Rybakina pokonała Świątek 6:2, 6:2 i awansowała do finału Indian Wells

Indian Wells w Kalifornii. – Elena Rybakina strzeliła siedem asów, pokonując w piątek liderkę Igę Świątek 6:2, 6:2 i awansując do finału BNP Paribas Open.

„Jestem bardzo smutny, że przegrałem” – powiedział Świątek.

Rybakina zmierzy się z drugą rozstawioną Aryną Sabalenką, która pokonała Marię Sakkari 6:2, 6:3 w niedzielnym finale na pustyni w południowej Kalifornii.

„To będzie ogromny turniej”, powiedziała Sabalenka, która zdobyła tytuł w grze podwójnej w 2019 roku. „Ten turniej wydaje się być turniejem głównym. Naprawdę chcę utrzymać to trofeum jako mistrz gry pojedynczej.”

Rybakina potrzebowała zaledwie 76 minut, aby wykończyć Świątka, obrońcę tytułu. Zdobywa 82% punktów za pierwszy serwis, a Świątek tylko 42%. Rybakina pokonała także polską gwiazdę podczas Australian Open w styczniu w drodze na drugie miejsce.

„Nie spodziewałem się, że zagram dzisiaj tak dobrze” — powiedział Rybakina. „Nie miałem nic do stracenia, chciałem tylko przyjść i dobrze się bawić. Zagrałem jeden z najlepszych meczów w tym roku.”

Świątek wygrała 10 meczów z rzędu na pustyni, dopóki potężne uderzenia Rybakiny, która wielokrotnie rzucała Świątek i zmuszała ją do nietypowych błędów, nie powstrzymały jej.

Świątek popełnił podwójne błędy i przegrał pierwszego seta. Następnie przegrał 5: 0 w drugim meczu, po czym wygrał dwa mecze.

„Czuję, że mogę grać świetny tenis nawet przeciwko graczom, którzy serwują naprawdę szybko iw ogóle” – powiedziała. „Ale zdecydowanie w ostatnich dwóch meczach z Eleną nie byli dla mnie idealni”.

Świątek powiedziała, że ​​podczas meczu dokucza jej żebro.

„Muszę jeszcze przeprowadzić kilka testów i zobaczyć, co się stanie. Jeszcze nie wiem”, powiedziała, dodając, że planuje zagrać w Miami w przyszłym tygodniu.

Sabalenka, mistrzyni Australian Open, poprawiła się w tym roku do 17-1.

Prowadzi Rybakinę 4-0 w ich spotkaniach w karierze, ale cała czwórka przeszła do decydującego etapu, w tym w finale Down Under.

READ  Medal białoruskiego biegacza aukcyjnego na rzecz sportowców uwikłanych w represje

„To był bardzo wyrównany mecz w Australii” – powiedział Rybakina na korcie. „Jeśli mam grać tak, jak dzisiaj, myślę, że mam wszelkie szanse”.

Sabalenka od początku dominowała nad siódmym rozstawionym Sakkari. Zaatakowała drugi serwis Greczynki, zdobywając 20 z 26 punktów. Sakkari, wicemistrzyni zeszłorocznego finału, przegrała w karierze 3:5 z Sabalenką.

Sakkari dotarł do półfinału, trzykrotnie remisując z seta i wygrywając 4: 0 w decydujących setach.

Ale Sabalenka była bardzo dominująca. Wygrała trzy ostatnie mecze, w tym dwie przerwy serwisowe, wygrywając pierwszego seta 6:2.

Sabalenka prowadziła w drugiej połowie 2:0, po czym Sakarri zremisował 2-All. Stamtąd Sabalenka wygrał cztery z ostatnich pięciu meczów, kończąc mecz w półtorej godziny.

„Jestem teraz taka szczęśliwa”, powiedziała Sabalenka w sądzie. Maria jest świetną zawodniczką i wiedziałam, że będzie ciężko.