Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wolfe ujawnia, dlaczego Hamilton i Colin zerwali

Lewis Hamilton przechodzi dalej po rozstaniu z wieloletnią trenerką wydajności, Angelą Cullen

Szef zespołu Mercedesa, Toto Wolff, wyjaśnił, dlaczego Lewis Hamilton rozstał się z wieloletnią szefową zespołu Angelą Collin.

Nowozelandzka Colleen jest kluczową częścią „wewnętrznego kręgu” Hamiltona od 2016 roku po objęciu ważnej roli naturopaty po spotkaniu z renomowanymi specjalistami Hintsa Performance.

Colin ponownie był z Hamiltonem na wyścigu otwierającym sezon w Bahrajnie, więc decyzja o pójściu własną drogą przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej w ten weekend była niespodzianką.

Za pośrednictwem osobnych postów na Instagramie żaden z nich nie wyjaśnił powodów swojej decyzji, a siedmiokrotny mistrz F1 życzy Hamiltonowi „najlepszego, gdy podejmuje kolejne kroki w realizacji swoich marzeń”.

Coleen, która wcześniej pracowała w English Institute of Sport w Londynie jako fizjoterapeutka, wspierając brytyjską drużynę olimpijską i brytyjską lekką atletykę, powiedziała, że ​​jest „na kolejnej przygodzie”.

Wolff zasugerował, że Hamilton szuka zmiany, ponieważ relacje, bez względu na to, jak bliska wydaje się więź między 38-latkiem a Colinem, rozwijają się i idą naprzód.

„Angela była częścią gangu przez długi czas” – powiedział Wolfe.

„Myślę, że w każdym zespole, niezależnie od tego, czy jest to ich wewnętrzny krąg, czy też szersza grupa, nie jest to stała sytuacja, którą można zamrozić.

„Wszyscy ewoluujemy jako jednostki, ewoluujemy jako organizacja, a jeśli coś już nie działa, musimy być szczerzy, a następnie wprowadzić zmiany”.

Mercedes popiera decyzję Hamiltona

Zauważając pasję, jaką Colin zawsze będzie miał, Wolf dodał: „Angela zawsze będzie maskotką zespołu. Tylko ona jest głośniejsza niż gokart!”

Ale po uznaniu, czego Hamilton teraz potrzebuje, Wolff stwierdził: „Wiesz, jeśli tak zdecydował, zawsze będziemy go absolutnie wspierać, bez względu na to, w jakim kierunku chce iść”.

Decyzja o rozstaniu z Colinem zapadła w trudnym momencie dla Hamiltona i Mercedesa, ponieważ zespół ponownie chciał użyć swojego najnowszego samochodu, W14.

READ  Izrael jest wściekły po tym, jak polski prezydent podpisuje ustawę o ograniczeniu roszczeń majątkowych

Hamilton i Wolff również niedawno rozpoczęli rozmowy na temat ewentualnego nowego kontraktu dla Brytyjczyka.

Chociaż Wolff wyraził przekonanie, że Hamilton zostanie, wiedział, że jego kierowca może chcieć przejść dalej, jeśli Mercedes nie będzie w stanie zapewnić mu zwycięskiego samochodu zdolnego do zdobycia ósmego tytułu w Formule 1.