Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości NRL 2024 Dale Finucane odchodzi z Cronulla Sharks ze skutkiem natychmiastowym z powodu wstrząsu mózgu

Wiadomości NRL 2024 Dale Finucane odchodzi z Cronulla Sharks ze skutkiem natychmiastowym z powodu wstrząsu mózgu

Zaktualizowano: Legenda Cronulli, Paul Gallen, mówi, że pozytywny wpływ pobytu Dale'a Finucane'a w klubie będzie widoczny przez wiele lat.

We wtorek w wieku 32 lat Finucane ogłosił, że natychmiast odchodzi z NRL.

Szanowany twardziel twierdzi, że „wyczerpał wszystkie możliwości”, próbując wrócić na boisko, ale ostatecznie lekarze powiedzieli mu, że jego kariera dobiegła końca.

Czytaj więcej: Gold odkrywa „wyczerpujący” problem, którego Arthur nie może rozwiązać

Czytaj więcej: „Świat oszalał”, gdy NFL odwołuje kluczowy test sprawnościowy

Czytaj więcej: WADA atakuje „dezinformację” w związku ze skandalem dopingowym w Chinach

Jego ostatni mecz miał miejsce w rundzie 3 przeciwko Tygrysom, kiedy doznał złamania kości policzkowej – ostatniego z serii uderzeń w głowę napastnika.

Dzięki swoim 251 występom w rozgrywkach Finucane zyskał reputację jednego z najtwardszych trenerów w branży.

To był powód, dla którego Sharks pobrali go z Melbourne w 2022 roku. Gallen twierdzi, że lekcja ta została przekazana młodszemu pokoleniu klubu.

„Myślę, że to, co zrobił w Cronulli, ustanowiło naprawdę wysokie standardy coachingu i etyki pracy w klubie, co, jak sądzę, będzie miało wpływ na młodych zawodników przez wiele lat” – Gallen powiedział we wtorek Wide World of Sports. .

„Kiedyś uwielbiałem ciężko trenować, ale jego postępy są na innym poziomie.

Oglądaj na żywo i za darmo NRL Premier League 2024 w Nine and 9 teraz.

„Żadnych lekkich treningów, żadnych lekkich sesji kontaktowych, żadnych sesji z lekkimi ciężarami, żadnego obijania się na sesjach fitness – przez cały czas idzie z prędkością 100 mil na godzinę.

„Posiadanie tej cechy, tej etyki pracy, jest naprawdę dobre i będzie miało wpływ na wielu młodych ludzi w przyszłości”.

We wtorek na emocjonującej konferencji prasowej Finucane złożył hołd swojej żonie i dwóm synom, a także rodzicom i rodzeństwu.

Po trzech tygodniach prób przekonania lekarzy, że może dalej grać, ujawnił, że w czwartkowe popołudnie ostatecznie pogodził się z przejściem na emeryturę.

Postanowił jednak nie mówić o tym kolegom z drużyny Sharks aż do wtorku, ponieważ – bezinteresownie – nie chciał przyćmić niedzielnego debiutu Samuela Stonestreeta w NRL.

„Oczywiście jestem smutny i rozczarowany, że zakończył się przedwcześnie” – powiedział Finucane.

„Ale rozmawiając z niektórymi z tych byłych zawodników (którzy również przeszli na wcześniejszą emeryturę), przedstawili mi perspektywę, że powinienem być szczęśliwy i wdzięczny za karierę, jaką miałem.

„Jestem bardzo wdzięczny, że tego dnia rozegrałem swój 250. turniej i że moi chłopcy wyszli ze mną na boisko. Jestem pewien, że w nadchodzących tygodniach będę dużo o tym myśleć”.

Reprezentant południowego wybrzeża zadebiutował w barwach Canterbury w 2012 roku i wystąpił w tegorocznym wielkim finale, przegrywając z Melbourne. Grał także w przegranej drużynie Bulldogs w Wielkim Finale w 2014 roku, przegrywając z Rabbitohs.

Finucane wskoczył na statek Storm w 2015 roku i zdobył z nimi tytuł mistrza kraju w latach 2017 i 2020.

Odznaczony napastnik dołączył do Cronulli w 2022 roku na podstawie czteroletniego kontraktu, który wygasa 18 miesięcy wcześniej. Kiedy po raz pierwszy przeniósł się do Sharks, okrzyknięto go ważnym nabytkiem ze względu na jego reputację wybitnego trenera i ważną część kultury klubu odnoszącej sukcesy.

W zeszłym sezonie z powodu kontuzji rozegrał tylko 13 meczów.

Finucane rozegrał pięć meczów w stanie pochodzenia dla Nowej Południowej Walii, debiutując w drugim meczu serii z 2019 r., pomagając drużynie Blues w zwycięstwie.

„Powinien być zadowolony” – powiedział we wtorek jego ostatni trener, Fitzgibbon.

„Nie sądzę, że wielu graczy może bardziej zaangażować się w karierę niż Dell”.

Fitzgibbon potwierdził, że klub bada sposoby utrzymania zatrudnienia Finucane w klubie w dłuższej perspektywie.

READ  Nick Kyrgios wraca do domu sam w klasie kwarantanny