Wiadomości tenisowe 2022: Nick Kyrgios wraca na Ziemię z Hubertem Hurkaczem

Nick Kyrgios przyznał, że fizycznie nie ma mu wiele do zaoferowania, ponieważ jego seria wygranych dziewięciu meczów w ćwierćfinale ATP zakończyła się w piątek na Montreal Masters.

Wicemistrz Wimbledonu przegrał 7:6, 6:7, 6:1 z polskim siłaczem Hubertem Hurkaczem po wejściu na kort, wygrywając 15 w ostatnich 16 meczach.

Ale Australijczykowi niewiele zostało, gdy jego ciało zaczęło narzekać.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego meczu finałowego. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

„Moje ciało nie czuło się dobrze w zeszłym tygodniu” – powiedział.

„Czułem trochę brzuch przed meczem. Bolało mnie kolano”.

Kyrgios utrzymywał szybkie tempo meczu, trzymał się w pierwszych dwóch setach, by ostatecznie stracić rozpęd w trzecim, z Hurkaczem u władzy.

Australijczyk był zdenerwowany, gdy jego przeciwnik opuścił boisko, aby zmienić ubranie i zrobić sobie przerwę w łazience, co spowodowało, że jego kondycja była słaba.

Podczas transmisji słyszy się, jak Kyrgios mówi: „Nie żłobimy maszyn, bracie. Nie możemy iść i zatrzymywać się, iść i zatrzymywać się, iść i zatrzymywać się”.

Później powiedział dziennikarzom: „Oczywiście, kiedy grasz i zatrzymujesz się na pięć do dziesięciu minut, nie pomaga to twojemu ciału.

„Po tym moje ciało było sztywne i nie mogłem się właściwie poruszać.

„To znaczy, to jest zgodne z zasadami. Nie będę narzekać. Jestem całkowicie zahartowany.”

Światowy numer 37 Kyrgios, którego występ w tym tygodniu wyśle ​​go na rozstawiony obszar US Open, dodał: „Nie jestem maszyną. Jestem człowiekiem – jestem człowiekiem”.

Kyrgios zdobył swój pierwszy tytuł ATP od trzech lat w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie i dzielił tytuł debla z Jackiem Sockiem, pierwszym człowiekiem w 53-letniej historii turnieju, który zdobył tytuł w tym samym roku.

READ  Zion Williamson Contract Injury Update Season Off New Orleans Pelicans

– Bolało mnie kolano, plecy… Próbowałem się ruszać, ale zesztywniałem – powiedział Kyrgios.

„Moje ciało nie czuło się dobrze w zeszłym tygodniu”.

Kyrgios powiedział, że potrzebuje przerwy przed powrotem do bójki w przyszłym tygodniu w Cincinnati na ostatnie duże spotkanie US Open, które rozpoczyna się 29 sierpnia.

„Czuję się dobrze, ale US Open jest jeszcze za dwa i pół tygodnia. W przyszłym tygodniu mam Cincinnati. To wszystko, na czym się skupiam.”

„Dzisiaj, dzisiejszej nocy skupiam się na regeneracji, jedzeniu, potem po prostu odpoczywam, a potem Cincinnati. Tam jest mój umysł.”

Hurkacz pokonał 53 zwycięzców Kyrgios i zakończył serię dziewięciu wygranych Australijczyków. Drużyna numer 8 zdołała samodzielnie wygrać 43 zwycięzców w szybkim zwycięstwie, które zapewniło mu czwarty półfinał na poziomie Masters.

Hurkac zmierzy się następnie z rozstawionym z czwartego Norwegiem Casperem Ruudem, który zmiażdżył piłkarza swojego kraju Felixa Auger-Aliassime 6-1, 6-2 w 74 minuty.