Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Weterani Wall Street używają starych sztuczek w kryptowalutach o wartości 3,1 biliona dolarów

„Część technologii, którą posiadamy, po prostu mówi nam, czy faktycznie handlujemy, czy nie, czy ten handel jest dobry czy zły” – mówi Richard Rosenblum, współzałożyciel GSR i były trader w Goldman. „Nie chcemy być wolniejsi od naszych konkurentów, ale nie chodzi tak bardzo o kierowcę”.

Dla każdej strategii dotyczącej akcji, obligacji lub walut, która stała się nudna z powodu niskich cen, regulacji lub zatłoczonego rynku, istnieje opłacalny handel tokenem znajdującym się na setkach giełd. A przynajmniej tak się myśli.

„Przeszedłem przez niektóre z moich starych strategii i rzeczy, które nie działałyby na giełdach przez dziesięciolecia, mają przewagę w kryptowalutach”,

Były handlowiec Chimera Securities Mark Treinkman

Podczas gdy entuzjaści kryptowalut bawili się w ten sposób od lat, nieustanne rajdy za pośrednictwem tokena w tym roku przyciągają więcej konwertytów z Wall Street poszukujących nowych bogactw i emocji.

Weź Marka Trinkmana. Po karierze związanej głównie z własnymi sklepami giełdowymi, takimi jak Chimera Securities, pieniądz cyfrowy odnawia swoją pasję do handlu ilościowego.

„Przeszedłem przez niektóre z moich starych strategii i rzeczy, które nie działałyby na giełdach przez dziesięciolecia, ale nadal mają przewagę w kryptowalutach” – mówi.

Strategia neutralna dla rynku o wartości 60 milionów USD BKCoin Capital zyskała w zeszłym roku 71 procent dzięki technikom inwestycyjnym, które często obejmują arbitraż w różnych cenach na giełdach oraz lukę między rynkiem kasowym a kontraktami terminowymi.

Na przykład przez kilka minut podczas handlu w środę cena Ethereum Classic skoczyła znacznie powyżej 100 USD na giełdzie Coinbase. Token cyfrowy był sprzedawany w innym miejscu za mniej niż 80 USD, co zapewnia inwestorom wyraźną możliwość zarabiania pieniędzy po prostu kupując w jednym miejscu i sprzedając w innym.

Wysoka wartość kryptowalut przyciąga nowych handlowców w kosmos.Przypisuj mu:Bloomberg

Jest to jeden z najbardziej znanych – aczkolwiek malejących – paradoksów, które zostały wykorzystane przez Alameda Research, firmę handlującą kryptowalutami pełną byłych traderów ze sklepów o wysokiej częstotliwości. Jednym ze słynnych przykładów jest premia za kimchi i tendencja bitcoina do zwiększania handlu w Korei Południowej dzięki silnemu popytowi i trudnościom w przenoszeniu funduszy w celu wykorzystania luki.

READ  Coles sprzedaje Roll'd w supermarketach

Bez kompleksowego prime brokera, który centralizowałby księgi handlowe i zapewniałby dźwignię finansową klientom w różnych miejscach, inwestorzy tacy jak Treinkman stają przed wieloma wyzwaniami, próbując pokonać luki cenowe, ale mówią, że nagrody są proporcjonalne.

Możliwości pojawiają się wszędzie. Na przykład, gdy długoterminowe kontrakty terminowe obejmują prawie każdą klasę aktywów powyżej kursu kasowego – zwaną contango – ta pierwsza zawsze zbiega się z drugą w miarę dojrzewania kontraktów.

Ładowanie

Stało się to popularne w handlu bazami kryptowalut, ponieważ inwestor kupuje cenę spot i sprzedaje kontrakt futures.

Kiedy Bitcoin osiągnął szczyt w połowie kwietnia, kontrakty grudniowe były prawie 4 procent wyższe niż w sierpniu, co z kolei było około 2 procent powyżej ceny referencyjnej spot, ponieważ spekulanci obstawiali wyższe ceny. Z kolei grudniowe kontrakty na ropę były tego samego dnia niższe niż w sierpniu, wynika z danych Bloomberga.

„Inwestorzy detaliczni nadal dominują na rynku kryptowalut, którzy wykorzystują nadmierną dźwignię finansową i zapewniają premie za kontrakty terminowe” – powiedział Nikita Fadeev, zarządzający funduszem w firmie Vasanara Capital o wartości 60 milionów dolarów.

Popularne transakcje w branży obejmują również krótkoterminowy momentum i formę arbitrażu statystycznego, który stawia na luki między różnymi tokenami, które ostatecznie zamykają się, tak jak robią to, gdy Ethereum rośnie, ale Bitcoin nie, mówi Fadeev.

Wraz ze wzrostem aktywów fundusz mianował niedawno Laurenta Marqueza, byłego współprzewodniczącego ds. Instrumentów pochodnych w Citadel Securities, na stanowisko Chief Risk Officer, oraz Steve Mobbs, współzałożyciel Oxford Asset Management Fund, na starszego doradcę.

W Zug w Szwajcarii zarządzający funduszami St. Gotthard przeszli ze starej szkoły rodzinnego biura wypisywania opcji na szwajcarskich akcjach do cyfrowego ewangelisty w ramach strategii dochodowej mającej na celu zarabianie 8 procent rocznie. Podobnie jak w przypadku akcji, metoda inwestowania polega na sprzedaży instrumentów pochodnych, aby wykorzystać wysoki popyt w celu zabezpieczenia wahań cen – powodując, że zmienność cen opcji jest wyższa niż to, co mogłoby się wydarzyć.

READ  Kolejni pokolenie wyżu demograficznego to millenialsi w Chinach

Dla twórców opcji, takich jak St. Gotthard, oznacza to, że składki ubezpieczeniowe są bardziej atrakcyjne, chociaż są oni również narażeni na większe ryzyko faktycznej konieczności płacenia, jak firma ubezpieczeniowa, podczas trzęsienia ziemi.

„Główną różnicą na koniec dnia jest to, ile inwestorzy detaliczni są skłonni zapłacić” – mówi dyrektor ds. Inwestycji Daniel Egger. „Z drugiej strony, oczywiście pisaliśmy telefony, w których żałowaliśmy, że nie uczestniczyliśmy w tych posunięciach”.

Ładowanie

W rzeczywistości kupowanie kryptowalut w ciągu ostatniego roku okazało się najłatwiejszym i najbardziej dochodowym sposobem wykorzystania boomu. A dla tych, którzy wybierają systematyczną ścieżkę, konkurencja rośnie.

Na przykład, aby uzyskać przewagę w swojej strategii tworzenia rynku, BKCoin niedawno zainstalował serwery na azjatyckich giełdach kryptograficznych, co jest znane jako kolokacja w świecie akcji o wysokiej częstotliwości. To znak, że branża szybko się rozwija.

„Na każdym wschodzącym rynku widzieliśmy, jak te braki z czasem zmniejszają się” – powiedział George Zaria, założyciel Bequant, głównego brokera kryptowalutowego, który obsługuje zwykłych inwestorów. „Jest więcej profesjonalnych graczy”.

Bloomberg

Podsumowanie rynku

Krótkie podsumowanie dnia Każdego popołudnia na Twoją skrzynkę odbiorczą trafiają najnowsze wiadomości biznesowe i opinie ekspertów. Rejestracja tutaj.