Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości religijne | Wiadomości, sport, praca

Organowy RECITAL: Pokaz organowy z zróżnicowanym repertuarem, w którym wystąpią członkowie Amerykańskiej Gildii Organistów w Youngstown, w tym trzech dyrektorów diecezji Youngstown, odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:30 w katedrze św. Kolumby w Youngstown. Po tym nastąpi lekkie przyjęcie.

Misja parafialna: Misją parafialną będzie kościół św. Krystyny, 3165 S. Schenley Ave. , Youngstown, dziś i w niedzielę o 18:00 i zobaczymy powrót płodnego artysty muzycznego Davida Kaufmana. Jest założycielem Good For the Soul Music, piosenkarzem, autorem tekstów, artystą nagrywającym, scenarzystą i producentem filmowym. Jego misja to pieśń i opowieść o uzdrowieniu i nadziei. Publiczność jest mile widziana.

Historia trądu: Grace United Methodist Church, 1725 Drexel Ave. NW, Warren, prezentuje „He Touched Me, The Story of Leprosy” o godzinie 11:00 w niedziele. Pastor Barry French wcieli się w rolę trędowatego podczas prezentacji.

Dzień Kobiet: Grace AME Church, 1137 Main Ave SW, Warren, będzie świętować Dzień Kobiet o 10:45 w niedzielę z gościnnym udziałem Sherry Jordan Arnold. Dzisiejszy temat to „Wznoszenie się ku naszemu przeznaczeniu”. Z tej okazji powstał Specjalny Chór z okazji Dnia Kobiet. Pastor Shane K. Floyd jest pastorem.

102 LATA: Friendship Baptist Church, 1954 Brier St SE, Warren, będzie obchodzić 102. rocznicę kościoła o godzinie 10:30. 19 marca. Gościnnie wystąpi ksiądz Vincent Peterson, pastor kościoła baptystów Providence w Akron.

Nabożeństwo Benedyktynów: Nabożeństwo Gorzkie Zale i Błogosławieństwo będzie odprawiane w każdą środę o godzinie 18:30 w okresie Wielkiego Postu w Parafii Świętych Apostołów SS. Piotra i Pawła, 421 Covington Street, Youngstown. Przetłumaczone jako Gorzka lamentacja, to starożytne wielojęzyczne nabożeństwo odzwierciedla mękę Chrystusa poprzez hymny i intencje modlitewne.

Nabożeństwo było corocznym elementem kalendarza polskich parafii na całym świecie, podobnie jak w parafii św. Stanisława Kostki w południowej części Youngstown. Ta parafia jest kanonizowana i odprawia swoją ostatnią niedzielną Mszę św. w czerwcu 2020 r. Dary dobrowolne są akceptowane. Serwis będzie prowadzony zarówno w języku angielskim, jak i polskim.

Seria wielkopostna: Parafia św. Edwarda przy Todd Avenue w Youngstown będzie gospodarzem cotygodniowej wielkopostnej serii „Prosta Wieczerza” w każdy wtorek po Mszy św. o 17:30. A we wtorek prałat Robert Severin przedstawi rozmowę, a tematem będzie: „Dlaczego modlimy się na Drodze Krzyżowej?” Pastor Matthew Zwilling wygłosi wykład 21 marca, a temat będzie brzmiał: „Dlaczego pościmy w okresie Wielkiego Postu?” Siostra Regina Rogers przedstawi temat na 28 marca, a tematem będzie „Dlaczego dajemy jałmużnę?” Czwartego kwietnia nie będzie mowy, ale Sakrament Pojednania zostanie udzielony po Mszy św. o wpół do piątej wieczorem.

WYDARZENIE RODZINNE: Kościół Harvest Point Church, 2121 Salt Springs Road, Lordstown, będzie dziś gospodarzem rodzinnego wieczoru gier od 16:00 do 19:00. Różne gry planszowe będą dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Wydarzenie jest bezpłatne.

Energia duchowa: Duchowe centrum kościoła Unity, 1226 Naylor Lloyd Road, Liberty, będzie gościć duchowego uzdrowiciela energii Briana Basketta o godzinie 12:30 w drugą niedzielę każdego miesiąca po niedzielnym nabożeństwie.

READ  Polska TVP2 reaktywowała „Nie zapomnij o słowach” po 10-letniej przerwie

Walka Czarnych Kobiet: Warren Civic League zorganizuje „Obchody Miesiąca Historii Kobiet” o godzinie 16:00 19 marca w Grace Amy Church, 1137 Main Avenue, Warren. Gościnny mówca, dr Krishna Jackson Leftwich, będzie przemawiał w Too Heavy: Why Black Women Struggle in Silence. Jackson Leftwich jest profesorem nauk politycznych i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown, gdzie pełni funkcję koordynatora programu ds. szkoleń miejskich. Pastorem-gospodarzem jest wielebny Shane Floyd.

