Wiadomości piłkarskie, wyniki, wyniki, Anglia vs Andora, Cristiano Ronaldo, wideo, skróty

Scott McTominay strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry, gdy Szkocja wróciła od tyłu, aby w sobotnim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata wygrać 3-2 z Izraelem, podczas gdy Anglia zmiażdżyła Andorę 5:0, aby utrzymać się na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa świata w przyszłym roku.

Tymczasem Szwed Alexander Isak strzelił wspaniałego samotnego gola w wygranym 3:0 meczu z Kosowem, a Cristiano Ronaldo strzelił 112. gola Portugalii w meczu towarzyskim z Katarem 3:0.

Zwycięstwo zapewniło Szkocji czteropunktową przewagę nad Izraelem, który zajął drugie miejsce w grupie F, z trzema pozostałymi meczami w próbie zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata po raz pierwszy od 1998 roku.

Zwycięzcy grup automatycznie kwalifikują się do przyszłorocznych finałów w Katarze, a zdobywcy drugiego miejsca zmierzają do play-offów.

Oglądaj co tydzień najlepszych piłkarzy na świecie dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje na żywo z LaLiga, Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, EFL i SPFL. Nowy w Kayo? Rozpocznij darmowy okres próbny >

Pytania Izaaka dotyczące szwedzkiego strajku | 00:33

Newcastle widzi, jak Manchester United odgrywa główną rolę z 355 milionami dolarów. Najpierw powinni zrobić duży telefon treningowy

Szkocja dwukrotnie spadła w pierwszej połowie na Hampden Park po dwóch golach napastnika PSV Eindhoven, Iranu Zahaviego i Monas Dabur.

John McGinn wyrównał raz, ale napastnik Lyndon Dykes nie wykorzystał rzutu karnego w pierwszej połowie.

Przed godziną wyrównał remisem, przyznanym po przeglądzie VAR po tym, jak sędzia początkowo zwolnił go za wysoki but.

W pewnym momencie podopieczni Steve’a Clarke’a mieli dobry wynik, ale gospodarze naciskali na zwycięstwo, które nastąpiło w 94. minucie, gdy pomocnik Manchesteru United McTominay uderzył w tylną kolumnę.

Szkoci wciąż mają niewielkie szanse na przebicie grupy, wyprzedzając prowadzącą Danię, która w Kiszyniowie pokonała Mołdawię 4:0 w Kiszyniowie o siedem punktów.

READ  Elżbieta w Willover "Betty" | Wiadomości, sport, praca

„Pozostało nam kilka meczów i po prostu musimy się skupić. Chcieliśmy dziś wygrać i dostaliśmy to” – powiedział Dykes Sky Sports.

Szkocja odniosła zwycięstwo w ostatniej chwili.Źródło: Getty Images

– Wynik Anglii, który tak bardzo zmienił się w ciągu pięciu lat –

Menedżer reprezentacji Anglii Gareth Southgate odpoczywał kluczowych graczy, w tym Harry’ego Kane’a i Raheema Sterlinga, gdy jego druga drużyna zabłysła w wygranym 5:0 meczu z Andorą.

Ben Chilwell otworzył wynik w 17. minucie, gol przyznany przez VAR po tym, jak początkowo nie uznano go za spalonego przeciwko Jadonowi Sancho.

Bukayo Saka zapewnił sobie punkty przed końcem pierwszej połowy, a napastnik Romy Tammy Abraham wykorzystał rzadki start, strzelając gola w 59. minucie.

Jack Grealish zszedł z ławki i zdobył rzut karny, który został uratowany przez Jamesa Warda-Prowse’a przed rozpoczęciem zbiórek.

Grealish zakończył wynik wspaniałym indywidualnym wysiłkiem, aby strzelić swojego pierwszego gola w reprezentacji po tym, jak strzelił bramkarza Sama Johnstona z dystansu.

„Minęło dużo czasu i nadszedł czas, aby zdobyć bramki, ponieważ wszyscy mi to powiedzieli” – powiedział Grealish BBC.

„Myślę, że teraz jest 16 gier. Nadchodził i po prostu cieszę się, że zszedłem z tropu.” To była pracowita noc dla Katriny Monzoll, pierwszej kobiety, która prowadziła mecz Anglii, z pięcioma żółtymi kartkami i karą.

Anglia pozostała na czele grupy A z czterema punktami po tym, jak zajmująca drugie miejsce Albania pokonała Węgry 1:0 w Budapeszcie.

Polska jest trzecia z jednym punktem straty po pokonaniu San Marino 5:0, aw przyszły wtorek zmierzy się z Albanią w Tiranie.

„Minęło dużo czasu” od jego pierwszego gola w Anglii, powiedział Jack Grealish.Źródło: Getty Images

– Szwecja wciąż goni Hiszpanię –

Szwecja miała jeden punkt przewagi nad liderem grupy B Hiszpanią dzięki zwycięstwu 3:0 nad Kosowem w Solnie.

READ  Rozwiń Błąd play-offu | Wiadomości, sport, praca

Alexander Isaacs strzelił genialnego gola, aby poprowadzić genialny solowy show, z Robinem Quaysonem i Emilem Forsbergiem również na liście strzelców.

Szwecja ma również przełożony mecz z Hiszpanią, do której przyjeżdżają w swoich ostatnich kwalifikacjach w przyszłym miesiącu.

Grecja utrzymała swoje dwie największe nadzieje, ponieważ dwa gole w końcówce zapewniły wygraną 2:0 w Gruzji.

Grecy nie przegrali porażki, mają trzy punkty straty do Szwecji i mają mecz w parze z Hiszpanią.

Ronaldo podniósł swój wynik do 112 międzynarodowych goli w towarzyskim meczu dla Portugalii. (Zdjęcie: Carlos Costa/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

Szwajcaria pozostaje blisko dna mistrzów Europy Włoch, po pokonaniu 10 graczy Irlandii Północnej 2:0 w Genewie.

Szwajcarzy mają trzy punkty straty do Włoch w grupie C z jednym meczem i sześć punktów przewagi nad zajmującą trzecie miejsce Irlandią Północną.

Gdzie indziej Serbia awansowała Portugalię na szczyt grupy A, wygrywając 1:0 z Luksemburgiem.

Ukraina zakończyła serię pięciu remisów z rzędu, wygrywając w Finlandii 2:1, co umocniło ich pozycję na drugim miejscu w grupie D.

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 awansują do ćwierćfinału, dwa punkty przewagi nad Bośnią i Hercegowiną, która pokonała Kazachstan 2:0 i cztery punkty przed Francją.