Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości krykieta 2021: RIP Bandula Warnapura, salut

Hołd dla Pandoli Warnapury, lidera testów na Sri Lance, który zmarł w tym tygodniu w prywatnym szpitalu w wieku 68 lat.

Społeczność krykieta opłakuje śmierć byłego kapitana Sri Lanki Bandoli Warnapury, który zmarł w poniedziałek w prywatnym szpitalu w Kolombo w wieku 68 lat.

Warnapura otrzymała honorową odpowiedzialność kapitana Sri Lanki w swoim pierwszym meczu testowym, prowadząc czterokrotnie drużynę w Test Cricket w 1982 roku. Wystąpił także w kampaniach Pucharu Świata w 1975 i 1979 roku na Sri Lance.

Puchar Świata w krykiecie ICC T20 rozpoczyna się 17 października i możesz złapać pierwszą rundę z nami dzięki Kayo Freebies. Rozpocznij grę na kayosports.com.au/freebies

Pierwszy odbijający zaliczył 276 asyst w międzynarodowym krykiecie, z 77. najlepszym wynikiem przeciwko Pakistanowi w Karaczi.

Warnapura wzięła również osiem bramek dla Sri Lanki w kręglach o średniej prędkości.

Jego międzynarodowa kariera została przerwana po tym, jak rząd Sri Lanki przyznał mu dożywocie za udział w wyprawach rebeliantów do RPA, która była w sportowej izolacji z powodu polityki apartheidu.

Warnapura pracował jako komentator i administrator krykieta po przejściu na emeryturę, służąc jako dyrektor ds. operacji krykieta w Sri Lanka Cricket.

Pozostawił żonę, córkę, dwóch synów i wnuków.

„Był doskonałym krykiecistą, menedżerem, trenerem, komentatorem, a przede wszystkim dobrą osobą, a jego odejście jest ogromną stratą dla społeczności krykieta” – powiedział w oświadczeniu prezes Sri Lanki Cricket, Shami Silva.

„Jestem pewien, że jego imię i czyny pozostaną w naszych sercach na zawsze”.

Napastnik Sri Lanki Lahiru Thereman napisał: „Tak smutno słyszeć o odejściu pierwszego lidera testów Sri Lanki, Sir Bandoli Warnapury. Jestem zaszczycony, że znam go jako dżentelmena. Moje kondolencje dla jego rodziny w tym trudnym czasie. „

Były kapitan testu Mahila Jayawardena napisał: „To bolesna wiadomość o odejściu kapitana pierwszego testu Pandola Warnapura po krótkiej chorobie. Myśli są z żoną i dziećmi. Trenował mnie w Nalandzie i wywarł trwały wpływ na mój rozwój jako krykieta i człowieka. Mam nadzieję, że poinformuje pan Nipanę sir.

READ  Drużyna NBA handluje na celowniku Franza Wagnera

Wielki Sri Lanki Sanath Jayasuriya napisał na Twitterze: „To smutny dzień, kiedy pierwszy kapitan testowy Bandola Warnapura miał swoje ostatnie rundy. RIP Będziemy za tobą tęsknić, proszę pana.”

Męska drużyna narodowa Sri Lanki nosiła czarne opaski podczas zwycięstwa w Pucharze Świata T20 nad Namibią w poniedziałek wieczorem na cześć Warnapury.