GRIEF SHARE: Bristol Community Church będzie sponsorować serię spotkań Grief Share rozpoczynających się w niedzielę. Ta seria będzie prowadzona przez wielebną Shirley Frantz, która od 20 lat prowadzi grupy wsparcia w żałobie. Sesje będą odbywać się od 16:00 do 18:00 w podziemiach kościoła przy State Route 45 i 88 w Bristolville. Każda sesja zawiera krótki klip wideo i interaktywną dyskusję na dany temat. Nie ma opłaty on-chain, a zeszyty ćwiczeń zostaną dostarczone.

MODLITWA TAIZE: Centrum Edukacji i Duchowości Villa Maria, 2067 Evergreen Road, Villa Maria, Pensylwania. Będzie odprawiał wtorki Modlitwy Taize we Wspaniałej Kaplicy z ministrami muzyki Danielem Laginyą i Barbem Zornem. W tym roku modlitwa zostanie odmówiona cztery razy. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://vmesc.org/Web/home/Programs-retreat? identyfikator = 892

Noc Włoska: Kościół Matki Bożej z Góry Karmel w Niles będzie gospodarzem Nocy Włoskiej o godzinie 18:00 18 marca w Café Vernon w Niles. Wieczór obejmie kolację, Dominic Tocco and the Band of Brothers oraz drag 50/50. Koszt to 60 USD za osobę, dzwoniąc pod numer 330-652-2811.

Studia nad Torą: Centrum Edukacji i Duchowości Villa Maria w Villa Maria w Pensylwanii będzie gospodarzem trwającej serii „Studium Tory dla chrześcijan: Co chrześcijanie powinni wiedzieć” z ks. Georgem Palasco, diakonem Jesse McClainem i rabinem Josephem Schonbergerem o godzinie 13:00 W środy w Convention Center i przez Zoom. Link Zoom będzie dostępny na stronie internetowej.

Temat tego miesiąca: „Holokaust — nigdy więcej? Seria o Holokauście i Tęsknota za wolnością Kena Burnsa (1938-1942).” Ta seria edukacji biblijnej jest dla chrześcijan okazją do zastanowienia się nad Biblią przy użyciu zasobów wideo różnych biblistów . Postęp wolnej woli. Rejestracja nie jest wymagana. Informacje o programie są dostępne na stronie vmesc.org lub pod numerem telefonu 724-964-8886.

KLUB PIERWSZEGO PIĄTKU: Klub pierwszego piątku sezonu Greater Youngstown Speaker Series powita Taylor Tripodi 6 kwietnia. 25-letni Tribody z Cleveland ma misję stawiania ludzi twarzą w twarz z prawdą, dobrem i pięknem. Tripodi ukończył Uniwersytet Franciszkański w 2016 roku na kierunku edukacja religijna i teologia, a po dwóch latach pracy w duszpasterstwie młodzieżowym jest obecnie muzykiem, piosenkarzem i autorem tekstów oraz liderem uwielbienia.

Tripodi wykona utwór „A największym z nich jest… nadzieja” w Avion w Water Banquet Center, 2177 W. Western Reserve Road w Canfield. Lunch serwowany będzie o godzinie 11:30, a prezentacja rozpocznie się w południe. Koszt to 20 dolarów. Zadzwoń do 31 marca pod numer 330-720-4498 lub www.firstfridayclubofgictures youngstown.org

READ  Kawaler: James Weir podsumowuje odcinek 5

Aby przesłać przedmiot do sekcji zadłużenia, wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] Termin wydania sobotniej gazety upływa w środę.


Men of Faith: Men of Faith z hrabstwa Trumbull spotkają się dzisiaj o 9 rano w Olizio Banquet Center, 4359 Youngstown Road SE, Warren. Kilku zaproszonych mówców poruszy kwestie, z którymi borykają się mężczyźni podczas swoich chrześcijańskich spacerów. Rick Blair będzie rozmawiał z Hope for Renewal z mieszkańcami Glenwood Corridor w południowej części Youngstown, znanej również jako dzielnica Idora. Nadzieja na odrodzenie stara się służyć, budować relacje i dzielić się miłością Chrystusa w namacalny sposób poprzez budowanie relacji i dzielenie się prawdą Jego ewangelii. Aby uzyskać informacje, zadzwoń lub wyślij wiadomość do Boba Favera pod numer 330-770-6675.

Niedziela Bożego Narodzenia: Kościół Misjonarzy Baptystów, 1013 Emerson Ave. , Farrell, Pensylwania będzie gospodarzem koncertu gospel z okazji życia pastora Aarona Griffina Jr. z Youngstown w niedzielę o 16:00. Pastorem-gospodarzem jest wielebny Troy Hunter.

Nabożeństwo Benedyktynów: Gorzkie Zale i Nabożeństwo Benedyktyńskie będą spotykać się o 18:30 w każdą środę Wielkiego Postu w Parafii Świętych Apostołów św. Piotra i Pawła, 421 Covington Street, Youngstown. Przetłumaczone jako Gorzka lamentacja, to starożytne wielojęzyczne nabożeństwo odzwierciedla mękę Chrystusa poprzez hymny i intencje modlitewne.

