Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Woolies odkrywa sposoby na złapanie złodziei sklepowych

Woolies odkrywa sposoby na złapanie złodziei sklepowych

Woolworths zaprezentował szereg nowych środków bezpieczeństwa, które można wdrożyć w swoich sklepach w celu zwalczania szalejących kradzieży sklepowych.

Kobieta została usunięta przez ochronę z Woolworths w Darwin po tym, jak rzekomo słownie znęcała się nad członkiem personelu.

Gigant supermarketów eksperymentuje z automatycznymi bramkami i nowymi zaawansowanymi technologicznie czujnikami w niektórych sklepach w całym kraju, które powinny powstrzymać złodziei sklepowych.

Firma Woolworths zainstalowała kontrowersyjną nową technologię bezpieczeństwa w celu zwalczania kradzieży sklepowych. Obraz: dostarczony/kanał 7

Czujniki na dachu będą śledzić klientów opuszczających rejestry samoobsługowe.

Jeśli stwierdzą, że ktoś nie zapłacił za swoje produkty lub po prostu próbuje wyjść, automatyczne bramki z przodu sklepu pozostaną zamknięte i uniemożliwią wyjście.

W demonstracji dla 7 News rzecznik Woolworths, Mark van den Bosch, pokazał, jak bramy pozostają zamknięte, gdy próbował zabrać ze sklepu przedmioty, za które nie zapłacił.

Rzecznik Woolworth, Mark van den Bosch, wyjaśnił, w jaki sposób działają nowe środki bezpieczeństwa, wykorzystując czujniki na dachu do śledzenia klientów przed wyjściem do drzwi. Obraz: dostarczony/kanał 7

„Zaobserwowaliśmy zwiększoną aktywność klientów niepłacących” – powiedział van den Bosch.

Dane z Biura Statystyk i Badań Przestępczości Nowej Południowej Walii (BOCSAR) wykazały, że kradzież detaliczna wzrosła o 23 procent w ciągu dwóch lat do grudnia 2022 r.

Nowa technologia czujników śledzi, jak twierdzi supermarket, wzrost kradzieży w australijskich sklepach. Obraz: dostarczony/kanał 7

Dzieje się tak po znacznych spadkach w okresie pandemii Covid-19 w latach 2020-2021.

W oświadczeniu BOCSAR powiedział, że liczba przestępstw związanych z kradzieżą detaliczną powróciła do poziomu sprzed pandemii.

Nowe środki Woolworths uzupełniają radykalną zapowiedź, że klienci będą fotografowani w kasach samoobsługowych w ramach nowych aktualizacji zabezpieczeń.

Eksperyment, który rozpoczął się w Seven Hills w zachodnim Sydney w zeszłym roku, ale od tego czasu rozszerzył się na setki sklepów na wschodnim wybrzeżu, miał na celu powstrzymanie „przypadkowych” fałszywych skanów na wypadek, gdyby ludzie próbowali skanować drogie przedmioty jako tańsze.

READ  Stopa bezrobocia pozostaje stabilna pomimo niespodziewanego wzrostu zatrudnienia w listopadzie