Wietnam vs Australia wynik meczu, wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata: stadion piłkarski, wiadomości piłkarskie 2021

Australijska drużyna odniosła 10. zwycięstwo z rzędu, pokonując Wietnam 1:0 w tak zwanym „krowiem polu”.

Nie było to ładne, ale wykonali robotę.

Reprezentacja Australii odniosła dziesiąte zwycięstwo z rzędu, pokonując we wtorek wieczorem Wietnam 1:0 i pozostając niepokonaną w ostatnim etapie eliminacji do Mistrzostw Świata.

To było czasami frustrujące spotkanie dla Australijczyków, którzy starali się stworzyć szanse przed bramką na stadionie narodowym Mae Dinh w Hanoi.

Oglądaj najlepszą europejską piłkę nożną z beIN SPORTS na Kayo. Relacje na żywo z każdej rundy LaLiga, Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Scottish Premier League i innych. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

Było to częściowo spowodowane stadionem, który spotkał się z krytyką ze strony australijskich fanów futbolu, którzy oglądali go z domu.

Wątpliwe pokrycie murawy bez wątpienia wpłynęło na płynność zawodników przez cały czas trwania zawodów.

Prezenter SBS Adrian Arciuli napisał na Twitterze: „Uwielbiam mieć mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata rozgrywany na boisku, na którym piłkarze eksplodują i obwiniają piwo po meczu”.

Reporter sportowy Lee Gaskin opisał ją jako „krową polną”.

Wtorkowe zwycięstwo było drugim z 10 meczów – meczów u siebie i na wyjeździe z Chinami, Wietnamem, Omanem, Japonią i Arabią Saudyjską – które po raz piąty z rzędu mogły zapewnić Australii miejsce w Pucharze Świata.

Australijczycy startowali Wygodne zwycięstwo 3-0 nad Chinamico dało Australii dziewiąte z rzędu zwycięstwo po raz pierwszy od 1997 roku.

Genialny skrzydłowy Martin Boyle, który strzelił osiem goli w 10 meczach w tym sezonie, został wykluczony z tego meczu z powodu kontuzji ścięgna udowego.

Francuzi dominowali w posiadaniu piłki na początku meczu, zanim wietnamska gwiazda Nguyen Quang Hai zmarnowała okazję do zdobycia bramki w siódmej minucie nad poprzeczką.

Australijczycy wstrzymali oddech po przeglądzie przez VAR ewentualnej piłki ręcznej w 30. minucie, ale na szczęście nie przyznano żadnej kary.

READ  Jak oglądać Oleksandr Usyk v Daniel Dubois w TNT Sports Box Office, o której zaczyna się walka?

Reprezentacja Australii miała 75% piłki w ciągu pierwszych 30 minut, ale w tym czasie oddała tylko dwa celne strzały.

Obrońca Ryan Grant w końcu ujawnił przełom w 43. minucie, celnym strzałem głową z eleganckiego podania Agdena Hrocica, które pokonał bramkarza i trafił do siatki. To był jego pierwszy gol w międzynarodowej piłce nożnej.

Zawodnicy wycofali się na kort z wynikiem 1-0 na rzecz Australii, która ostatecznie pozostała bez zmian.

Gwiazda rozgrywający Aaron Mooy po raz kolejny został zignorowany na początku, ale wszedł do rozgrywek w 56. minucie jako rezerwowy.

Pomimo niedawnego chaotycznego podania gry w Hanoi, żadnej drużynie nie udało się osiągnąć późnego przełomu w drugiej połowie.

– To znak dobrej drużyny, kiedy nie grasz najlepiej, ale wciąż możesz wygrać – powiedział trener Sokerosa, Graham Arnold.

Reporter AAP Ed Jackson napisał na Twitterze: „To było brzydkie, ale zdobędziesz trzy punkty i na pewno wyjdziesz z dryblingu. Zwycięstwo to wygrana”.

Drużyna piłkarska ma zmierzyć się z Omanem na stadionie Bank West w czwartek 7 października.