Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości rozrywkowe |  IFFI 2022 zamyka kurtynę międzynarodową premierą polskiego filmu „The Perfect Number”

Wiadomości rozrywkowe | IFFI 2022 zamyka kurtynę międzynarodową premierą polskiego filmu „The Perfect Number”

Panaji (drogą powietrzną) [India]29 (ANI): IFFI zamknęła kurtyny międzynarodową premierą filmu weterana polskiego reżysera Krzysztofa Zanussiego The Perfect Number, który szuka filozoficznych odpowiedzi w matematycznych teoriach fizyki kwantowej i rachunku różniczkowego, aby przesuwać granice fizyki, gdzie nauka spotyka się z transcendencją. Film opowiada o młodym matematyce, który spotyka swojego dawno zaginionego bogatego kuzyna, a to spotkanie zmienia ich życie na różne sposoby.

Mówiąc o inspiracji stojącej za realizacją filmu, Krzysztof Zanussi powiedział: „Opiera się na prawdziwej osobie. W Petersburgu jest matematyk, rosyjski Żyd, który dostał nagrodę w wysokości miliona dolarów. Odsyła czek, mówiąc, że jest rozkojarzony i nie nie chce się rozpraszać”.

Przeczytaj także | Frankie Corio i Charlotte Wells na gali Gotham Awards 2022 — najnowszy tweet z aktualizacji filmów.

„Dlatego myślę, że to niezwykłe w dzisiejszych czasach, że po stuleciach pogoni za pieniędzmi, być może teraz, ludzkość dojrzewa, aby zrozumieć, że posiadanie pieniędzy nie jest konieczne i mamy inne problemy, być może ważniejsze i interesujące”. , Powiedział.

Zapytany o sprzeczność między wiarą a nauką, która jest głównym tematem Doskonałej liczby, Krzysztof Zanussi powiedział: „To pytanie jest otwarte. Nigdy nie będziemy wiedzieć na pewno, dopóki nie umrzemy, czy coś po tym jest, czy nie. Mam nadzieję, że jest To jest nadzieja. To jest wiara”.

Przeczytaj także | IFFI 2022: Hiszpański film „Mam elektryczne sny” wygrywa dla najlepszego filmu; Zobacz pozostałych zwycięzców ceremonii!.

Mówiąc o postępie i ciągłych zmianach jego definicji, Krzysztof Zanussi powiedział, że postęp, który 20 lat temu miał być postępem, już nie jest postępem. „Musimy znaleźć nową definicję postępu lub nowe cele, aby ludzkość przynajmniej przetrwała, ponieważ sama nasza egzystencja na tej planecie jest zagrożona przez katastrofę ekologiczną, którą powodujemy, oraz przez broń, którą stworzyliśmy. Broń ta może być narzędziem samozniszczenie.”

READ  Dramat Franka Oceana, Des Dior i nie tylko!

Krzysztof Zanussi zauważył: „Człowiek jest autodestrukcyjny, w przeciwieństwie do innych zwierząt. Więc to jest coś, co bardzo mnie niepokoi. I może to właśnie starałem się zawrzeć w filmie. Mój niepokój o przyszłość świata, o to, co trzeba należy zrobić, aby zapewnić wzrost ludzkości”.

Mówiąc o filmie, historia kręci się wokół Joachima, kompletnego człowieka, który zbliża się do końca swojego życia, oraz młodego geniusza matematycznego, Davida. W The Perfect Number Zanussi powraca do głównych tematów swojej twórczości, eksplorowanych w takich klasykach jak Crystal Structure czy Illumination. Odpowiedzi, których udzielił tym razem, nie są jasne. Młody matematyk-fizyk pogrążony w swoich badaniach naukowych i nauczaniu swoich przedmiotów. Joachim, kuzyn starszego polskiego Żyda, pragnie podarować Dawidowi majątek, który zgromadził w ciągu swojego życia. David odrzuca tę ofertę, ponieważ chce pozostać biedny, ale szczęśliwy. W mieście, gdy rozchodzą się wieści, wielu uważa, że ​​David stał się bardzo bogaty, a młody naukowiec zostaje porwany! Ulubiony

(To jest nieedytowana historia automatycznie generowana z konsorcjalnego kanału informacyjnego, personel mógł nie edytować ani nie edytować treści)