Nabożeństwo było corocznym elementem kalendarza polskich parafii na całym świecie, podobnie jak w parafii św. Stanisława Kostki w południowej części Youngstown. Ta parafia jest kanonizowana i odprawia swoją ostatnią niedzielną Mszę św. w czerwcu 2020 r. Dary dobrowolne są akceptowane. Serwis będzie prowadzony zarówno w języku angielskim, jak i polskim.

Światło włączone: Parafianie w diecezji Youngstown będą gospodarzami „Światło jest włączone dla ciebie” w środę wieczorem, kiedy Sakrament Pojednania będzie dostępny w całej diecezji. Sakrament sprawowany jest przez cały Wielki Post i przez cały rok w lokalnych parafiach. Podczas Wielkiego Postu przypomina się katolikom o przyjęciu Sakramentu Pojednania w ramach przestrzegania Wielkiego Postu w ramach przygotowań do Wielkanocy. Informacje o czasach we wszystkich sześciu hrabstwach diecezji Youngstown można znaleźć na stronie doy.org/thelightisonforyou/

Wydarzenia Purimowe: Centrum Społeczności Żydowskiej Youngstown, 505 Gipsy Lane, będzie gospodarzem Karnawału Purimowego w niedzielne popołudnie. Impreza rodzinna obejmie zabawy karnawałowe, jedzenie, nagrody, skoki do domu i konkurs kostiumowy. Zgłoszenie jest bezpłatne. Karnawałowe zabawy i jedzenie odbywać się będą od 12:00 do 14:00. O godzinie 14:00 odbędzie się konkurs kostiumów upamiętniający ocalenie narodu żydowskiego przed Hamanem, urzędnikiem perskiego imperium Achemenidów, który planował zabicie wszystkich Żydów w imperium, jak wspomniano w Księdze Estery.

Odznaczenia za członkostwo: Bonnie Hood, organistka w Girard First United Methodist Church, obchodziła w tym roku swoje 50-lecie jako organistka kościoła. Hood przeszedł na emeryturę jako nauczyciel historii i francuski w Maplewood High School i jest aktywny w Harriet Taylor Upton Society i Daughters of the American Revolution.

Seria wielkopostna: Parafia św. Edwarda przy Todd Avenue w Youngstown będzie gospodarzem cotygodniowej wielkopostnej serii „Simple Supper” w każdy wtorek po Mszy św. o 17:30. Wtorkowe przemówienie diakona Sylvestra Frazziniego: „Dlaczego modlimy się na różańcu?” Prałat Robert Sefrin Dyskurs na temat „Dlaczego modlimy się drogą krzyżową?” Ks. Matthew Zwilling wygłosi 21 marca wykład na temat „Dlaczego pościmy w okresie Wielkiego Postu?” Siostra Regina Rogers przedstawi temat dnia 28 marca: „Dlaczego dajemy jałmużnę?” 4 kwietnia nie będzie rozmowy, ale Sakrament Pojednania zostanie udzielony po Liturgii.

Story Tour: Preferred and Preferred Ministries oraz Pleasant Valley Church of Liberty zaoferują w piątek „wycieczkę fabularną” po kościele. Storytelling przekazuje potężną prawdę o Bogu poprzez historie, piosenki i świadectwa wideo. Aby zdobyć bilety, odwiedź stronę www.the storytour.org.

Autor do rozmowy: Diecezja Youngstown będzie gościć autorkę Dawn Eden Goldstein w specjalnym przemówieniu: „Podróż przez okres Wielkiego Postu z księdzem Edem Dowlingiem, SJ”. szeroko rozumianej godności człowieka. Odbędzie się o godzinie 19:30 w piątek w katolickim kościele św. Michała Archanioła, 3430 St. Michaels Blvd NW, Kanton.

Studia nad Torą: Centrum Edukacji i Duchowości Villa Maria w Villa Maria w Pensylwanii będzie gospodarzem trwającej serii „Studium Tory dla chrześcijan: Co chrześcijanie powinni wiedzieć” z księdzem George’em Palasco, diakonem Jessem McClainem i rabinem Josephem Schonbergerem o godzinie 13:00. 15 marca w Convention Center i przez Zoom. Link Zoom będzie dostępny na stronie internetowej.

Temat tego miesiąca: „Holokaust — nigdy więcej? Seria o Holokauście i Tęsknota za wolnością Kena Burnsa (1938-1942)”. Postęp wolnej woli. Rejestracja nie jest wymagana. Informacje o programie są dostępne na stronie vmesc.org lub pod numerem telefonu 724-964-8886.

Aby przesłać przedmiot do sekcji zadłużenia, wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] Termin wydania sobotniej gazety upływa w środę.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej