jeden gol) i Mitch Crowden (14 straconych bramek, dziewięć wślizgów) byli jednymi z najlepszych strzelców gości.